مدل کتابخانه خانگی کوچک دیواری و ایستاده مناسب اتاق نشیمن

 

یکی از چالش های مهم هنگام تزیین و چیدن دکوراسیون اتاق نشیمن، پیدا کردن تعادل مناسب بین زیبایی و کارایی اتاق است. برای مثال هنگام انتخاب مدل کتابخانه خانگی کوچک برای اتاق نشیمن باید دنبال مدلی گشت که علاوه بر فراهم کردن فضای ذخیره سازی زیاد، زیبا و شیک بوده و با باقی اجزای دکور هماهنگ باشد. اما خوشبختانه پیدا کردن کتابخانه ای که تعادلی مناسب بین فضای ذخیره سازی و شکل ظاهری داشته باشد کار چندان سختی نیست. در این پست با نمونه هایی جدید در این زمینه آشنا خواهید شد.

در اتاق نشیمن عموما قفسه ها و شلف هایی انتخاب می شود که تنوع زیادی در طراحی دارند، مثلا شکل قفسه ها با یکدیگر فرق دارد. اما ممکن است شرایطی هم پیش بیاید که به کتابخانه ای یک شکل نیاز باشد. در اتاق نشیمن بهتر است از کتابخانه هایی استفاده شود که علاوه بر قفسه های باز، کابینت های درب دار یا کشویی نیز داشته باشند. اگر نیاز به پارتیشن دارید، کتابخانه های ایستاده چوبی می توانند این کار را به بهترین شکل انجام بدهند. بنابراین برای یک مدل کتابخانه خانگی کوچک می توان کاربردی های بی شماری متصور شد، عاملی که در فضاهای کوچک یک مزیت بزرگ بحساب می آید.

مدل-کتابخانه-خانگی-کوچک (26)

مدل-کتابخانه-خانگی-کوچک (1)

مدل-کتابخانه-خانگی-کوچک (2)

مدل-کتابخانه-خانگی-کوچک (3)

مدل-کتابخانه-خانگی-کوچک (4)

مدل-کتابخانه-خانگی-کوچک (5)

مدل-کتابخانه-خانگی-کوچک (6)

موضوع مهم دیگری که هنگام انتخاب کتابخانه برای اتاق نشیمن باید مد نظر قرار داد، مدولار بودن یا قابلیت حرکت و جابجایی آسان است. مثلا مدل هایی که در شکل های زیر مشاهده می کنید همگی طرحی مدولار داشته و انعطاف پذیری بالایی در نوع چیدمان دارند. یونیت های کتابخانه های دیواری یا ایستاده زمینی با طراحی مدولار را می شود به روش های متفاوتی چید و همین عامل آنها را برای رنج وسیعی از دکورها، چیدمان ها و سبک ها مناسب می کند.

مدل-کتابخانه-خانگی-کوچک (7)

مدل-کتابخانه-خانگی-کوچک (8)

مدل-کتابخانه-خانگی-کوچک (9)

مدل-کتابخانه-خانگی-کوچک (10)

مدل-کتابخانه-خانگی-کوچک (11)

در اتاق نشیمن همیشه بغیر از کتاب وسایلی پیدا می شود که برای پنهان کردن آنها نیاز به کمدهای درب بسته دارید، بنابراین خرید یک مدل کتابخانه خانگی کوچک با قفسه های باز و بسته بهترین راه حل پیش روی شما خواهد بود. کتابخانه ای که در زیر شکل های آنرا مشاهده می کنید در کنار قفسه های باز برای نگهداری کتاب و لوازم دکوری، چهار عدد کابینت درب دار برای پنهان کردن لوازم دارد. این ترکیب نه تنها کارایی کتابخانه را افزایش خواهد بکله ظاهر آنرا نیز بسیار خاص و زیبا نشان می دهد.

مدل-کتابخانه-خانگی-کوچک (12)

مدل-کتابخانه-خانگی-کوچک (13)

مدل-کتابخانه-خانگی-کوچک (14)

مدل-کتابخانه-خانگی-کوچک (15)

مدل-کتابخانه-خانگی-کوچک (16)

برای دکوراسیون های مدرن پیدا کردن مدلی که هم جذاب باشد و هم ساده کمی سخت است. شاید بهترین مدل ها را بشود در طرح هایی پیدا کرد که شکل سنتی و قدیمی را به شیوه ای مدرن و جدید نشان می دهند. مدل هایی که در زیر مشاهده می کنید دقیقا چنین ویژگی ایی دارند. مفهوم کلی طرح، خیلی ساده مانند کتابخانه های ایستاده مربعی است اما یونیت های مربعی طوری داخل هم قرار گرفته اند که هر کدام ارتفاع، اندازه و شکلی متفاوت به قفسه بقلی دارد. در نتیجه هر کدام از قفسه ها شکل مخصوص به خود را دارد.

مدل-کتابخانه-خانگی-کوچک (17)

مدل-کتابخانه-خانگی-کوچک (18)

مدل-کتابخانه-خانگی-کوچک (19)

مدل-کتابخانه-خانگی-کوچک (20)

مدل کتابخانه خانگی کوچک حتما نباید چوبی یا ام دی اف باشد، طرح های فلزی هم برای دکوراسیون های صنعتی یا آنتیک خیلی عالی جواب می دهد. یکی از مزیت های کتابخانه های فلزی علاوه بر قیمت پایین ترشان، هماهنگ شدن با هر نوع دکوراسیونی است که همین مورد کارایی آنها را افزایش می دهد. شکل ذوم کتابخانه ای را نشان می دهد که تما قفسه های آن به صورت جدا بوده و قابلیت جابجایی دارند. بنابراین می شود ظاهر کتابخانه را هر طوری که دلتان می خواهد تغییر بدهید.

مدل-کتابخانه-خانگی-کوچک (21)

مدل-کتابخانه-خانگی-کوچک (22)

مدل-کتابخانه-خانگی-کوچک (23)

مدل-کتابخانه-خانگی-کوچک (24)

مدل-کتابخانه-خانگی-کوچک (25)

ترکیب چوب و شیشه در کتابخانه های خانگی حتی برای اتاق نشیمن خیلی عالی جواب می دهد، چوب و شیشه از جمله عناصری هستند که با یکدیگر تضاد دارند و وقتی کنار هم قرار می گیرند، یکدیگر را کامل می کنند. اما طراحی این کتابخانه ها باید طوری باشد که این تضاد را به صورت متعادل و بجا نشان دهد تنها در همین شرایط است که کتابخانه خودنمایی می کند. شکل های زیر مدلی را نشان می دهد که از همین ایده استفاده کرده و طراحی آن با دقت و ظرافت بالایی انجام شده است.

مدل-کتابخانه-خانگی-کوچک (27)

مدل-کتابخانه-خانگی-کوچک (28)

مدل-کتابخانه-خانگی-کوچک (29)

مدل-کتابخانه-خانگی-کوچک (30)

مدل-کتابخانه-خانگی-کوچک (31)

مدل-کتابخانه-خانگی-کوچک (32)

مدل-کتابخانه-خانگی-کوچک (33)

مدل-کتابخانه-خانگی-کوچک (34)

مدل-کتابخانه-خانگی-کوچک (35)