مناسب ترین گیاهان برای حصار دور حیاط خانه بهمراه عکس

اگر شما هم بدنبال زیباترین و مناسب ترین گیاهان برای ایجاد حصار دور حیاط و یا اطراف ملک خود هستید پست امروز دقیقا برای شما زده شده است. در این پست با ده عدد از بهترین گونه های گیاهان برای ایجاد حصار و محافظ طبیعی آشنا خواهید شد که دست رنج 5 سال تحقیق و توسعه شخصی است. این حصارهای طبیعی علاوه بر ایجاد حریمی خصوصی و ایمن، بسیار زیبا نیز هستند و سایه ای بسیار لطیف و خنک در حیاط یا زمین شما ایجاد می کنند. پس سعی کنید مطالب آورده شده را به دقت مطالعه کنید.

بامبو اولین گیاهی است که به معرفی آن می پردازیم. این گیاه هم ارتفاع خوبی می گیرد و هم هنگام رشد، مدرن و زیبا بنظر می رسد. بامبو گیاهی همیشه سبز است و رشد بسیار سریعی دارد البته دقت داشته باشید باید مدلی را انتخاب کنید که نیاز به مراقبت کمتری داشته باشد برخی مدل های بامبو رشد بسیار سریعی دارند و به همین خاطر نگهداریشان سخت است.

Privacy-hedge-created-by-plants (1)

Privacy-hedge-created-by-plants (2)

کاکتوس گیاه دیگری است که نیازی به معرفی ندارد و برای ایجاد حصار بسیار مناسب است. اگر در منطقه ای خشگ و گرم زندگی می کنید بهترین گزینه برای شما بدون شک کاکتوس های بلند هستند که هم نمای زیبایی ایجاد می کنند و هم جلوی دید را می گیرند.

Privacy-hedge-created-by-plants (3)

Privacy-hedge-created-by-plants (4)

شمشاد گیاه همیشه سبزی است که در همه جهات رشد می کند. علاوه بر سطح زمین این گیاه را می توانید در گلدان های پایه بلند نیز بکارید. البته گلدان های پایه بلند بیشتر مناسب تراس ها هستند تا حیاط.

Privacy-hedge-created-by-plants (5)

Privacy-hedge-created-by-plants (6)

شمشاد مصنوعی همانطور که از اسمش پیداست برای افرادی مناسب است که نیاز فوری به یک حصار دارند. این حصارهای مصنوعی از پلی اتیلین با کیفیت بسیار بالا تولید شده اند و روکشی مقاوم در برابر اشعه فرابنفش دارند.

Privacy-hedge-created-by-plants (7)

Privacy-hedge-created-by-plants (8)

سنجد تلخ یا خولان نوعی درخت کوتاه است که تا سه متر ارتفاع می گیرد و تنه ای پوشیده از خار دارد. این گیاه هم همیشه سبز است و در سرمای سخت مشکلی برایش ایجاد نمی شود.

Privacy-hedge-created-by-plants (9)

Privacy-hedge-created-by-plants (10)

برگ نو درختچه ای بوته ای شکل است که ارتفاع و عرضش گاهی اوقات تا 5 متر هم می رسد. برگ های این گیاه بسیار متراکم است و کاملا جلوی دید و ورود افراد را می گیرد.

Privacy-hedge-created-by-plants (11)

Privacy-hedge-created-by-plants (12)

کاج نیز برای حصار گیاه مناسبی است به شرطی که گونه درست آنرا انتخاب کنید.

Privacy-hedge-created-by-plants (13)

Privacy-hedge-created-by-plants (14)

فوتینیا درختی همیشه سبز است و از خانواده رزها شناخته می شود. منبع یا سرزمین مادری این گیاه کشور چین است و برگ های بسیار درخشان و گلاسی مانند دارد، به همین خاطر نمای بسیار زیبایی در اطراف حیاط ایجاد می کند.

Privacy-hedge-created-by-plants (15)

Privacy-hedge-created-by-plants (16)

سرو دیگر نیازی به معرفی ندارد در بین تمامی موارد بالا درختی به بلندی و تنومندی سرو وجود ندارد.

Privacy-hedge-created-by-plants (17)

Privacy-hedge-created-by-plants (18)

انگور هم گیاهی است که در حیاط بسیاری از خانه های ما ایرانی ها وجود دارد و از آن بعنوان حصار نیز استفاده می شود.

Privacy-hedge-created-by-plants (19)

حصار دور حیاط

Privacy-hedge-created-by-plants (20)


به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!