مدل های جدید میز آرایش مدرن و زیبا مناسب اتاق های کم جا

 

میز آرایش جزئی از مبلمان مهم اتاق خواب بحساب می آید که بیشتر طرحی زنانه داشته و درخشش و جذابیت خاصی دارد. میز آرایش مدرن در این بین شاید بنظر بسیاری آن درخشش و جذابیت میزهای معمول کلاسیک را نداشته باشد، اما مطمئنا وقتی با مشکل کمبود فضا روبرو باشید، هیچ گزینه ای بهتر از میزهای مدرن نخواهید داشت. بعلاوه سادگی مدل های مدرن به هیچ عنوان نشان دهنده معمولی بودن آنها نیست، در شکل های زیر مشاهده خواهید کرد که میز آرایش مدرن هم می تواند لوکس و بسیار باشکوه طراحی شود.

از برترین ویژگیهای میز آرایش مدرن هماهنگ و سِت شدن با دکوراسیون های متنوع و مختلف است. به راحتی می توانید یک میز مدرن آرایش را با چندین و چند طرح و معماری داخلی استفاده کرده و بیشترین زیبایی را از آنها دریافت کنید. این میزها با دقت و هنر فراوانی طراحی و ساخته شده اند و در طراحی آنها، دکوراسیون های مختلف مد نظر قرار گرفته تا بیشترین میزان استفاده را داشته باشند. طرح و رنگ اینگونه میزها نیز به شکلی ست که بسیار متنوع و فراوان بوده و قابل استفاده در هر فضای مدرنی هستند.

میز آرایش معمولا در گوشه اتاق یا کنار تخت خواب قرار می گیرد و همراه آینه است. البته مدل های بدون آینه هم وجود دارد ولی از آنجایی که صحبت از آرایش است، حتما نیاز به آینه روی میز وجود دارد. این میزها عمدتا همراه با کشو و دراور هستند تا فضای مناسب برای نگهداری لوازم آرایش و البته لباس و پوشاک را نیز فراهم کنند. با این کار قطعا کارایی این مدل ها افزایش خواهد یافت. همین عامل باعث شده میزهای آرایش در کنار زیبایی، کارایی بالایی داشته و استفاده از آنها حتی در اتاق های کوچک نیز توجیح پیدا کند.

میز-آرایش-مدرن (21)

میز-آرایش-مدرن (24)

وقتی صحبت از میز آرایش مدرن می شود انتخابی اول خیلی ها چوب و  ام دی اف است. اما بجای این دو مورد، میزهای شیشه ای هم هستند که علاوه بر قیمت پایین تر، به همان اندازه زیبا و تاثیرگذارند. البته پیدا کردن مدلی شیشه ای در بازار که هم شیک باشد و هم با کیفیت، اندکی سخت است اما این صرف زمان بیشتر برای پیدا کردن مدلی مانند شکل زیر، ارزشش را دارد. میز آرایش شیشه ای زیر همراه با آینه و دراور عرضه می شود و می تواند تا 40 کیلوگرم وزن را تحمل کند.

همچنین از ویژگی های بارز میزهای شیشه ای، بزرگتر نشان دادن فضاست به این شکل که به دلیل مشخص بودن فضای پشت و پیرامون میز آرایش مدرن شیشه ای از درون شیشه ها، فضا بسته و پوشانده دیده نمی شود. این میزها در طرح های متنوعی تولید می شوند. در سال های گذشته شاید می شد اینگونه میزها را فقط در انواع و طرحهایی به شکل چهار گوش با گوشه هایی تیز و خشن مشاهده کرد اما امروزه به دلیل ورود دستگاه های پیشرفته به دنیای طراحی، برش و ساخت می توان میز آرایش شیشه ای را در هر ابعادی با هر طرح و شکلی مشاهده و استفاده کرد.

میز-آرایش-مدرن (1)

میز-آرایش-مدرن (2)

میز-آرایش-مدرن (3)

میز-آرایش-مدرن (5)

میز-آرایش-مدرن (4)

میز-آرایش-مدرن (6)

همانطور که در بالا اشاره کردم، مزیت اصلی میزهای مدرن، اندازه به نسبت کوچک تر آنها نسبت به نمونه های کلاسیک است. شکل زیر یک مدل مدرن بسیار زیبا را نشان می دهد که بخاطر کوچکی اش در هر اتاقی با هر اندازه ای جا می شود. چنین میزی را می شود کنار تخت خواب قرار داده و بعنوان میز پاتختی نیز از آن استفاده کرد. رویه میز از جنس سنگ مرمر ساخته شده و علاوه بر آینه، یک جعبه کوچک نیز برای قرار دادن لوازم آرایشی تعبیه شده است. این میز در دو رنگ متفاوت عرضه می شود.

