آشنایی با مناطق دیدنی مونترال کانادا شهر خواهرخوانده پاریس

از نظر خارجی ها مونترال شهری با معماری کهنه و قدیمی و خیابان های سنگ فرش شده و نماهایی متعلق به چند صد سال پیش است. اما مناطق دیدنی مونترال به همین چیزهای ساده خلاصه نمی شود خیلی چیزهای بیشتری در شهر وجود دارند که هر جهانگردی را از هزاران کیلومتر آنطرف تر مشتاق دیدار خود می کند. در مطالب پیشین برخی شهرهای جالب را بررسی کردیم مثلا بیروت که بعنوان پایتخت معماری خاورمیانه شناخته می شود و همینطور شهر ریودوژانیرو برزیل پرداختیم در ادامه همان مطالب در این قسمت قصد دارم اطلاعات جالبی از شهر مونترال، دومین شهر بزرگ کانادا در اختیار شما عزیزان علاقمند قرار بدهم.

شهر مونترال در کنار معماری قدیمی اش، بعنوان یکی از مراکز مهم فرهنگی، اجتماعی، طراحی، هنری و تغذیه ای جهان شناخته می شود. از نیویورک می توانید با قطار به مونترال بروید، این سفر به صورت میانگین 9 ساعت طول می کشد اما مسیر ریلی بین نیویورک تا مونترال یکی از زیباترین مسیرهای ریلی دنیاست که بسیاری هم همین روش را انتخاب می کنند با اینکه طی مسافت با ماشین شخصی فقط 6 ساعت طول می کشد. مونترال دومین شهر بزرگ فرانسه زبان جهان پس از پاریس فرانسه است و بسیاری این شهر را همانند پاریس یک شهر رمانتیک می دانند اما ویژگی ها و مناطق دیدنی مونترال آنرا از پاریس متمایز می کند.

مناطق-دیدنی-مونترال (1)

مناطق-دیدنی-مونترال (2)

برای شروع ابتدا سراغ یکی از قدیمی ترین مکان های مونترال می رویم. زیست کره یا موزه محیط زیست تنها موزه محیط زیست در آمریکای شمالی است. ساختمان این موزه 62 متر ارتفاع و 76 متر قطر دارد و از شبکه های فولادی ساخته شده. این کره از دو حادثه که یکی به یخبندان تاریخی سال 1998 که 5 میلیارد دلار خسارت به بار آورد و همینطور آتش سوزی سال 1980 که گنبد کامل در آتش سوخت ( اسکلت فولادی اش به همان شکل ماند)، جان سالم بدر برده است. این ساختمان علاوه بر اینکه کالکشنی از گل ها و گیاهان طبیعی جهان دارد، خودش نیز با انرژی سبز و تجدیدپذیر کار می کند.

مناطق-دیدنی-مونترال (1)

مناطق-دیدنی-مونترال (2)

مناطق-دیدنی-مونترال (3)

مناطق-دیدنی-مونترال (4)

مناطق-دیدنی-مونترال (5)

مناطق-دیدنی-مونترال (6)

برای اینکه نمایی 360 درجه از شهر مونترال و آسمان خراش های آن داشته باشید باید به طبقه 43 سوم برج ویل ماری بروید که دیوارهای آنرا پنجره های شیشه ای تمام قد 3.5 متری شکل داده اند. در طبقه 44 ام برج نیز فضای سبزی کامل و بزرگ درست شده که گردشگران می توانند همانند یک پارک زمینی در آن به تفریح بپردازند. در طبقه 46 ام نیز گالری عکس های هنری قرار دارد که بهترین عکس های جهان را بنمایش می گذارد. در تمام این طبقات همزمان منظره ای 360 درجه از شهر زیبای مونترال خواهید داشت. جالب است بدانید که معمار این برج 47 طبقه همان معمار هرم موزه لوور پاریس است.

مناطق-دیدنی-مونترال (7)

مناطق-دیدنی-مونترال (8)

مناطق-دیدنی-مونترال (9)

مناطق-دیدنی-مونترال (10)

مناطق-دیدنی-مونترال (11)

مناطق-دیدنی-مونترال (12)

کاخ کنگره یکی دیگر از مناطق دیدنی مونترال که بخاطر نمای رنگارنگش سریعا شناخته می شود. البته این ساختمان شباهت هایی هم به مسجد نصیرالملک در شیراز دارد. وقتی نور به دیوارهای شیشه ای و رنگی ساختمان کاخ می خورد، سریعا ظاهری شبیه شهر فرنگ خودمان بوجود می آورد و به همین خاطر اندکی حس نوستالژیک برای ما نیز دارد. اما فضای درونی این کاخ بشدت مدرن و با آخرین فناوری های روز دنیا طراحی شده. به همین خاطر بیشتر نمایشگاه های دیجیتالی کانادا و آمریکای شمالی در همین کاخ برگزار می شود.

مناطق-دیدنی-مونترال (14)

مناطق-دیدنی-مونترال (15)

مناطق-دیدنی-مونترال (16)

مناطق-دیدنی-مونترال (17)

مناطق-دیدنی-مونترال (18)

مناطق-دیدنی-مونترال (19)

مراکز خرید همیشه برای توریست ها مهم است. به هر حال هر توریستی از سفرش به شهرهای مختلف خصوصا سفرهای خارج کشور یک یادگاری و سوغاتی برای خود و خانواده خریداری می کند. در شهر مونترال دو نمونه از بهترین مراکز خرید که همه چیز را یکجا در خود دارد مرکز خرید فرانک اند اوک و فلیپ دبک است. این فروشگاه های بزرگ بیشتر مخصوص پوشاک و لباس هستند اما حتی جواهرآلات، لوازم هنری و حتی مواد غذایی نیز در آنها یافت می شود. طراحی داخلی خود این پاساژها بقدری زیباست که قدم زدن خالی در آنها نیز لذت بخش خواهد بود.

مناطق-دیدنی-مونترال (20)

مناطق-دیدنی-مونترال (21)

مناطق-دیدنی-مونترال (22)

مناطق-دیدنی-مونترال (23)

موزه هنرهای زیبا در مونترال یکی دیگز از مناطق دیدنی مونترال، این شهر بزرگ، زیبا و جذاب است. در این موزه آثار هنری مدرن از سرتاسر دنیا در یک مکان گردآوری شده و در اختیار بازدیدکنندگان قرار گرفته است. این موزه توسط دولتمردان ایالت کبک کانادا پایه گذاری شده تا تجربه ای تازه و جدید برای مردم و همینطور توریست های سرتاسر جهان بوجود آورد. این موزه بدون توقف کار می کند و همیشه آثار جدیدی را در خود بنمایش می گذارد. این کار باعث می شود مردم شهر دائما از این آثار الهام گرفته و بر دانش خود بیافزایند.

مناطق-دیدنی-مونترال (24)

مناطق-دیدنی-مونترال (25)

مناطق-دیدنی-مونترال (26)

مناطق-دیدنی-مونترال (27)

مناطق-دیدنی-مونترال (28)

مناطق-دیدنی-مونترال (29)

مناطق-دیدنی-مونترال (30)

مناطق دیدنی مونترال

مناطق-دیدنی-مونترال (13)