مدل میز سنگی شیک مناسب برای بالا بردن کلاس دکوراسیون پذیرایی

 

از آنجایی که میز اتاق نشیمن و پذیرایی خصوصا در آپارتمان های کوچک به صورت روزانه مورد استفاده قرار می گیرند خرید مدلی که هم کارآمد باشد و هم زیبا موضوعی مهم و ضروری است. میز سنگی یکی از چنین مدل هایی است که هر دو کار را به نحو احسنت برای خریدار انجام می دهد. برخی مدل های میز پذیرایی مثل آنهایی که با مرمر ساخته شده اند، به قدری زیبا و شکیل اند که می توان آنها را بعنوان نقطه کانونی، برای جلب توجه، در دکوراسیون پذیرایی قرار داد.

از آنجایی که تنوع طرح و رنگ سنگ مرمر بسیار بالاست هیچ نگرانی از نظر محدود بودن این میزهای زیبا وجود ندارد. جلای بسیار مناسب و باکیفیت، مقاومت بالا، زیبایی و بسیاری دیگر ویژگیها در سنگ مرمر سبب شده تا ازاین سنگ با ارزش در طراحی و تولید مدل های فراوان میز سنگی استفاده شود. علم طراحی در کنار وجود دستگاه های تراش بسیار مدرن و قدرتمند به کمک این دنیای جذاب آمده و طرحهایی زیبا و مدرن ایجاد کرده است.

از دیگر ویژگی های بسیار بارز و مهم سنگ مرمر برای ساخت هزاران مدل میز سنگی این است که این سنگ ها در کنار پایه های فلزی و چوبی آنچنان شکیل و زیبا خواهند شد که می تواند حتی سخت پسندترین افراد را نیز راضی کند، خصوصاً اینکه امروزه از فرم های ساده و بدون طرحِ پایه میزها به سمت میزهایی با پایه هایی طرحدار و منحنی حرکت کرده ایم که این دو در کنار هم، به زیبایی بینظیری ختم خواهد شد. البته میزهایی کاملاً از جنس سنگ نیز موجود است که زیبایی خیره کننده ای دارند.

عده ای بنا به دلایلی از جمله سنگین بودن میز، از این نوع میزهای سنگی استفاده نمی کنند! در حالیکه سنگین بودن میز می تواند یک مزیت بسیار بزرگ برای آن باشد. حتماً شما هم در منزل برای استفاده شخصی خود و یا زمانی که میهمان های متعدد در خانه رفت و آمد دارند با دردسری به نام دستکاری و جابجا کردن بی دلیل میزهای خود روبرو هستید؛ استفاده از میز سنگی می تواند این مشکل را به خوبی رفع نموده و دیگران را از دستکاری بیمورد میزها منصرف نماید. هر چند به این نکته بسیار مهم هم باید توجه داشت که فقط میزهای سنگی در ابعاد بزرگ، سنگین هستند اما بیشتر میزهایی که در تصاویر مشاهده می کنید نه تنها وزن زیادی ندارند بلکه این وزن در ایستایی در یک مکان، کمک بسیار بزرگی به آنها می کند.

 

سنگ مرمر وقتی روی میز قرار می گیرد ترکیبی بسیار عالی از زیبایی و کارایی را در اختیار مصرف کننده قرار می دهد که در هیچ میز دیگری یافت نمی شود. اگر باورش برایتان سخت است پیشنهاد می کنم با دقت شکل های آورده شده در ادامه مطلب را مشاهده کنید که همگی در یک کلمه خارق العاده طراحی شده اند.

میز-سنگی (24)

ابتدا با چند مدل میز سنگی عسلی و کوچک شروع می کنیم که عموما بیشتر از میز وسط مبلمان مورد استفاده قرار می گیرند. مدلی که در شکل اول پایین مشاهده می کنید طرحی شبیه حرف C انگلیسی دارد که اتفاقا به همین نام نیز شناخته می شود. این میز سنگی شیک برای زمانی که روی مبل نشسته اید کاملا کنار شما قرار خواهد گرفت طوری که برای برداشتن چیزی نیاز به حرکت از جای خود ندارید. چنین میزهای برای کار با لپ تاپ هنگام لم دادن روی مبل راحتی بسیار مناسب خواهند بود. شکل های بعدی مدل های خلاقانه و شیک بعدی را نشان می دهد.

