نمایی داخلی و خارجی ساختمان ویلایی لوکس در هلند      

امروزه با پیشرفت علم طراحی و معماری، شاهد ظهور بناهایی هستیم که بنوعی تعریف جدیدی از شکل و پلان منازل مسکونی ایجاد کرده اند. ساختمان ویلایی لوکس و بسیار شیکی که در این مطلب قصد معرفی آنرا داریم یکی از همین طرح های منحصر بفرد در معماری بشمار می آید. این ویلای زیبا در کشور هلند قرار دارد و نام آنرا ویلای تپه ماسه ای (dune villa) گذاشته اند زیرا همانطور که در عکس ها مشاهده می کنید ساختمان ویلا از ارتفاع های متفاوتی برخوردار است؛ در حقیقت ارتفاع طبقه های ویلا از یک سمت به سمت دیگر حدود 6 متر تفاوت دارد. طراحان خلاق این ویلا در شرکت هیلبرنیک بوش، از وجود عناصر طبیعی در اطراف منطقه احداث بنا نهایت استفاده را بردند و بجای اینکه درختان و محیط سبز را خاکبرداری کنند آنرا به یک فضای سبز بسیار زیبا و آرامش بخش برای ساکنین خانه تبدیل کردند. این خانه ویلایی توسط جنگلی متراکم احاطه شده و به همین خاطر ساکنین خانه از یک نوع پوشش طبیعی برای حفط حریم شخصی و خصوصی بهره می برند.

در طبقه اول ساختمان اتاق های نشیمن، آشپزخانه، غذاخوری، کارگاه و اتاق خواب قرار گرفته است و در طبقه پایین تر یا همان همکف، اتاق پذیرایی مهمانان و استخر سرپوشیده و حیاط وجود دارند. دیوارهای شیشه ای در طبقه همکف باعث ایجاد پیوستگی بین محیط خارجی و داخلی خانه می شود بطوریکه حیاط خانه مانند بخشی از محیط داخلی بنظر می آید و به بزرگ تر شدن فضای داخل کمک می کند.

مصالحی که در ساخت این خانه ویلایی زیبا از آنها استفاده شده اغلب از بین سنگ، بتن و چوب انتخاب شده است. در محیط داخلی خانه سعی شده از رنگ هایی همسان با محیط اطراف استفاده شود حتی دکوری ها خانه هم این موضوع را رعایت می کنند تا جریان پیوستگی  بین فضای بیرون و درون خانه به هیچ عنوان قطع نشود. پلکان مارپیچی که طبقه همکف را به طبقه اول وصل می کند بنوعی نشان دهند سبک امروزی طراحی داخلی خانه  است.

Beautiful-exterior-and-interior-of-the-villa-in-netherland (1)

Beautiful-exterior-and-interior-of-the-villa-in-netherland (2)

Beautiful-exterior-and-interior-of-the-villa-in-netherland (3)

Beautiful-exterior-and-interior-of-the-villa-in-netherland (4)

Beautiful-exterior-and-interior-of-the-villa-in-netherland (5)

Beautiful-exterior-and-interior-of-the-villa-in-netherland (6)

Beautiful-exterior-and-interior-of-the-villa-in-netherland (7)

Beautiful-exterior-and-interior-of-the-villa-in-netherland (8)

Beautiful-exterior-and-interior-of-the-villa-in-netherland (9)

Beautiful-exterior-and-interior-of-the-villa-in-netherland (10)

Beautiful-exterior-and-interior-of-the-villa-in-netherland (11)

Beautiful-exterior-and-interior-of-the-villa-in-netherland (12)

Beautiful-exterior-and-interior-of-the-villa-in-netherland (13)

Beautiful-exterior-and-interior-of-the-villa-in-netherland (14)

ساختمان ویلایی لوکس

Beautiful-exterior-and-interior-of-the-villa-in-netherland (15)