معماری داخلی منزل به شیوه ای مدرن و مینیمال با متریال چوبی

 

معماری داخلی منزل به روش منیمالیستی و کمینه گرا از یک قانون ساده پیروی می کند، شاید عبارت “کمتر بیشتر است” را بارها شنیده باشید که بنوعی شعار سبک مدرن و مینیمال محسوب می شود. پیروی از این سبک برای کسانی که خواستار کاهش و رهایی از محیطی شلوغ بوده و دوست دارند فضای داخل منزلشان همیشه مرتب، باز و شیک دیده شود بهترین راه است. اما سبک مدرن هم تنوع بسیار زیادی دارد و وسایل و حتی دکوری ها به اندازه کافی در خانه قرار خواهند گرفت در نتیجه آنقدرها هم که فکر می کنید با سبکی خلوت و بسیار ساده روبرو نخواهید شد.

در این پست با دو منزل بسیار شیک آشنا خواهید شد که در عین مدرن بودن تزیینات نسبتا زیادی هم در خود دارند. تمام تزیینات در چارچوب سبک مینیمال انجام شده و به همین خاطر همه چیز درست و کافی بنظر می رسد. مثلا بجای اضافه کردن رنگ های مصنوعی، رنگ های شاد توسط عناصر طبیعی به دکوراسیون اضافه شده است. گل و گیاه سرسبز نه تنها فضای سرد را گرم تر نشان می دهد بلکه هوای داخل خانه را هم تصفیه می کند. امیدوارم با نگاه کردن به عکس های زیر تصویر بهتری از معماری داخلی منزل به سبک مدرن و مینیمال پیدا کنید.

معماری-داخلی-منزل (1)

اولین آپارتمانی که بررسی خواهیم کرد به میزان زیادی از عناصر گیاهی بعنوان دکوری اتاق نشیمن و پذیرایی استفاده می کند. مبل راحتی سفید رنگ در زمینه مشکی کابینت های آشپزخانه خیلی زیبا خودنمایی می کند و به همین خاطر تبدیل به یک نقطه کانونی بسیار عالی شده است. در محوطه غذاخوری خانه که بین آشپزخانه و نشیمن قرار گرفته، درست بالای میز، گیاهانی آویزان در کنار لامپ هایی شیک و هنری به سبک مدرن نصب شده و فضای این قسمت را پر جزئیات نشان می دهد.

معماری-داخلی-منزل (2)

معماری-داخلی-منزل (3)

معماری-داخلی-منزل (4)

معماری-داخلی-منزل (5)

معماری-داخلی-منزل (6)

اتاق خواب والدین در این آپارتمان کاملا رمانتیک طراحی شده، رنگ سفید یکدست اتاق در کنار لامپ ها، لوستر درخشان، میز پاتختی بسیار شیک و گچبری تزیینی دیوار پشت تخت خواب همگی نشان از رمانتیک بودن فضا دارند. اتاق خواب کودکان اما شیوه ای متفاوت را در پیش گرفته، رنگ های شاد در اولین نگاه همه را مجذوب خود می کند. درکنار رنگ های شاد، دکوری های جالبی هم در اتاق نصب شده اند، مثل گوسفندهای سفید رنگ آویزان شده از سقف یا درخت چراغانی شده روی دیوار.

معماری-داخلی-منزل (7)

معماری-داخلی-منزل (8)

معماری-داخلی-منزل (9)

معماری-داخلی-منزل (10)

معماری-داخلی-منزل (11)

معماری-داخلی-منزل (12)

معماری-داخلی-منزل (13)

معماری-داخلی-منزل (14)

آپارتمان دوم یک منزل دوبلکس بسیار لوکس و شیک است که در شهر کی یف اوکراین قرار گرفته. همانطور که در شکل های زیر مشاهده می کنید در اتاق نشیمن یا پذیرایی، از لوازم دکوری خیلی کمی استفاده شده اما همان تعداد کم هم بسیار خاص انتخاب شده اند، اما بدون شک جالب ترین نکته در مورد معماری داخلی منزل دوبلکس مورد بحث ما، باغچه عمودی بسیار زیبا و منحصر بفردی است که مجاور با اتاق نشیمن قرار گرفته. همین دیوار خاص با گیاهان استوایی باعث شده هنگام بودن در اتاق نشیمن احساس کنید در بهشت نشسته اید.

معماری-داخلی-منزل (15)

معماری-داخلی-منزل (16)

معماری-داخلی-منزل (17)

معماری-داخلی-منزل (18)

  میز ناهارخوری تقریبا چسبیده با آشپزخانه قرار گرفته اما بنوعی هم از آن جدا دیده می شود. میز دایره شکل تمام چوبی با رویه ای از سنگ مرمر در مرکز میز است که برای قرار گیری در گوشه آشپزخانه عالی است. خود آشپزخانه هم طراحی بسیار ساده ای دارد اما با وجود دیوارها و کانتر از جنس سنگ مرمر و همینطور کابینت های پایینی از جنس چوب طبیعی دیگر نیازی به تزیین اضافه هم وجود ندارد. البته در آشپزخانه هم از گیاهان و عناصر طبیعی استفاده شده تا همه اعضای خانواده مدام با چنین عناصر فرح بخشی دائم روبرو شوند.

معماری-داخلی-منزل (19)

معماری-داخلی-منزل (20)

معماری-داخلی-منزل (21)

معماری-داخلی-منزل (22)

معماری-داخلی-منزل (23)

معماری-داخلی-منزل (24)

طبیعتا وقتی معمار داخلی منزلی مدرن باشد باید انتظار دیدن راه پله ای شیک و مدرن مانند شکل زیر را داشته باشیم. به طبقه دوم که می رسیم با دو عدد اتاق خواب و حمام و دستشویی روبرو می شویم همگی طراحی منحصر بفرد خودشان را دارند. اتاق خواب والدین خلوت اما بسیار لوکس و گرم اما مینیمال و ساده دیده می شود که هنر خاص طراح را نشان می دهد. حمام و دستشویی نیز بجای کاشی های معمول با سنگ مرمر در دیوار و سقف و همینطور کفپوش چوبی تزیین شده است.

معماری-داخلی-منزل (25)

معماری-داخلی-منزل (26)

معماری-داخلی-منزل (27)

معماری-داخلی-منزل (28)

معماری-داخلی-منزل (29)

معماری-داخلی-منزل (30)

معماری داخلی منزل

معماری-داخلی-منزل (31)