مدل گلدان فانتزی در طرح های دیواری و مغناطیسی معلق در هوا

مدل گلدان فانتزی در دکوراسیون خانه های کوچک بسیار دوست داشتنی و زیبا هستند اما در این پست قصد معرفی مدل هایی را دارم که به قطع یقین یکی از جالب ترین گلدان های طراحی شده در دنیا هستند. نام این گلدان های شیک و البته ساده در مدل دیواری، لیوی (Livi) و در مدل مغناطیسی بونسایس است. البته بعید می دانم نمونه ای مشابه با آنها در بازارهای داخلی موجود باشد اما دلیلی نمی شود که به طرح های خلاقانه و جالب نپردازیم.

از زمان ورود این نوع گلدان به بازار، عطش فراوانی برای خرید و استفاده از طرح های متنوع آنها در بین افراد به وجود آمد. یکی از برترین مزیت های هر دو نوع، خاص بودن و به شدت کارآمد بودن آنهاست. مثلاً گلدان مغناطیسی بونسایس را می توان در تمامی فضاهای داخلی چه خانگی چه اداری استفاده کرد. موقعیت استفاده از آن نیز کاملاً بستگی به مصرف کننده دارد. همچنین گلدان لیوی را می توان در شرایط و موقعیت های مختلف و بدون هیچ نگرانی از اینکه آیا در ارتفاع و مکان درستی نصب گردیده یا نه، هر جایی که تمایل داشت نصب و استفاده کرد؛ در واقع هر دو مدل گلدان فانتزی از بهترینها هستند.

 گلدان های دیواری را می شود بروی تمامی سطوح عمودی در خانه نصب کرد، بنابراین جای تعجبی ندارد که بگوییم این گلدان ها طریقه استفاده از گیاهان طبیعی در آپارتمان ها را با تحولی عظیم روبرو خواهند کرد. بجای اینکه گلدان های بزرگ، یک شکل و گرد و خاکی را در گوشه منزلتان قرار دهید، با استفاده از گلدان های لیوی، باغچه ای عمودی و بسیار رنگارنگ و شیک در منزلتان ایجاد خواهد کرد. و اما مدل های مغناطیسی که یکی از خلاقانه ترین طرح ها بشمار می رود و مطمئنا قرار گیری آنها در منزلتان همگان را متعجب خواهد کرد. در این پست به معرفی مدل های مختلف این گلدان های فانتزی زیبا می پردازیم.

مدل-گلدان-فانتزی (5)

همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید مزیت بسیار خوب گلدان های لیوی، در دسترس بودن آنها در هر زمان و مکانی است. برای دسترسی راحت تر می توانید این گلدان ها را بروی درب یخچال یا پنجره آشپزخانه نیز نصب کنید. مطمئنا دکوراسیون هر اتاقی با رنگ های شاد و متنوع این گلدان و البته گیاهان سرسبز قرار گرفته در آنها بسیار جذاب تر خواهد شد، معمولا وقتی از فضاهای عمودی در دکوراسیون آشپزخانه استفاده می کنیم، ناخودآگاه نقاط جذابی ایجاد می شود که برای هر بیننده ای لذت بخش خواهد بود، حال اگر با گلدان های دیواری این کار را کنید، دکوراسیون آشپزخانه کاملا به یک اثر هنری تبدیل خواهد شد.

از طرفی در بسیاری از منازل و آشپزخانه ها گاهی به سبب زیاد بودن وسایل و خرده ریزها ممکن است حتی نتوان جایی را روی طاقچه ها برای گذاشتن هیچ چیزی از جمله گلدان پیدا کرد، اینجاست که گلدان لیوی بهترین و مناسبترین گزینه برای استفاده است.

مدل-گلدان-فانتزی (13)

مدل-گلدان-فانتزی (15)

مدل-گلدان-فانتزی (16)

مدل-گلدان-فانتزی (17)

استفاده از گلدان های دیواری لیوی بسیار ساده است، گیاهان را می توانید مستقیما داخل آنها بکارید یا اینکه آنها را در کاسه کوچکی قرار داده و داخل محفظه قرار بدهید. هر کدام از گلدان های لیوی همراه با یک پیپث یا سمپلر عرضه می شود تا آبیاری گیاهان به راحتی هر چه تمام تر صورت بگیرد. آب اضافه از طریق مجرایی به محفظه قرار گرفته شده در پایین ترین قسمت گلدان جاری می شود. با این کار در صورتی که فراموش کنید گیاه خود را آب بدهید، آب ذخیره شده در پایین گلدان دوباره جذب خاک شده و رطوبت آنرا را در حد مناسب و لازم گیاه نگه می دارد.