میز-سنگی (1)

میز-سنگی (2)

میز-سنگی (3)

میز-سنگی (4)

میز-سنگی (5)

میز سنگی آورده شده در شکل اول پایین به معنای واقعی کلمه یک میز تمام سنگی است. اگر سراغ میزهای عسلی لوکس و باکلاس می گردید شک نکنید مدل زیر بهترین انتخاب خواهد بود. البته این مدل بیشتر از اینکه یک میز سنگی ساده باشد شبیه یک مجسمه سنگی هنری می ماند که زیبایی سنگ مرمر طبیعی و خام را به تصویر می کشد. شکل های بعدی رنگ های متنوع سنگ مرمر را نشان می دهد که البته کمیاب تر و گران تر هستند اما زیبایی آنها از سنگ های مرمر سفید بسیار بیشتر است.

میز-سنگی (6)

میز-سنگی (7)

میز-سنگی (8)

میز-سنگی (9)

میز-سنگی (10)

میز-سنگی (11)

اگر اتاق پذیرایی منزلتان دکوراسیون مدرن دارد مسلما برای میز پذایرایی نیاز به میزی با خصوصیات سبک مدرن دارید. برای دکوراسیون های مدرن همیشه توصیه می شود از طرح هایی با گوشه های تیز و مسقتیم استفاده کنید، بنابراین میزهای دایره ای یا بیضوی شکل جایی در دکوراسیون پذیرایی مدرن ندارند در نتیجه باید سراغ میز های مستطیلی و مربعی بروید اما برای آنهایی که خواستار طرح های متفاوت و جدید هستند میزهای چندضلعی مانند شکل پایین گزینه مناسب تری خواهد بود. این میز سنگی زیبا تزیین شده با سنگ مرمر ترکیبی زیبا از رنگ های سفید و تیره را وارد دکوراسیون پذیرایی مدرن می کند.

میز-سنگی (13)

میز-سنگی (22)

میز-سنگی (12)

بغیر مرمر و کوارتز، محبوب ترین سنگی که در ساخت میزهای پذیرایی مورد استفاده قرار می گیرد گرانیت است. گرانیت نسبت به مرمر قیمت پایین تری داشته و از طرفی نگهداری و مراقبت از آن نیز آسان تر است. سنگ های گرانیتی مانند مرمر بسیار زیبا هستند به شرطی که مدل های طبیعی و با کیفیت آنها انتخاب شوند نه مدل های مصنوعی و درجه سه. دو شکل ابتدایی در پایین از ترکیب سنگ مرمر و گرانیت و برخی فیبرهای طبیعی ساخته شده اند. اما شاید برای بسیاری ظاهر تمام سنگ خوشایند نباشد، در اینصورت ترکیب سنگ و چوب بهترین جایگزین برای میزهای تمام سنگی یا حتی سنگی-فلزی خواهد بود. شکل سوم میزی با رویه سنگی را نشان می دهد که بروی پایه ای چوبی سوار شده است.

میز-سنگی (14)

میز-سنگی (15)

میز-سنگی (16)

میز-سنگی (27)

البته نباید از مدل میزهای سنگی-فلزی نیز غافل شد. درست است که ترکیب سنگ و چوب بسیار زیبا و محبوب است اما در دکوراسیون های صنعتی و یا آنهایی که علاقه به عناصر آنتیک دارند، ترکیب سنگ و فلز بدون شک بهترین انتخاب خواهد بود. شکل های زیر میزهایی را نشان می دهد که رویه ای سنگی بزرگ بروی پایه های باریک و اما محکم و زیبا فلزی سوار شده است. رنگ طلایی روی پایه های فلزی میز در اتاق پذیرایی و نشیمن خیلی زیبا خودنمایی می کند. به همین خاطر توصیه می شود حتی الامکان از میزهای سنگی با پایه های برنجی که رنگی طلایی و درخشان دارند استفاده کنید.

میز-سنگی (17)

میز-سنگی (18)

میز-سنگی (19)

میز-سنگی (20)

میز-سنگی (21)

میز-سنگی (23)

میز-سنگی (25)

میز-سنگی (26)

میز-سنگی (28)

میز-سنگی (29)

میز-سنگی (30)

میز-سنگی (10)

میز سنگی

میز-سنگی (31)

 

تصاویر بیشتر:

مدل میز سنگی شیک مناسب برای بالا بردن کلاس دکوراسیون پذیرایی

مدل میز سنگی شیک مناسب برای بالا بردن کلاس دکوراسیون پذیرایی

مدل میز سنگی شیک مناسب برای بالا بردن کلاس دکوراسیون پذیرایی

مدل میز سنگی شیک مناسب برای بالا بردن کلاس دکوراسیون پذیرایی

مدل میز سنگی شیک مناسب برای بالا بردن کلاس دکوراسیون پذیرایی