مدل پتو و بالش زیبا و راحت برای تخت خواب های بزرگ و کوچک

پتو، روکش های تخت و بالش ها فقط وسایلی برای استراحت و خوابیدن نیستند، آنها بخشی از دکوراسیون اتاق خواب محسوب می شوند درنتیجه باید به آنها توجه ویژه ای کرد. مدل پتو و بالش در طرح های بسیار گوناگونی تولید می شوند که اکثرا بسته به سلیقه و دکوراسیون اتاق خوابشان مدل هایی را بر می گزینند. در بین لوازم قابل تهیه برای ست تخت خواب، بالش ها مهم ترین عنصر هستند زیرا با مواد متنوعی پر می شوند که هر کدام ویژگی های مخصوص به خود را دارند، قبل از انتخاب مدل مورد نظر باید در مورد انواعی که برای راحتی و سلامتی ما لازم هستند اطلاعات کسب کنیم. بالش ها اکثرا از موادی مانند پلی استر، اسفنج، پنبه، پر غاز و مواد لاستیکی مخصوص و نرم پر می شوند، هر کدام از این مواد، احساسی کاملا متفاوت برای شخص استفاده کننده پدید می آورند و تاثیر بخصوص خود را دارند.

ابتدا کمی در مورد بالش هایی که از مواد لاستیکی ساخته می شوند توضیح خواهیم داد زیرا هم جدیدتر هستند و هم سالم تر. بالش هایی که از نوعی لاستیک مخصوص و نرم پر می شوند و معمولا در دو نوع هستند. طبیعی و مصنوعی. مدل طبیعی از 80% مواد طبیعی ساخته شده و باقی از مواد مصنوعی استفاده می شود، این بالش ها به طور معمول کمی سفت تر از بقیه مدل ها هستند. بیشتر پزشکان اینگونه بالش ها را برای افرادی که مشکل گردن درد یا ستون فقرات دارند توصیه می کنند در ضمن افرادی که به پر، پنپه، پلی استر و … آلرژی دارند می توانند از این بالش های مخصوص استفاده کنند که 100% بدون آلرژی هستند.

بالش هایی که از پر و اسفنج یا پنبه پُر می شوند از قدیم الایام تا کنون مورد استفاده قرار گرفته اند. دلیل این محبوبیت زیاد را می شود در نرمی، راحتی و در دسترس بودن آنها عنوان کرد. اما مشکل بزرگ اینگونه بالش ها در درجه اول آلرژی زا بودن این نوع بالش ها است زیرا این مواد به راحتی گرد و خاک را به خود جذب می کنند که برای اکثر افراد مشکل آفرین هستند. البته عامل برتری آنها همانطور که گفتیم نرمی بیشتر آنها نسبت به سایر مدل ها است. هر چه پر داخل بالش بیشتر باشد کیفیت آن بیشتر خواهد بود. در شکل های زیر عکس های مدل های مختلف بالش و پتوهای شیک و زیبا را مشاهده خواهید کرد.

Pillow-and-Blanket-designs (1)

Pillow-and-Blanket-designs (2)

Pillow-and-Blanket-designs (3)

Pillow-and-Blanket-designs (4)

Pillow-and-Blanket-designs (5)

Pillow-and-Blanket-designs (6)

Pillow-and-Blanket-designs (7)

Pillow-and-Blanket-designs (8)

Pillow-and-Blanket-designs (9)

Pillow-and-Blanket-designs (10)

Pillow-and-Blanket-designs (11)

Pillow-and-Blanket-designs (12)

مدل پتو و بالش

Pillow-and-Blanket-designs (13)