مدل-گلدان-فانتزی (22)

مدل-گلدان-فانتزی (20)

مدل-گلدان-فانتزی (23)

مدل-گلدان-فانتزی (21)

ظاهر گلدان لیوی براساس اشکالی که در طبیعت به وفور یافت می شوند طراحی شده و جنس بدنه آن نیز 100 درصد از مواد بازیافتی تهیه شده است. چسبندگی گلدان به دیوار بوسیله میکروپدهای مکشی بسیار قوی صورت می گیرد و چون این پدها از مواد پیشرفته نانو ساخته شده اند تقریبا به هر سطحی که فکرش را بکنید می چسبند. جالب اینجاست که این پدها به راحتی نیز از دیوار جدا می شوند بدون اینکه ذره ای لک بروی دیوار یا شیشه باقی بگذارند. فقط قبل از چسباندن آنها به شیشه های کثیف، باید سطح شیشه را کاملا تمیز کنید تا چسبندگی آنها به محکم ترین حالت برسد.

مدل-گلدان-فانتزی (23)

مدل-گلدان-فانتزی (18)

مدل-گلدان-فانتزی (19)

و اما گلدان های مغناطیسی و معلق در هوا که یکی از خلاقانه ترین اختراعات اخیر در طراحی و دکوراسیون داخلی بشمار می رود. جالب است بدانید این گیاهان شناور توسط دو دانش آموز لهستانی طراحی شده است که دیدگاه جامعی درباره تکنولوژی و طبیعت را به جهان ارائه کردند. طرح آنها می تواند در هوا شناور مانده و حتی بارهای بسیار سنگین را نیز تحمل کند. طرح های مشابه ارائه شده در سایر نقاط جهان وزن کمی را نگه می داشتند اما مدل جدید و بروزی که این دو دانش آموز طراحی کرده اند نسبت به تمامی مدل ها، وزن بسیار بیشتری را تحمل می کند. بنابراین می توانید گل و گیاه بزرگتری را به این روش نگهداری کنید. شاید یکی از بزرگترین مزیت های این دو مدل گلدان فانتزی (مغناطیسی و لیوی) این باشد که به شدت بروز و تکنولوژیک هستند. یعنی به سبب همین بروز بودن، هر فردی می تواند از آنها استفاده کند. شاید در شرایط عادی، جوانترها خصوصاً آقایان خیلی راغب به استفاده از گل و گلدان نباشند و اینکار را بیشتر مناسب خانمها! بدانند اما با ورود این گلدان های تکنولوژیکِ جدید، حالا هر فردی در هر سن و جایگاهی به راحتی از آنها استفاده خواهد کرد.

مدل-گلدان-فانتزی (1)

مدل-گلدان-فانتزی (2)

مدل-گلدان-فانتزی (3)

همانطور که می دانید این گیاهان توسط نیروی مغناطیسی روی هوا معلق مانده اند. سیستم اصلی آن، درون ظرف سرامیکی زیر گلدان که مانند یک بشقاب است پنهان شده و در پنج رنگ مختلف تولید می شوند. خود گلدانی که همراه با گیاه در هوا معلق می ماند نیز طرح های متنوعی دارد و خریدار می تواند از بین طراح هایی مانند کاسه کوچک، تنه درختچه یا توپ خزه ای کاملا طبیعی مدل مورد نظر خود را انتخاب کنند. بعد از انتخاب گلدان می توانید هر گیاهی را که دوست داشتید در این گلدان ها کاشته و پرورش دهید. حتی می توانید ابتدا گل های مورد علاقه خود را انتخاب کرده و سپس در زمان انتخاب این مدل گلدان فانتزی مغناطیسی و با کمک فروشنده، بهترین طرح و رنگی که با گل مورد علاقه شما همخوانی دارد خریداری نمایید. قطعاً این شیوه می تواند بهترین انتخاب و البته بهترین گلدان فانتزی را به شما هدیه نماید.

مدل-گلدان-فانتزی (4)

مدل-گلدان-فانتزی (5)

مدل-گلدان-فانتزی (6)

در ادامه انواع دیگر مدل گلدان فانتزی را مشاهده خواهید کرد:

مدل-گلدان-فانتزی (7)

مدل-گلدان-فانتزی (9)

مدل-گلدان-فانتزی (11)

مدل-گلدان-فانتزی (12)

مدل گلدان فانتزی

مدل-گلدان-فانتزی (14)

تصاویر بیشتر:

مدل گلدان فانتزی در طرح های دیواری و مغناطیسی معلق در هوا

مدل گلدان فانتزی در طرح های دیواری و مغناطیسی معلق در هوا

مدل گلدان فانتزی در طرح های دیواری و مغناطیسی معلق در هوا

مدل گلدان فانتزی در طرح های دیواری و مغناطیسی معلق در هوا

مدل گلدان فانتزی در طرح های دیواری و مغناطیسی معلق در هوا