میز-آرایش-مدرن (7)

میز-آرایش-مدرن (8)

میز-آرایش-مدرن (9)

میز-آرایش-مدرن (10)

میز-آرایش-مدرن (11)

برای اتاق های کوچک توصیه می شود از میزهای هیبرید استفاده کنید. منظورم میزهایی است که هم قابلیت تبدیل شدن به میز کار را دارند و هم یک میز آرایش. با این کار دیگر نیازی نیست دو عدد میز در یک اتاق کوچک قرار بگیرد. شکل زیر مدلی را نشان می دهد که دقیقا برای همین هدف طراحی شده است. بدنه میز از چوب درخت گردو ساخته شده و سمت راست میز چند عدد کشوی دراور برای ذخیره سازی قرار دارد. رویه میز علاوه بر چوب، در طرح های مرمری و شیشه ای نیز تولید می شود.

میز-آرایش-مدرن (12)

میز-آرایش-مدرن (13)

میز-آرایش-مدرن (14)

میز-آرایش-مدرن (15)

از آنجایی که بیشتر میزهای آرایش در یک گوشه از اتاق قرار می گیرند، خیلی بهتر می شود اگر طرح میز دقیقا با کنج دیوار هم شکل باشد. شکل زیر یک میز آرایش مدرن را نشان می دهد برای قرار گیری در کنج دیوار طراحی شده است. شکل سینوسی این میز باعث شده فضای زیادی برای ذخیره سازی لوازم و همینطور روی میز در اختیار داشته باشید. نکته جالب دیگر در مورد این میز تعداد آینه های آن است که هر کدام با شکل و اندازه متفاوت روی میز مرمری قرار گرفته اند. این طراحی باعث شده با یک میز بسیار لوکس و چشم گیر مدرن روبرو باشیم. چنین میزهای آرایشی با توجه به اینکه در کنج دیوار قرار می گیرند می توانند از فضای موجود و محدود اتاق بهترین استفاده را کرده و به نوعی از سانت به سانت آن بهره مند شوند. همچنین قرار گرفتن صندلی میز آرایش در دل میز می تواند بهترین تسلط در زمان آرایش کردن را ایجاد نماید به شکلی که حالت اِل شکل میز سبب می شود تمامی میز دقیقاً در دو طرف شما و به راحتی در دسترس قرار گیرد. این میز آرایش مدرن زیبا یکی از بهترین انتخاب ها برای اتاق های کم جاست.

میز-آرایش-مدرن (16)

میز-آرایش-مدرن (17)

میز-آرایش-مدرن (18)

میز-آرایش-مدرن (19)

میز-آرایش-مدرن (20)

طرح های مدرن اغلب بدون کشوی دراور تولید می شوند چرا که بدون آنها خیلی ساده تر و مدرن تر بنظر می رسند. به همین خاطر شاید بعضی ها میز آرایش مدرن را همانند میز کنسول بدانند چرا که خود میز، صندلی و آینه وسیله دیگری همراه خود ندارد. البته یک کشوی کوچک برای مرتب کردن لوازم آرایش تعبیه می شود اما خبری از کشوهای متعدد نیست. برای مثال در شکل اول پایین طرح یک میز آرایش ساده اما بسیار شیک را مشاهده می کنید که با آینه ای بسیار زیبا همراهی می شود.

میز-آرایش-مدرن (30)

میز-آرایش-مدرن (22)

میز-آرایش-مدرن (23)

میز-آرایش-مدرن (25)

میز-آرایش-مدرن (26)

میز-آرایش-مدرن (27)

میز-آرایش-مدرن (28)

میز آرایش مدرن

میز-آرایش-مدرن (29)

تصاویر بیشتر:

مدل های جدید میز آرایش مدرن و زیبا مناسب اتاق های کم جا

مدل های جدید میز آرایش مدرن و زیبا مناسب اتاق های کم جا

مدل های جدید میز آرایش مدرن و زیبا مناسب اتاق های کم جا

مدل های جدید میز آرایش مدرن و زیبا مناسب اتاق های کم جا

مدل های جدید میز آرایش مدرن و زیبا مناسب اتاق های کم جا

مدل های جدید میز آرایش مدرن و زیبا مناسب اتاق های کم جا