مدل پرده پذیرایی جدید و شیک با سبک های سنتی و مدرن

بروز شده در تاریخ 96/8/25

در این مطلب قصد داریم تعدادی از زیباترین نمونه های مدل پرده پذیرایی و اتاق نشیمن را معرفی کنیم تا ایده های خوبی برای انتخاب پرده پذیرایی و اتاق نشیمن به شما عزیزان معرفی کرده باشیم. تقریبا همه طراحان داخلی معتقدند که پرده ها اگر درست انتخاب بشوند تاثیر زیادی بروی زیبایی دکوراسیون اتاق نشیمن و هال پذیرایی می گذارند. زمانی که به تزئین پنجره می رسیم رنگ،پارچه، طرح و اندازه پرده باید به دقت مورد توجه قرار بگیرد تا بهترین انتخاب را در بین انواع مختلف پرده ها داشته باشیم چرا که پرده ها در صورت انتخاب نادرست می توانند براحتی بر تمام دکوراسیون محیط غلبه کنند و جلوی دیده شدن آنها را بگیرند.

یکی از مهم ترین عنصر دکوراسیون داخل خانه پرده است چون علاوه بر اینکه از ورودو نور جلوگیری و یا کاهش میدهد باعث زیبایی دکوراسیون داخل خانه نیز میشودامروزه در بیشتر خانه ها از پرده های
مدرن و شیک استفاده میکنند چرا که در هر خانه ای به یک پرده نیاز است علاوه بر کاربرد زیادی که در خانه دارد باعث افزایش و همچنین تکمیل دکوراسیون داخل خانه میشود.طراحان داخلی به پرده به
عنوان یکی از عناصر مهم چیدمان خانه نگاه میکنند. یک عنصری که برای زیبایی داخل خانه به عواملی مانند انتخاب درست طرح و نقشه و جنس بافت و… نیاز دارد اگر میخواهید خانه ای گرم و امن داشته باشیداز معجره پرده ها غافل نشوید حتمی پرده را امتحان کنید.

انتخاب پرده مناسب با فضای منزل:
درسته پرده ها در زیبایی خانه تاثیر بسیار مهمی دارند ولی اگر بدانید که چه نوع پرده ای و در کدام قسمت خانه ی خود استفاده کنید بسیار بهتر است اگر محیط خانه ی شما و وسایلی که استفاده میکنید
برای مثال مبلمان خانه فرش ها و… به سبک مدرن هست باید از این پرده ها استفاده کنید تا باعث افزایش زیبایی داخل خانه ی شما شود.سعی کنید در هنگام خرید پرده بیشتر توجه کنید و بهترین پرده ای که برای دکوراسیون خانه ی شما مناسب است را انتخاب کنید.

پارچه پرده مهم ترین فاکتور در انتخاب مدل پرده های پذیرایی و اتاق نشیمن است چرا که مواد بکار رفته در پرده تعیین می کنند چه مقدار پرده شما در طول زمان شکل و زیبایی خود را حفظ می کند. اگر خیلی سنگین باشند ممکن است موقع کشیدن پرده ها چین ها به خوبی خودشان را نشان ندهند و اگر هم خیلی سبک باشند ممکن است قواره خوبی هنگام آویزان شدن نداشته باشند. همانطور که می دانید پرده ها بر اساس نور آفتاب درخشش خود را از دست می دهند. بنابراین انتخاب پرده با پارچه های روشن برای اتاق هایی که نور زیادی جذب می کنند هوشمندانه نیست چرا که پرد های روشن زودتر درخشندگی خود را از دست می دهند البته اگر قصد دارید پرده های خود را در مدت زمان کوتاهی مرتب عوض کنید در اینصورت مشکلی در انتخاب پردهای رنگ روشن وجود نخواهد داشت.

استفاده از پارچه های کتانی، ابریشم، ابریشم مصنوعی و پارچه های مخملی انتخاب های بسیار مناسبی برای مدل پرده های پذیرایی و اتاق نشیمن هستند. از بین نوع های بالا، پارچه های ابریشمی مصنوعی از مقاومت بالاتری برخوردار هستند و در اتاق های پذیرایی و نشیمنی که نور زیادی در خود دارند خیلی دیرتر خراب می شوند. البته پارچه های مخملی به دلیل ضخیم تر بودن به گرم شدن اتاق در فصل زمستان کمک زیادی می کنند و از ورود سرما از طریق پنجره به داخل اتاق جلوگیری می کنند.

