نقشه خانه های 60 متری با دکوراسیون و چیدمان داخلی کامل و شیک

 

 

خانه های شصت متری و کوچکتر، شرایطی دارند که اگر اندکی سهل انگاری کنید، خیلی راحت با فضایی گرفته و کسل کننده روبرو خواهید شد. از این رو ایده گیری از نقشه خانه های 60 متری و همینطور دیزاین و چیدمان داخلی آنها می تواند تا حدود زیادی شما را از این سردرگمی نجات بدهد. در این پست با دو آپارتمان بسیار شیک 60 متری آشنا خواهید شد که به شیوه ای فوق العاده باکلاس و لوکس چیده شده اند. مشاهده خواهید کرد در چنین فضای کوچکی هم می شود ویژگی های جالب و فاخر را به دکوراسیون منزل اضافه کرد.

طرح های جالب در دکوراسیون داخلی مانند کاشی های چند ضلعی و رنگ آمیزی شابلونی آن هم با رنگ های قوی و برجسته از جلمه ویژگی هایی هستند که در تمام اتاق های این دو خانه مشاهده می شوند. همانطور که در نقشه خانه های 60 متری این پست مشخص شده، معماری و چیدمان داخلی خانه به صورت پلان باز بوده و اتاق های مهم خانه مانند آشپزخانه، اتاق غذاخوری و نشیمن و پذیرایی به یکدیگر متصل هستند. البته نه اینکه کاملا به هم وصل باشند، بین فضاها با استفاده از وسایل معمول در دکوراسیون داخلی مانند کتابخانه، میز یا لامپ زمینی از هم جدا شده اند.

نقشه-خانه-های-60-متری (1)

اولین خانه ای که بررسی خواهیم کرد از رنگ های شاد و جذاب استفاده وسیعی کرده است. رنگ هایی مانند سبز آبی یا قرمز و قهوه ای باعث شده اند فضای خانه بسیار خاص و متفاوت دیده شود. همچنین در زمینه نیز از رنگ های کرم و بژ استفاده شده تا تعادل در فضای خانه برقرار شود. اتاق نشیمن با یک عدد مبل راحتی بسیار شیک ال شکل بهمراه لامپ زمینی خمیده و بزرگ بسیار زیبا جلوه می کند. دیوار پشت تلویزیون نیز با روکشی کتانی پوشیده شده و حسی کاملا گرم و لوکس به فضا منتقل می کند. زیر تلویزیون هم یک یونیت چوبی یکسره نسب شده که هم نقش میز زیر تلویزیون را ایفا می کند و هم در انتها تبدیل به میز کار با لپ تاپ می شود.

نقشه-خانه-های-60-متری (3)

نقشه-خانه-های-60-متری (2)

اینستاگرام اتاق
صفحه جدید ما را دنبال کنید

نقشه-خانه-های-60-متری (4)

در آشپزخانه هم تم سبز-آبی تکرار شده و با وجود کوچکی فضا به هیچ عنوان از زیبایی و کلاس آن کاسته نشده است. کابینت ها با نقشه ریزی دقیق به شکل ال طراحی شده تا فضای کافی برای قرار دادن یک میز ناهارخوری چوبی سه نفره گرد وجود داشته باشد. از رنگ زیبای کابینت ها که بگذریم متوجه کاشی های شش وجهی بسیار زیبای سنگی به رنگ خاکستری و کرم می شویم که تا راهروی خانه هم ادامه می یابد. تمام این موارد دکوراسیونی خنثی در آشپزخانه بوجود آورده تا وقتی گلدان یا ظرفی با رنگ قوی مانند زرد و سبز روی کابینت یا میز ناهارخوری قرار بگیرد، سریعا خود را نشان دهد.

