معرفی مدل های تحسین برانگیز کلبه های مدرن در دل طبیعت

برای ساکنین شهرهای بزرگ، قدم گذاشتن بیرون از مرزهای محصور کننده زندگی شهری و به عبارتی فرار به محیط های طبیعی و بکر، یک عمل بسیار مفید و لازم است. کلبه های مدرن و امروزی ساخته شده در دل طبیعت چنین فرصتی را برای ما لذت بخش تر خواهند کرد. سفر به چنین مکان هایی نه تنها روحیه ما را تقویت می کند بلکه بروی خلق و خوی ما نیز تاثیر مثبت خواهد گذاشت. زمانی که معماری با طبیعت ادغام می شود ناخودآگاه لحظاتی ماورایی و منحصر بفرد در زندگی ما بوجود می آورند. در این مطلب با مدل هایی زیبا از کلبه های مدرن و امروزی ساخته شده در دل طبیعت آشنا خواهید شد.

کلبه جنگی منصحر بفرد زیر در در منطقه بوهمیا در کشور جمهوری چک قرار گرفته و توسط تیمی از همین کشور طراحی شده است. این کلبه بهترین نمونه برای تعریف همکاری با طبیعت است. این کلبه به سمت بالا شیب دارد و باعث بوجود آمدن نمایی در حال صعود شده است. مواد ساخت این سازه از چوب های موجود در همین جنگل ساخته شده و برای استحکام بیشتر در نمای خارجی، لایه ای محافظتی بروی چوب ها کشیده است. اما نمای داخلی خانه از چوب های فرآوری شده یا همان نئوپان پوشانده شده است. همانطور که در نمای داخلی کلبه مشاهده می کنید، فضا داخلی به دو بخش تقسیم شده است. طبقه اول بعنوان اتاق غذاخوری، پله ها و طبقه بالاتر نیز برای استراحت، نشستن و ذخیره سازی لوازم مورد استفاده قرار می گیرد.

Forest-Retreat-house-design-ideas (14)

Forest-Retreat-house-design-ideas (1)

Forest-Retreat-house-design-ideas (2)

کلبه سنگی زیر قبل از بازسازی، یک خانه مخروبه بوده که سال های بسیار دور خالی از سکنه شده اما طراحی خوش ذوق با طراحی دوباره این خانه که در جزیره تینوس یونان قرار گرفته، مکانی شگفت آور برای آرامش گرفتن در طبیعت برای خود فراهم کرده است.

Forest-Retreat-house-design-ideas (10)

Forest-Retreat-house-design-ideas (11)

Forest-Retreat-house-design-ideas (9)

با یک نگاه ساده به مدل زیر متوجه فضای دنج و گرم داخل کلبه خواهید شد. کلبه ای مدرن که در دل طبیعت زیبای کشور اسکاتلند قرار گرفته است.

Forest-Retreat-house-design-ideas (6)

Forest-Retreat-house-design-ideas (7)

Forest-Retreat-house-design-ideas (8)

کلبه مدرن زیر نیز از شکل یک مار جنگلی الگو برداری کرده است:

Forest-Retreat-house-design-ideas (12)

Forest-Retreat-house-design-ideas (13)

و در نهایت نمونه ای کاملا زیبا و شگفت انگیز از کلبه های مدرن امروزی:

Forest-Retreat-house-design-ideas (5)

Forest-Retreat-house-design-ideas (4)

کلبه های مدرن

Forest-Retreat-house-design-ideas (3)

,
به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!