مدل کمد لباس دیواری با درب ریلی شیشه ای در دکوراسیون منزل

 

تمامی خانه ها، چه آنهایی که اجاره می کنید و چه آنهایی که خریداری می کنید، هر کدام از نوع مدل کمد لباس بخصوصی استفاده می کند زیرا این وسیله یکی از حیاتی ترین مکان هایی است که در طراحی داخلی خانه منظور می شود. کمد لباس دیواری معمولا اندازه زیادی از دیوار خانه را اشغال می کنند به همین دلیل طراحی آنها بخصوص طراحی قسمت بیرونی درب کمدها از اهمیت بسیار زیادی در دکوراسیون داخلی برخوردار است. در این مطلب به معرفی مدل هایی جذاب از کمد لباس می پردازیم که از دربهای ریلی آینه ای استفاده می کنند. این طرح جذاب علاوه بر اینکه مکانی مناسب برای چک کردن مناسب بودن لباس و آرایش های سریع مناسب است از لحاظ زیبایی نیز جلوه ای بسیار زیبا به محیط اطراف خود می دهد.

اما درب های ریلی آینه ای ضمن اینکه برای باز و بسته شدن هیچ فضایی از خانه را اشغال نمی کنند، به بزرگ تر نشان داده شدن فضا نیز کمک بسیار زیادی می کنند. در اتاق خواب ها و اتاق نشیمن هایی که فضای کوچکی دارند یا از منبع نور طبیعی بی بهره هستند استفاده از آینه های تمام قد تاثیر بسیار زیادی در روشن کردن و البته بزرگ تر جلوه دادن اتاق خواب می کند.

همچنین یکی دیگر از بزرگترین برتری های این نوع کمدهای آینه دار این است که در زمان هایی که وقت برای شما بسیار اهمیت دارد و به شدت عجله دارید که کدام لباس بهتر است، می توانید سریعاً لباس مورد نظر را از کمد بیرون آورده و همانجا سریعاً به تن کرده و در آینه ببینید. تصاویری بسیار زیبا از انواع مدل کمد لباس به این شکل و شمایل را می توانید در همین صفحه و در لابلای مطلب مشاهده کنید. این مدل ها از برترین و بروزترین کمد لباس آینه دار هستند.

به کار بردن و استفاده از هر مدل کمد لباس دیواری با درب شیشه ای علاوه بر مزایای ذکر شده در بالا می تواند کمدها را به زیباترین شکل ممکن در دل دیوار یا در داخل اتاق خواب و هر قسمت دیگر از منزل «محو» کند یعنی شما در ظاهر فقط با یک یا چند تکه شیشه و آینه بزرگ طرف هستید نه با یک کمد جادار و بزرگ دقیقاً در کنار خود!

استفاده از مدل کمد لباس آینه در اتاق خواب منطقی و عقلانی بنظر می رسد اما قرار دادن آنها در مکان هایی که انتظار آنرا نداریم به همان اندازه جالب و هیجان انگیز است. برای مثال همانطور که در شکل های زیر مشاهده می کنید استفاده از کمدهای آینه ای در قسمت ورودی خانه یک ویژگی بسیار زیبا و البته مدرن را در ابتدای ورود به خانه اضافه کرده که نگاه همگان را به خود جلب خواهد کرد. اگر نورپردازی مناسب نیز در این منطقه انجام شود دیگر همه چیز برای ورود به یک خانه شاد و دلباز فراهم شده است.

در تصاویر متعدد زیر به خوبی مشخص است که استفاده از هر مدل کمد لباس دیواری با درب ریلی شیشه ای فقط برای استفاده جهتِ قرار دادن لباس ها و کفش ها و سایر وسایل داخل آن نیست بلکه در آنها از عنصری اصلی استفاده شده که همان شیشه و البته آینه های موجود بر روی درب آنهاست که در جهت «تزئین و دکوراسیون بهتر اتاق و منزل» استفاده شده است. گاهی استفاده از برخی وسایل منزل شاید فقط جنبه کاربردی داشته باشد اما در اینجا با وسیله ای روبرو هستیم که علاوه بر کاربردی بودن، به شدت بر زیبایی و تغییرات بزرگ دکوراسیون داخلی موثر خواهد بود.

مدل-کمد-لباس (1)

مدل-کمد-لباس (2)

اما بدون شک وقتی صحبت از کمد های لباس با درب های شیشه ای می شود بهترین مکان برای قرار گیری آن در اتاق خواب است. البته درب های شیشه ای زمان های قدیم بروی کمدهایی با طراحی کلاسیک وجود داشته اند، شاید به همین دلیل فکر کنید این ایده مناسب دکوراسیون های مدرن و امروزی نباشد اما هنگامی که چنین درب هایی را بروی کمد هایی با طراحی مدرن استفاده میکنید متوجه زیبایی واقعی و تاثیر گذاری زیاد انها خواهید شد. در شکل های زیر مدل های متنوعی از کمد های لباس مدرن با دربهای آینه ای و کشویی در اتاق خواب را مشاهده می کنید.

