مدل کابینت بزرگ و جادار با طراحی شیک مناسب تمامی آشپزخانه ها

 

به روز رسانی شده در تاریخ 95/6/2

در نوشته های پیشین در مورد انواع کابینت ها از قبیل مدرن، کلاسیک و طرح های متنوع آنها مانند چوبی، هایگلاس، فلزی و … توضیحاتی را ارائه کردم اما در این قسمت درباره مدل کابینت بزرگ و جادار در آشپزخانه صحبت خواهد شد که برخلاف اسمشان مناسب تمامی آشپزخانه ها اعم از بزرگ و کوچک هستند. همانطور که در عنوان مشخص شده این کابینت ها فقط مخصوص فضاهای بزرگ نیستند زیرا طراحی منحصر بفردشان به آنها اجازه می دهد در آشپزخانه های کوچک و متوسط به راحتی مورد استفاده قرار بگیرند.

انعطاف پذیری، آزادی عمل زیاد و طراحی مدرن و ساده کابینت ها زیر، در قسمت فضاهای کنجی و گوشه آشپزخانه به اوج خود می رسد. درون کشوهای دراوری، قفسه های کشویی توکار جاسازی شده که در سریعترین زمان ممکن دسترسی شما به وسایل را فراهم و در یک چشم بهم زدن نیز آنها را از دید پنهان می کند. کابینت های مخصوص کنج آشپزخانه باعث می شوند حتی یک سانتی متر از فضای آشپزخانه نیز بیهوده و بی مصرف نماند. اگر آشپزخانه کوچکی دارید حتما سعی کنید قبل از نصب کابینت ها، به این مورد توجه ویژه ای داشته باشید.

مدل-کابینت-بزرگ-و-جادار (4)

در شکل زیر یک آشپزخانه مدرن و مینیمال را مشاهده می کنید که در نهایت سادگی و هزینه ای پایین طراحی و ساخته شده است. مدل کابینت بزرگ و جادار بکار رفته در گوشه آشپزخانه (سمت چپ عکس) تا حد زیادی تمام نیازهای یک خانه دار برای نگهداری لوازم و ابزارآلات آشپزی را مرتفع می سازد. کابینت ها از جنس لمینت طرح چوب هستند اما کاملا شبیه چوب طبیعی و واقعی بنظر می رسند. شاید در وهله اول فکر کنید این کابینت های قدی و بزرگ، یخچال آشپزخانه را در خود مخفی کرده اما اینطور نیست، چرا که یخچال در قسمت انتهایی آشپزخانه قرار گرفته و بنوعی از کابینت ها جدا است.

مدل-کابینت-بزرگ-و-جادار (10)

آشپزخانه دوم نیز به طریقی زیبا و هوشمندانه از کابینت های بزرگ و جادار هم در قسمت پایینی و هم در قسمت بالایی استفاده کرده است. برخلاف مدل بالا، کابینت ها از جنس چوب درخت گردو بوده و صد در صد طبیعی هستند، حتی رنگ بکار رفته در آنها نیز رنگ طبیعی خود چوب گردو است. علاوه بر کابینت های شیک، یک جزیره بزرگ نیز در وسط آشپزخانه قرار گرفته تا سطح مناسبی برای کار، آماده سازی و میل کردن غذا فراهم کند. توجه داشته باشید که برای تمام لوازم آشپزخانه فضایی مشخص طراحی شده است، حتی مایکروویو نیز در قسمت مخصوص خودش جاسازی شده تا ظاهر آشپزخانه یکدست و یکپارچه بنظر برسد.

مدل-کابینت-بزرگ-و-جادار (3)

کابینت هایی با درب های کشویی و هیدرولیکی برای آشپزخانه های مدرن امروزی بخصوص آنهایی که فضای کمی در اختیار دارند بسیار مناسب است. این کابینت ها وقتی بسته هستند درست مانند هر کابینت معمولی دیگری بنظر می رسند اما به محض اینکه باز می شوند فضای زیادی برای نگهداری و حتی آماده سازی غذاهای مختصر فراهم می کنند. این سبک کابینت بیشتر در آشپزخانه های اروپایی دیده می شود اما کارایی بالای آنها باعث شده به تمامی خانه های مدرن و امروزی در اقصی نقاط جهان راه پیدا کنند.

مدل-کابینت-بزرگ-و-جادار (5)

مدل-کابینت-بزرگ-و-جادار (7)

مدل-کابینت-بزرگ-و-جادار (8)

مدل-کابینت-بزرگ-و-جادار (9)

مدل-کابینت-بزرگ-و-جادار (6)

واضح ترین و بهترین مشخصه مدل کابینت بزرگ و جادار، فضای ذخیره سازی زیاد آنها است طوریکه برای هر ظرفی، فضای مخصوصی در نظر گرفته شده تا آشپزخانه همیشه فضایی مرتب و سازمان یافته داشته باشد. همانطور که در شکل های زیر مشاهده می کنید از ترکیب کابینت و قفسه های جادار و بزرگ برای نگهداری لوازم و ظروف استفاده شده است. با این کار لوازم پخت و پز به زیبایی خودنمایی می کنند و از جنبه دکوری لوازم کریستالی و ظروف شیک آشپزخانه نیز استفاده می شود. ترکیب قفسه و کابینت علاوه بر زیبایی بیشتر، فضای آشپزخانه را نیز بزرگتر و دلبازتر نشان می دهد.

مدل-کابینت-بزرگ-و-جادار (11)

مدل-کابینت-بزرگ-و-جادار (2)

مدل-کابینت-بزرگ-و-جادار (1)

بسیاری از خانه دارها هنگام طراحی آشپزخانه خود، متوجه می شوند که فضای کافی برای نقشه ریزی کابینت ها ندارند. در نتیجه از داشتن آشپزخانه رویایی خود تا حد زیادی مایوس می شوند. اما جای هیچ نگرانی ای نیست زیرا طرح های امروزی کابینت ها به ما این اجازه را می دهد تا این مشکل به ظاهر بزرگ را به یک فرصت خوب برای نشان دادن وسایل، ظروف و صد البته کابینت های شیکمان تبدیل کنیم. با چنین کابینت هایی قطعا آشپزخانه تبدیل به یک تابلوی زیبای هنری خواهد شد که همگان را به تحسین وا می دارد. مدل هایی که در زیر با آنها آشنا خواهید شد دقیقا برای اجرایی کردن همین مفهوم طراحی شده اند.

Contemporary-kitchen-cabinet-design-ideas (1)

Contemporary-kitchen-cabinet-design-ideas (2)

Contemporary-kitchen-cabinet-design-ideas (3)

Contemporary-kitchen-cabinet-design-ideas (4)

Contemporary-kitchen-cabinet-design-ideas (5)

Contemporary-kitchen-cabinet-design-ideas (6)

Contemporary-kitchen-cabinet-design-ideas (7)

Contemporary-kitchen-cabinet-design-ideas (8)

Contemporary-kitchen-cabinet-design-ideas (9)

Contemporary-kitchen-cabinet-design-ideas (10)

Contemporary-kitchen-cabinet-design-ideas (11)

Contemporary-kitchen-cabinet-design-ideas (12)

مدل کابینت بزرگ و جادار

Contemporary-kitchen-cabinet-design-ideas (13)