مدل کابینت ترک مناسب آشپزخانه های مدرن امروزی + عکس های جدید

آیا به منزلی جدید نقل مکان کرده و قصد دارید آشپزخانه آنرا از صفر طراحی کنید؟ یا اینکه به فکر بازسازی و نوسازی آشپزخانه قدیمی و کهنه خود هستید؟ در هر دو حالت مدل کابینت ترک گزینه ای است که حتما قبل از خرید کابینت های جدید باید نگاهی به آنها بیاندازید. کابینت های ترک از جهات بسیاری شبیه کابینت های اروپایی هستند و به همین خاطر اگر خواستار چنین دکوراسیونی هستید، در دسترس ترین گزینه استفاده از کابینت های شیک ترکی است. این کابینت ها هم در سبک مدرن طراحی می شوند و هم در سبک کلاسیک و سنتی.

البته ذکر این نکته ضروری است که قبل از هر گونه خریدی باید در مورد نحوه افزایش کارایی آشپزخانه خود به خوبی فکر کنید. همچنین ظاهر و احساسی که دوست دارید در آشپزخانه خودتان داشته باشید باید کاملا مشخص باشد. برای یافتن ایده ای واحد و مشخص خوب است نگاهی به طرح های موجود در سایت ها، ژورنال ها و مجلات دکوراسیون داخلی بیاندازید تا با ذهنیتی شفاف به سراغ طراحی آشپزخانه خود بروید. برای آشنایی بیشتر با طرح ها و انواع مدل کابینت ترک ، در این مطلب به معرفی تعدادی آشپزخانه مدرن و کلاسیک طراحی شده به وسیله دیزاینرهای ترک خواهم پرداخت.

مدل-کابینت-ترک (15)

رنگ در مدل کابینت های ترکی نقش مهمی ایفا می کند. همانطور که در شکل های زیر مشاهده می کنید طراحان و البته مالکین اصلی خانه اجازه نداده اند چیزی جلوی خواسته واقعی شان را بگیرد و دقیقا همان طرحی اجرا شده که احساس راحتی با آن می کردند. سبز و زرشکی از جمله رنگ هایی است که کمتر کسی برای آشپزخانه آنرا انتخاب می کند اما ترکیب کابینت های ام دی اف هایگلاس با روکابینتی های سفید و مشکی ظاهر جالب و جدیدی را در دکوراسیون آشپزخانه پدید آورده است. البته باید توجه داشته باشید که هنگام استفاده از رنگ های تیره و غالب، حتما روشنایی و نورپردازی قوی در محیط آشپزخانه ایجاد کنید.

مدل-کابینت-ترک (18)

مدل-کابینت-ترک (10)

مدل-کابینت-ترک (19)

نمونه مدل کابینت ترک قرمز هایگلاس

مدل-کابینت-ترک (1)

اگر نمی توانید در مورد رنگ کابینت آشپزخانه خود تصمیم واحد و مشخصی بگیرید و بین چند رنگ دو دل هستید، می توانید از ترکیب رنگ ها در کابینت های خود استفاده کنید. بدین صورت که رنگ کابینت های بالایی با کابینت های پایینی تفاوت داشته باشد. همانطور که در آشپزخانه زیر مشخص است رنگ هایی که انتخاب می کنید باید نزدیک به هم باشد. در مورد مثال زیر رنگ آبی و زرد از رنگ های مکمل هستند و به همین خاطر خیلی خوب و عالی با یکدیگر مچ می شوند. این روش بخصوص برای آشپزخانه ها قدیمی نتیجه خوبی در بر خواهد داشت.

مدل-کابینت-ترک (3)

مدل-کابینت-ترک (20)

مدل-کابینت-ترک (9)

کابینت های کلاسیک ترکی بیشتر برای دکوراسیون های روستیک مناسب هستند، مدلی که در شکل زیر مشاهده می کنید یکی از بهترین نمونه های کابینت ترکی به سبک روستیک است. چوب طبیعی در این آشپزخانه حرف اول و آخر را می زند اما حضور روکابینتی مرمری نیز جلوه آشپزخانه را تکمیل کرده است. جالب است بدانید نوع چوبی که از برخی درختان جنگلی ترکیه استخراج می شود شهرت جهانی داشته و علاوه بر کابینت ها در سایر لوازم منزل مانند کفپوش چوبی نیز مورد استفاده قرار می گیرند. نوع رنگ و حالتی که چوب ترکی دارد باعث منحصر بفرد شدنش نسبت به سایر کابینت های چوبی می شود.

مدل-کابینت-ترک (13)

از آنجایی که چوب در حال تبدیل شدن به انتخاب اول خانه دارها برای کابینت آشپزخانه است، جای تعجبی ندارد که مدل کابینت ترک نیز از همین روند پیروی کند. اما در بین تمام مدل های کابینت ترکی چوبی، مدل های کلاسیک یکی از برترین و محبوب ترین ها هستند. فقط کافی است حاشیه کابینت ها کمی حالت داشته باشد تا جلوه کلاسیک آشپزخانه کامل شود. در صورتی که رنگ کابینت ها را سفید انتخاب می کنید، رو کابینتی به رنگ خود چوب طبیعی بسیار زیبا دیده خواهد شد. دقیقا مانند ترکیبی که در آشپزخانه زیر استفاده شده است.

مدل-کابینت-ترک (11)

کابینت های مدرن ترکی نیز جایگاه ویژه خود را بین خانه دارها دارد. برای زیبایی بیشتر دکوراسیون آشپزخانه، بخصوص اگر فضای محدودی دارید، استفاده ترکیبی از کابینت های مدرن در کنار قفسه و شلف های باز است طوریکه لوازم چیده شده در آن کاملا در دید باشند. با این کار اولا فضای آشپزخانه جادار و بزرگ بنظر خواهد رسید و دوما با استفاده از ظروف رنگارنگ می توانید رنگ های جدید و گرمی را به دکوراسیون آشپزخانه های مدرن که عمدتا سرد و بی روح هستند وارد کنید. نمونه مدل کابینت ترک زیر به خوبی نشان می دهد که یک آشپزخانه کوچک حتی زمانی که به رنگ مشکی باشد، به وسیله شلف های باز چقدر می تواند شیک و دلباز بنظر بیاید.

مدل-کابینت-ترک (16)

مدل-کابینت-ترک (6)

مدل-کابینت-ترک (7)

مدل-کابینت-ترک (8)

مدل-کابینت-ترک (5)

مدل-کابینت-ترک (4)

مدل کابینت ترک کلاسیک

مدل-کابینت-ترک (2)

یک نمونه زیبای به رنگ قرمز از مدل کابینت ترک

کابینت آشپزخانه قرمز رنگ (5)

کابینت آشپزخانه بنفش رنگ شیک (4)

تصویر زیبا از آشپزخانه و مدل کابینت ترک لیموئی رنگ

دکوراسیون آشپزخانه با کابینت زرد (1)

کابینت آشپزخانه مشکی شیک (15)

کابینت آشپزخانه های گلاس جدید (3)

عکس انواع مدل کابینت ترک مدرن و امروزی

کابینت آشپزخانه های گلاس جدید (17)

کابینت آشپزخانه های گلاس جدید (16)

کابینت آشپزخانه mdf مدرن (1)

مدل کابینت ترک با استفاده از ام دی اف

مدل کابینت آشپزخانه ایرانی (10)

مدل-کابینت-ترک (12)

یک نمونه و مدل کابینت ترک خاص و زیبا

مدل-کابینت-ترک (14)

مدل کابینت ترک رنگی

مدل-کابینت-ترک (17)