پرده ساتن پذیرایی و اتاق خواب مینیاتوری

پرده ساتن پذیرایی و اتاق خواب مینیاتوری

پرده ساتن پذیرایی و اتاق خواب مینیاتوری

پرده ساتن پذیرایی و اتاق خواب مینیاتوری

پرده ساتن پذیرایی و اتاق خواب مینیاتوری

پرده ساتن پذیرایی و اتاق خواب مینیاتوری

پرده ساتن پذیرایی و اتاق خواب مینیاتوری

پرده ساتن پذیرایی و اتاق خواب مینیاتوری

پرده ساتن پذیرایی و اتاق خواب مینیاتوری

پرده ساتن پذیرایی و اتاق خواب مینیاتوری

پرده ساتن پذیرایی و اتاق خواب مینیاتوری

Bes-Modern-Living-Curtains (7)

Bes-Modern-Living-Curtains (4)

living-room-curtains

Dining-Room-Curtain-Ideas

Bes-Modern-Living-Curtains (6)

MyHouse_curtain_Polaryarn_brown

prd_6361104__harperblack

dining-room-curtains

cl12

living-room-curtains

Bes-Modern-Living-Curtains (3)

embroidered-pastoral-curtain-blackout-curtains

ideas-for-dining-room-curtains

Bes-Modern-Living-Curtains (5)

Fabulous-small-curtain-for-living-room-window-1

living-room-curtains

living-room-curtains

living-room-curtains

برای انتخاب پرده اتاق خواب سوای رنگ و طرحی که باید مورد علاقه شما باشد به مقاوم بودن جنس آن هم توجه کنید وگرنه مجبورید هرازگاهی پرده های رنگ و رو رفته تان را کنار بگذارید. برای انتخاب یک پرده مقاوم یک ترفند ساده یادتان می دهیم. کافی است پارچه را از جایی که بریده شده کمی بکشید. اگر تار و پود پارچه به سرعت از هم جدا شد، بهتر است بی خیال خریدن آن شوید. چون در این صورت خیلی زود باید به سراغ یک پرده دیگر بروید.

اگر هم خیلی علاقه مند به خرید آن بودید ایرادی ندارد فقط باید حتما پشتش آستر بزنید تا دیگر آفتاب نتواند کاری با تار و پود پرده تان داشته باشد. معمولا جنس آسترها از کتان یا تترون است و زیر پرده های حریر نصب می شود. رنگ پارچه آستری باید یک درجه روشن تر یا یک درجه تیره تر از رنگ پارچه اصلی پرده باشد تا طرح و رنگ پرده اصلی در آن گم نشود یا پنجره اتاق، نمای نامرتبی پیدا نکند. برای انتخاب رنگ و طرح اتاق خواب هم باید سوای علاقه خودتان نیم نگاهی به در و دیوار اتاق و باقی دکوراسیون فضا داشته باشید. برای داشتن یک اتاق رویایی می توانید از دانتل و حریر سفید استفاده کنید.درست است که دانتل ها نازک هستند اما برای زوج های جوان فضایی دوست داشتنی ترتیب می دهند.

modern-curtain-designs-in-sri-lanka

Bes-Modern-Living-Curtains (2)

Delightful-Black-Curtain-for-Living-Room-Window-With-Decorative-Pattern

living-room-curtains

51-399x500

 اگر هم با نور زیاد رابطه ای ندارید و می خواهید اتاق خواب تان همیشه تاریک و تیره باشد، بهترین انتخاب مخمل است؛ آن هم در رنگ های گرم. این وسط تنها مشکل یک دست شدن محیط است که می توان با کمی ایده آن را هم اصلاح کرد. بهترین کار استفاده از دو پارچه مخمل با رنگ مکمل هم است؛ مثلا صورتی و خاکستری، قهوه ای تیره و زرد و. . . پرده هایی با طرح های هندسی فضای اتاق را مدرن تر می کنند و پرده هایی با ترکیب رنگ های مختلف حالت رسمی اتاق را از بین می برند. این روزها خیلی ها استفاده از پارچه های رنگی ساده در کنار هم را برای اتاق ترجیح می دهند و البته پرده گلدار به خصوص زمانی که با پس زمینه ای سفید انتخاب شده باشد همراه معدود گل های درشت. این نوع پرده دست تان را برای تغییر دکوراسیون بازمی گذارد و اجازه می دهد هرطور که خواستید رنگ روتختی یا فرش و. . . را تغییر دهید.
Bes-Modern-Living-Curtains (1)
living-room-curtains
living-room-curtains
living-room-curtain
به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
پرده ساتن پذیرایی و اتاق خواب مینیاتوری
4.3 (85%) 4 votes

آخرین مطالب بخش