مدل-کمد-لباس (5)

مدل-کمد-لباس (14)

مدل-کمد-لباس (10)

مدل-کمد-لباس (13)

مدل-کمد-لباس (12)

شاید یکی از بهترین مکان ها برای استفاده از کمد لباس در حمام باشد زیرا هیچ چیز مدرن تر از یک ورودی آینه کاری شده در حمام نیست. بعلاوه با وجود این کمدها، تمامی لباس ها بعد از استحمام به راحتی در دسترس شما خواهند بود. وجود درب های شیشه ای علاوه بر اینکه فضای حمام را بزرگ و روشن نشان می دهد، چهره ای بسیار جذاب و مدرن نیز در آن ایجاد می کند که با همراهی لوازم مناسب مانند وان حمام مدرن یا روشویی و دوش حمام استیل و براق می تواند به نهایت زیبایی برسد. البته عامل مهم دیگر نورپردازی است که باتوجه به درب آینه ای روشنایی و زیبایی بیشتری در دکوراسیون آن ایجاد می کند.

مدل-کمد-لباس (6)

مدل-کمد-لباس (7)

در شکل زیر بازهم مدل کمد لباس آینه ای در قسمت هال ورودی منزل قرار گرفته که فضای کوچک هال ورودی را بزرگ تر و روشن تر جلوه داده است. درب های کمد کاملا ساده و مستقیم و بدون حاشیه خاصی طراحی شده تا کاملا در محیط غرق شده و اثری جز منعکس کردن نور و فضای اطرافش از خود باقی نگذارد. با این کار نوعی حس خطای دید بوجود می آید که در بینندگان حسی از بزرگ و باز بودن فضای هال ورودی خانه ایجاد می کند. از آنجایی که اولین برداشت مهمانان از سبک دکوراسیون داخلی خانه شما از همین قسمت شروع می شود، وجود چنین ویژگی مثبتی می تواند تفکری مثبت در ذهن بازدیدکنندگان از خانه ایجاد کند. همچنین گاهی اوقات این محو بودن کمد در دکوراسیون منزل آنچنان ماهرانه و استادانه است که اگر به میهمان ها نگویید که این یک مدل کمد دیواری ست شاید اصلاً متوجه چنین موضوعی نشوند.

مدل-کمد-لباس (4)

 همانطور که می دانید دیوارهای آجری امروزه طرفداران بسیاری در دکوراسیون داخلی پیدا کرده اند که حقیقتا هم ظاهری گرم و خواستنی در فضای خانه پخش می کنند اما ترکیب دیوار آجری با کمد آینه ای محیطی بسیار شیک با طراحی ظریف و امروزی پدید می آورد. دیوارهای آجر گرمای سبک کلاسیک را در خود دارند در حالی که درب های آینه کمد لباس، ظاهری مدرن به دکوراسیون می دهد، در نتیجه با کنار هم قرار دادن این دو عنصر، دکوراسیون ترکیبی و تلفیقی از هر دو سبک را به سادگی هر چه تمام تر ایجاد کرده اید.

مدل-کمد-لباس (8)

در ادامه سایر مدل های شیک کمد لباس آینه ای را مشاهده خواهید فرمود:

مدل-کمد-لباس (15)

مدل-کمد-لباس (12)

مدل-کمد-لباس (3)

مدل-کمد-لباس (11)
Mirrored-closet-doors-desing-ideas (1)

Mirrored-closet-doors-desing-ideas (3)

Mirrored-closet-doors-desing-ideas (4)

Mirrored-closet-doors-desing-ideas (5)

Mirrored-closet-doors-desing-ideas (6)

Mirrored-closet-doors-desing-ideas (7)

Mirrored-closet-doors-desing-ideas (8)

Mirrored-closet-doors-desing-ideas (9)

Mirrored-closet-doors-desing-ideas (10)

Mirrored-closet-doors-desing-ideas (11)

Mirrored-closet-doors-desing-ideas (12)

مدل کمد لباس

Mirrored-closet-doors-desing-ideas (13)

تصاویر بیشتر:

مدل کمد لباس دیواری با درب ریلی شیشه ای در دکوراسیون منزل

مدل کمد لباس دیواری با درب ریلی شیشه ای در دکوراسیون منزل

مدل کمد لباس دیواری با درب ریلی شیشه ای در دکوراسیون منزل

مدل کمد لباس دیواری با درب ریلی شیشه ای در دکوراسیون منزل

مدل کمد لباس دیواری با درب ریلی شیشه ای در دکوراسیون منزل

مدل کمد لباس دیواری با درب ریلی شیشه ای در دکوراسیون منزل

مدل کمد لباس دیواری با درب ریلی شیشه ای در دکوراسیون منزل

مدل کمد لباس دیواری با درب ریلی شیشه ای در دکوراسیون منزل