معرفی ایده هایی نو و شاد برای نقاشی و رنگ دیوار اتاق کودک

طراحی یک اتاق زیبا برای کودکان که هم بر اساس خواسته والدین باشد و هم براساس نیازهای کودک، در بسیاری از شرایط سخت و چالش برانگیز خواهد بود. رنگ دیوار اتاق کودک بخش مهمی از دکوراسیون اتاق را شامل می شود و تقریبا تمامی چیدمان و تزیینات براساس رنگ و شکل آن صورت خواهد گرفت. البته عامل های مهم دیگری هم در تزیین دکوراسیون اتاق کودک نقش دارند. در کنار فضای قابل استفاده اتاق که یکی از مهم ترین عوامل محسوب می شود، عوامل دیگری مانند بودجه و صد البته علاقه، سلیقه و شخصیت خود کودک نیز در طراحی اتاق تاثیر گذار هستند.

هر چه به جلوتر می رویم والدین تمایل پیدا می کنند اتاق هایی را برای فرزندانشان طراحی کنند که همزمان با سن کودک رشد  می کند. به عبارت دیگر کودک باید بتواند در دوران بزرگسالی خود نیز بدون ایجاد تغییرات گسترده، همچنان ازا تاق خود استفاده کند بدون اینکه از تم بچگانه اتاق احساس آزردگی به دست بدهد. امروزه پایبند نبودن به طرح ها و تم هایی که در دکوراسیون اتاق کودک خیلی خودنمایی می کنند و بچگانه هستند از الویت های اصلی هر پدر و مادری است. به همین خاطر برای داشتن چنین طرح هایی در دکوراسیون اتاق کودک وجود پس زمینه هایی با رنگ خنثی و آرامش بخش ضروری و لازم خواهد بود. دیوارهای تاکیدی (یک دیوار متمایز در اتاق مثلا با رنگ متفاوت) در این بخش نقش مهمی ایفا خواهند کرد بطوری که با یک نقاشی بجا و کارآمد، رنگ مورد نیاز را به زیبایی به دکوراسیون اتاق کودک اضافه خواهند کرد.

کمتر دکوری یا وسیله ای در اتاق می تواند تاثیری که دیوارهای تاکیدی بروی دکوراسیون می گذارند داشته باشند. همانطور که می دانید رنگ زدن دیوارها در اتاق کودک فرق زیادی با اتاق نشیمن یا اتاق خواب بزرگسالان دارند. نقاشی اتاق کودک بیشتر نیازمند رنگ های برجسته، جالب، شاد و مقدار زیادی تصویرسازی خلاقانه است. شکل های زیر مدل های زیبایی از دیوارهای تاکیدی نقاشی شده همراه با دکوراسیون کامل اتاق را نشان خواهد داد که کودک در سنین بزرگسالی نیز می تواند از آن استفاده کرده و لذت ببرد.

Kids-bedroom-wall-paint-ideas (1)

Kids-bedroom-wall-paint-ideas (6)

Kids-bedroom-wall-paint-ideas (14)

Kids-bedroom-wall-paint-ideas (10)

Kids-bedroom-wall-paint-ideas (7)

Kids-bedroom-wall-paint-ideas (2)

Kids-bedroom-wall-paint-ideas (3)

Kids-bedroom-wall-paint-ideas (4)

Kids-bedroom-wall-paint-ideas (5)

Kids-bedroom-wall-paint-ideas (8)

Kids-bedroom-wall-paint-ideas (11)

Kids-bedroom-wall-paint-ideas (12)

Kids-bedroom-wall-paint-ideas (13)

Kids-bedroom-wall-paint-ideas (15)

Kids-bedroom-wall-paint-ideas (16)

Kids-bedroom-wall-paint-ideas (17)

Kids-bedroom-wall-paint-ideas (18)

Kids-bedroom-wall-paint-ideas (19)

Kids-bedroom-wall-paint-ideas (20)

رنگ دیوار اتاق کودک

Kids-bedroom-wall-paint-ideas (21)