نقشه-خانه-های-60-متری (5)

نقشه-خانه-های-60-متری (6)

نقشه-خانه-های-60-متری (7)

وقتی به نقشه خانه های 60 متری نگاهی بیاندازیم متوجه می شویم که در بیشتر چنین خانه هایی خبری از راهرو نیست و درب مستقیم به محیط نشیمن یا پذیرایی باز می شود. وجود راهرو در خانه بسیار مهم است زیرا باعث تقسیم بندی بهتر فضا می شود. در این خانه هم اتاق خواب در انتهای خانه قرار گرفته و توسط یک راهروی باریک و شیک در دسترس قرار می گیرد. وارد اتاق خواب که می شویم بازهم از زیبایی محیط شگفت زده می شویم. دیوار قرمز رنگ، دایره های تزیینی روی دیوار، لامپ دیواری و لوستر سقفی بسیار شیک و مدرن اتاق خواب تنها بخشی از عناصر شگفت انگیز این اتاق خواب را نشان می دهند.

نقشه-خانه-های-60-متری (19)

نقشه-خانه-های-60-متری (8)

نقشه-خانه-های-60-متری (9)

نقشه-خانه-های-60-متری (10)

نقشه-خانه-های-60-متری (11)

نقشه-خانه-های-60-متری (12)

نقشه-خانه-های-60-متری (13)

نقشه-خانه-های-60-متری (14)

دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی هم مدرن با اندکی ویژگی های امروزی و معاصر طراحی شده است. در کنار کاشی های مشابه با آشپزخانه و راهرو، آینه مدرن و روشویی با پایه چوبی شدیدا خودنمایی می کنند.  از آنجایی که سرویس بهداشتی از حمام جداست، سعی شده کاشی کاری دیوارها با یکدیگر فرق داشته باشند. موقعیت حمام و دست شویی در نقشه خانه های 60 متری عموما چسبیده بهم در نظر گرفته می شود و گاهی اوقات هم ترکیب می شود اما در اینجا مشاهده می کنید که حمام و دستشویی نه تنها کنار یکدیگر نیستند، بلکه فاصله زیادی هم دارند.

نقشه-خانه-های-60-متری (15)

نقشه-خانه-های-60-متری (16)

نقشه-خانه-های-60-متری (17)

نقشه-خانه-های-60-متری (18)

و در نهایت می رسیم به خانه آخر که مساحتش 55 متر مربع است. به محض ورود به خانه با راهرویی روبرو می شویم که همانند هلی پدها، یک علامت H بزرگ کف آن نقشه بسته که خیلی خلاقانه و در نوع خود جالب است، این کلمه اول حرف Hallway یا همان راهرو است. روبروی راهرو دیواری پارتیشن مانند قرار گرفته که محل غذاخوری را از آشپزخانه جدا می کند. آشپزخانه با کابینت های خاکستری روشن تزیین شده تا دیوار پشت ظرفشویی تمام چوبی به خوبی خود را نشان دهد. اتاق خواب تقریبا تک رنگ است اما در اتاق نشیمن با رنگ های شادتری مثل سبز و آبی و زرد روبرو می شویم که جذابیت و روشنایی خاصی به تمام نقاط خانه منتقل می کند.

نقشه-خانه-های-60-متری (32)

نقشه-خانه-های-60-متری (20)

نقشه-خانه-های-60-متری (21)

نقشه-خانه-های-60-متری (22)

نقشه-خانه-های-60-متری (23)

نقشه-خانه-های-60-متری (24)

نقشه-خانه-های-60-متری (25)

نقشه-خانه-های-60-متری (26)

نقشه-خانه-های-60-متری (27)

نقشه-خانه-های-60-متری (28)

نقشه-خانه-های-60-متری (29)

نقشه-خانه-های-60-متری (30)

نقشه-خانه-های-60-متری (31)

شکل های زیر چند نمونه دیگر نقشه مفید و کاربردی را نشان می دهند:

نقشه-خانه-های-60-متری (33)

نقشه-خانه-های-60-متری (34)

نقشه-خانه-های-60-متری (35)

نقشه خانه های 60 متری

نقشه-خانه-های-60-متری (36)