مدل پارتیشن جدید اتاق نشیمن مناسب آپارتمان های کوچک

استفاده از مدل پارتیشن جدید در اتاق نشیمن گزینه ای ایده آل برای افرادی است که می خواهند محدوده نشیمن را از آشپزخانه و اتاق غذاخوری جدا کنند بدون اینکه فضای نشیمن خیلی بسته و تاریک بنظر آید. در تزیین دکوراسیون داخلی معمولا موقعیت هایی پیش می آید که کارایی یک اتاق نشیمن را باید فدا تا کرد تا به زیبایی و جذابیت آن افزود.

در دوره ای زندگی می کنیم که استفاده از پلان باز به امری مرسوم و ضروری بدل شده است، افزودن وسایلی مانند فرش، قالی، لوستر، چراغ و آباژور زمینی و کوسن های رنگارنگ، به ما اجازه می دهند تا این جذابیت را به روشی ساده، سریع و کم هزینه به دکوراسیون نشیمن اضافه کنیم. اما آنهایی که علاقه دارند فضای اتاق نشیمن جدا از سایر اتاق های منزل باشد و از طرفی نمی خواهند دیواری به دور آن کشیده شده و خیلی بسته بنظر بیاید، استفاده از پارتیشن بهترین و کم هزینه ترین راه خواهد بود.

مدل-پارتیشن-جدید (11)

پارتیشن های هوشمندانه طوری طراحی شده اند که دقیقا همان چیزی را که می خواهید به شما ارائه می دهند. نور به راحتی می تواند از آنها عبور کند و از لحاظ بصری نیز با اینکه فضاها را از یکدیگر جدا کرده و مرز مشخصی به آنها می دهد اما باز هم وحدت و یکپارچگی دکوراسیون داخلی خانه را حفظ می کند. بهترین قسمت ماجرا اینجاست که پارتیشن های زیادی برای انتخاب در بازار وجود دارند. عکس های زیر تعدادی از خلاقانه ترین مدل های پارتیشن برای اتاق نشیمن را نشان می دهد که باعث می شوند حتی شما هم در تزیین دکوراسیون خود تجدید نظر کنید.

مدل-پارتیشن-جدید (10)

مدل-پارتیشن-جدید (13)

مدل-پارتیشن-جدید (14)

مدل-پارتیشن-جدید (17)

مدل-پارتیشن-جدید (21)

مدل-پارتیشن-جدید (20)

استفاده از پارتیشن برای افزودن فضای ذخیره سازی و قفسه برای نگهداری لوازم خانه یک ایده بسیار مناسب و هوشمندانه است. اگر در آپارتمان های امروزی در شهرهای بزرگ زندگی می کنید با این کار نهایت استفاده را از فضای کوچک خود برده اید. هدف اینجا جدا کردن اتاق نشیمن از آشپزخانه و ناهارخوری است بدون اینکه یکپارچگی دکوراسیون خانه بهم بخورد. استفاده ترکیبی از کابینت های بسته در قسمت پایینی و قفسه های باز در قسمت بالایی پارتیشن، انتخابی هوشمندانه است زیرا هم نور را بخوبی از خود عبور می دهد و هم ارتباط بصری اتاق نشیمن با سایر اتاق ها حفظ می شود.

مدل-پارتیشن-جدید (2)

مدل-پارتیشن-جدید (3)

مدل-پارتیشن-جدید (4)

مدل-پارتیشن-جدید (5)

مدل-پارتیشن-جدید (6)

مدل-پارتیشن-جدید (7)

مواقعی که نیازی به فضای ذخیره سازی و کاربردهای چندگانه نیست تنها باید بروی طراحی زیبا و شیک پارتیشن توجه کنید. اگر چنین شرایطی دارید باید تمرکز خود را بروی افزودن پارتیشنی با طراحی ویژه در اتاق نشیمن بگذارید تا با این کار جذابیت و زیبایی محیط را افزایش دهید. همانطور که می دانید بیشتر نشیمن های امروزی طرحی مدرن و ظریف دارند بنابراین قرار دادن پارتیشنی با ترکیب شیشه، فلز و حتی چوب برای چنین دکوراسیون هایی می تواند بهترین گزینه باشد. حتی بعضی مواقع یک پارتیشن فلزی ساده و ظریف نیز برای نشیمن های مدرن کافی است.

مدل-پارتیشن-جدید (9)

مدل-پارتیشن-جدید (25)

مدل-پارتیشن-جدید (12)

اما شاید یکی از مدرن ترین ایده ها برای قرار دادن پارتیشن در اتاق نشیمن استفاده از دیوارهای شیشه ای کشویی یا تاشونده بین اتاق نشیمن و اتاق خواب در آپارتمان های کوچک باشد. برای افزودن فضای خصوصی بیشتر در مواقع مورد نیاز می توانید از پرده بروی دیوار استفاده کنید تا هر موقع که خواستید انها را کشیده یا جمع کنید. استفاده از پنل های شیشه ای همراه با چهارچوب های فلزی، ظاهری کاملا صنعتی و مدرن به دکوراسیون خانه می دهد و سریعا نیز مورد توجه حضار و مهمانان قرار خواهد گرفت.

مدل-پارتیشن-جدید (15)

مدل-پارتیشن-جدید (16)

مدل-پارتیشن-جدید (18)

مدل-پارتیشن-جدید (22)

پارتیشنی که برای یک فضا مناسب است ممکن است برای خانه دیگر با شرایط مشابه مناسب نباشد. فاکتورهایی از قبیل اندازه و سبک طراحی عواملی تاثیر گذار هستند و در بازار نیز انواع بسیار متفاوتی از آنها تولید می شود اما اگر هیچکدام از مدل ها بکارتان نیامد می توانید از مدل های سفارشی استفاده کرده و طرح های اولیه خود را از روی انواع متعدد مدل پارتیشن جدید و خلاقانه آورده شده در زیر پایه ریزی کنید. می توانید مدل های طراحی شده خود مانند میز تلویزیون یا قفسه کتاب را به نجاری حرفه ای سفارش بدهید تا دقیقا به همان چیزی که دنبالش هستید، دسترسی پیدا کنید.

مدل-پارتیشن-جدید (19)

مدل-پارتیشن-جدید (23)

مدل-پارتیشن-جدید (24)

مدل-پارتیشن-جدید (8)

مدل پارتیشن جدید

مدل-پارتیشن-جدید (1)