مدل کاشی حمام با طراحی فوق العاده شیک مناسب تمامی سبک ها

انتخاب مدل کاشی حمام از بین نمونه های بسیار زیاد و مشابه موجود در بازار، کاری سخت و طاقت فرساست، بخصوص اینکه اکثر خانه دارها خرید خود را نامطمئن انجام می دهند و تا عملی شدن طرح، نمی توانند نظر قطعی در مورد شیک بودن یا نبودن دکوراسیون حمام خود داشته باشند. مدل هایی که در این پست آمده از جهاتی با نمونه های موجود در بازار فرق می کند. طراحی فوق العاده شیک این کاشی ها باعث شده استفاده از آنها، هر حمامی را با هر نوع معماری داخلی، به مکانی بسیار شیک و مدرن مبدل شود. البته تمام کاشی های آورد شده طراحی مدرن دارند و از این رو مناسب حمام هایی با طراحی داخلی مدرن و امروزی هستند.

مدل کاشی های زیر علاوه بر تفاوت در اندازه و ظاهر، از لحاظ جنس ساختاری نیز متفاوتند. برخی جنس سرامیکی دارند و برخی دیگر شیشه ای، تعدادی هم از سنگ کاملا طبیعی ساخته شده اند که برای افراد دوست دار طبیعت بهترین انتخاب است. خوبی مدل های متفاوت این کاشی ها در این است که می شود آنها را به راحتی در دکوراسیون حمام با یکدیگر مچ کرد. در این بین معمولا مدل های سنگ طبیعی بیشترین قیمت را دارند و طبیعتا جز کالاهای لوکس مخصوص خانه های لوکس حساب می شوند.

همانطور که در بالا اشاره شد شما می توانید از کاشی هایی با طرح های متفاوت در یک مکان استفاده کنید. برای مثال شما می توانید از یک مدل بخصوص برای دیوار استفاده کنید و مدلی با طراحی کاملا متفاوت را برای کف حمام بکار ببرید. یا اینکه فقط دیواری که دوش حمام به آن متصل است را با کاشی متفاوت تزیین کنید تا علاوه بر زیبایی دکوراسیون، دوش حمام نیز در مرکز توجه قرار بگیرد. گزینه های در این زمینه نامحدود هستند، بسته به سلیقه خودتان می توانید هر طرحی را که دوست دارید در حمام منزلتان پیاده کنید، درست مانند مدل های زیر.

bathroom-tile-ideas (3)

bathroom-tile-ideas (6)

bathroom-tile-ideas (15)

منظورمان از حمام های لوکس، حمام هایی بسیار بزرگ با دیوارهای طلاکاری شده یا وان و جکوزی بزرگ و همه کار نیست. یک حمام کوچک هم اگر درست طراحی شود حتی می تواند حسی فراتر از بودن در یک حمام لوکس را به شما منتقل کند. در شکل زیر حمامی را می بینید که کاملا توسط سنگ طبیعی پوشیده شده است. سنگ مرمر یکی از زیباترین عناصر طبیعت است و استفاده از آنها در نمای داخلی منزل، خصوصا آشپزخانه و حمام یکی از بهترین و باکلاس ترین ایده ها در طراحی داخلی است. بنابراین اگر وسع مالی چنین کاری را دارید سعی کنید بجای خرج های اضافه چنین طرح ساده اما بی نظیری را در حمام خود ایجاد کنید.

bathroom-tile-ideas (1)

کاشی های پولکی نیز یکی از ایده های جدید و جذاب برای تزیین دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی است. همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید این کاشی طوری کنار هم قرار می گیرند که دقیقا ظاهری شبیه به پولک های ماهی را نشان می دهند. برای فضایی که دائم با آب سروکار داریم نصب چنین کاشی هایی فضای بی نهایت زیر آب دریاها و اقیانوس ها را برای ما ایجاد می کند. برای قوی تر شدن این حس سعی کنید رنگ کاشی ها را نیز آبی انتخاب کنید تا فضایی خنک و بسیار دوست داشتنی در حمام خود بوجود آورید.

bathroom-tile-ideas (5)

bathroom-tile-ideas (21)

وقتی در مورد کاشی های شیشه ای در ابتدای مطلب اشاره کردیم منظورمان دقیقا مدل زیر است. این کاشی ها به خاطر استفاده از شیشه سطحی بسیار صاف و صیقلی دارند طوریکه می توانید انعکاس تمام اشیاء را در آن مشاهده کنید درست مانند یک آینه. طبیعتا استفاده از چنین کاشی هایی فقط برای دیوار حمام مناسب است و برای کف باید از کاشی های دیگر مانند مدل بسیار ریزی که در شکل زیر قرار دارد استفاده کنید. خوب است بدانید نصب این کاشی ها در حمام کوچکی که ورودی نور خوبی دارد بسیار مناسب است زیرا فضای حمام را از آنچه که هست بزرگتر نشان می دهند.

bathroom-tile-ideas (12)

اگر از لحاظ بودجه ای در مضیقه هستید و نمی توانید تمام سطح حمام از قبیل دیوارها و کف را با کاشی بپوشانید،  بهترین راه حل پیش روی شما کاشی کردن نصف دیوارهای حمام است. با این کار هم دکوراسیونی زیبا خواهید داشت و هم خرج کمتری خواهید کرد. البته شاید فکر کنید که این کار برای محیط مرطوبی مانند حمام مناسب نباشد اما کاشی کاری به این صورت دقیقا برای حمام هم مناسب است و جلوه بسیار خاصی هم به آن می دهد. بعداز اینکه قسمت پایین دیوار را کاشی کاری کردید، باید قسمت بالایی را با رنگ های گلاسی یا نیمه گلاسی که ضد آب و قابل شست و شو هستند رنگ کنید تا مشکلی از بابت رطوبت و تمیزی دیوارها نداشته باشید. حمام شکل زیر دقیقا از همین روش استفاده می کند.

bathroom-tile-ideas (13)

در ادامه مدل های دیگر را مشاهده خواهید کرد:

bathroom-tile-ideas (2)

bathroom-tile-ideas (4)

bathroom-tile-ideas (7)

bathroom-tile-ideas (8)

bathroom-tile-ideas (9)

bathroom-tile-ideas (10)

bathroom-tile-ideas (11)

bathroom-tile-ideas (14)

bathroom-tile-ideas (16)

bathroom-tile-ideas (17)

bathroom-tile-ideas (18)

bathroom-tile-ideas (19)

bathroom-tile-ideas (20)

مدل کاشی حمام

bathroom-tile-ideas (22)