مدل کابینت ام دی اف آشپزخانه های مدرن / عکس کابینت mdf

همیشه انتخاب کابینت هایی تهیه شده از چوب های چندلایه یا پلی وود و الوارها گزینه خوبی برای دکوراسیون آشپزخانه شما نیستند در صورتی که ممکن است مدل کابینت ام دی اف چیزی بیشتر از آنها را به شما ارائه بدهند. کلمه ام دی اف یا MDF مخفف  Medium-Density Fiberboard به معنی ورقه های فیبری نیم چگال هستند که از الیاف مواد چوبی یا لیگنوسلولوزی ساخته می شوند. مزیت استفاده از این مواد بجای خرده چوب ها و الوارها ارزان بودن و مقاومت بالای آنهاست که به راحتی با مواد دیگر ترکیب می شوند و طرح های زیبایی را با حداقل هزینه و حداکثر کیفیت تولید می کنند. مدل کابینت های ام دی اف ها به دلیل داشتن سطح صاف با کیفیت و مقاومت بالا مناسب هر گونه رنگ کاری و نقاشی هستند و به همین دلیل از آنها در بسیاری از لوازم های دکوری استفاده می شود. در این مطلب با تعدادی از عکس زیباترین مدل های کابینت ام دی اف روبرو می شویم و مزایا و معایب آنها را برمیشماریم.

مزیت اول کابینت ام دی اف در آشپزخانه قیمت پایین آنها می باشد همانطور که گفتیم ام دی اف از فیبرهای چوبی، موم و رزین ساخته شده است و به همین دلیل ازران تر از کابینت های تمام چوب و حتی استیل هستند. مزیت دوم راحت تمیز شدن انها می باشد چرا که سطح کابینت های آشپزخانه mdf از وینیل تشکیل شده و به همین خاطر به راحتی تمیز می شوند و بیشتر لکه فقط با یک تکه پارچه نرم و خیس از بین می روند. همچنین کابینت های ام دی اف مقاومت بیشتر در برابر محیط های مرطوب دارند و معمولا بر اثر جذب رطوبت و آب پیچ و تاب بر نمی دارند.

از معایب مدل کابینت ام دی اف می توان به نیاز به مراقبت بیشتر در نگهداری اشاره کرد. کابینت های ام دی اف در اثر برخورد و ضربه شکاف و خراش پیدا می کنند و چون قابل تعمیر نیستند زودتر از کابینت هایی چوبی و استیل به تعویض نیاز پیدا می کنند. همچنین کابینت های ام دی اف به حرارت هم بمقدار زیادی حساس هستند و اگر در کنار اجاق گاز از آنها استفاده کنید ممکن در سطح آنها حباب و برجستگی ایجاد شود و یا پوسته پوسته بشوند.

عکس مدل کابینت ام دی اف آبی و چوب ترکیبی

MDF-kitchen-design (1)

MDF-kitchen-design (2)

کابینت ام دی اف شکلاتی و زرد

MDF-kitchen-design (3)

موضوعات مرتبط:

طراحی داخلی و عکس دکوراسیون آشپزخانه / تصاویر مدل کابینت

کابینت چوبی – مدل کابینت آشپزخانه – دکوراسیون چوبی

کابینت سفید انواع کابینت آشپزخانه سفید – عکس دکوراسیون آشپزخانه

MDF-kitchen-design (4)

کابینت ام دی اف طرح چوب

MDF-kitchen-design (5)

مدل کابینت mdf قرمز رنگ

MDF-kitchen-design (6)

موضوعات پر بازدید:

مدل دکوراسیون داخلی پذیرایی و اتاق نشیمن / عکس

راهنمای خرید انواع مدل سینک ظرفشویی آشپزخانه / عکس / ابعاد

نکاتی برای ساخت روف گاردن و باغچه های پشت بام / تصاویر

MDF-kitchen-design (7)

کابینت ام دی اف سفید

MDF-kitchen-design (8)

MDF-kitchen-design (9)

MDF-kitchen-design (10)

MDF-kitchen-design (11)

MDF-kitchen-design (12)

MDF-kitchen-design (13)