مدل های گیاهان آپارتمانی که نیاز به نگهداری کمی دارند  

 

مدل های گیاهان آپارتمانی بقدری زیبا و متنوع هستند که به راحتی نمی شود از کنارشان گذشت و از آنها استفاده نکرد. اما بعضی از افراد هم هستند که به دلایل مختلف (مشغله کاری و فکری، وقت کم، بی حوصلگی و …) نمی توانند به خوبی از این گیاهان مراقبت کرده و آنها را پرورش دهند اما از طرفی علاقمند به داشتن عنصری زنده از طبیعت در داخل منزل خود هستند. بعضی از افراد فراموش کارند و مرتب یادشان می رود که به گیاهان خود برسند، عده ای دیگر هم دانش و اطلاعات کافی در مورد نحوه نگهداری از آنها را در اختیار ندارند. شاید هم تازه کارانی می خواهند وارد عرصه پرورش گیاهان آپارتمانی در منزل خود شوند و به همین خاطر به دنبال نمونه هایی با نگهداری آسان و ساده می گردند تا کار خود را شروع کنند. در این مطلب سعی کردیم به معرفی گیاهانی بپردازیم که مناسب چنین افرادی خواهند بود.

مدل زیر گیاه عنکبوتی نامیده می شود که شاید در ذهنتان تصویری ترسناک از آن بسازید اما این مدل گیاه یکی از بی دردسرترین گیاهان در زمینه مراقبت شمرده می شود و با تمامی شرایط محیطی خود را وفق می دهد. نور کم، خاک مرطوب و دمای مناسب اتاق، تمام چیزی است که گیاه عنکبوتی نیاز دارد.

houseplants-with-less-care (3)

پیچک گیاهی استوایی است و در اندازه ها، شکل ها و رنگ های متنوعی پرورش پیدا می کند. پیچک های برگ قلبی و شکاف دار از زیباترین مدل های این گیاه هستند. افراد فراموش کار عاشق این گیاه خواهند شد.

houseplants-with-less-care (5)

گیاه سرخس برای نگهداری تنها به محیطی خنک، مرطوب و نور غیر مستقیم نیاز دارد اگر شما همین سه عامل را برایش فراهم کنید، دوستی سبز و زیبا برای سال های بسیار طولانی خواهید داشت.

houseplants-with-less-care (4)

گیاه یشم یکی دیگر از گیاهانی است که به مراقبت بسیار کمی نیاز دارد. تنها کاری که باید کنید، غرق نکردن گیاه در آب است. این گیاه به مقدار کمی آب نیاز دارد به عبارت دیگر سطح خاک باید خشک باشد تا محیطی ایده آل برای رشد گیاه فراهم شود. در ادامه مدل های دیگر همراه با اسمشان را مشاهده خواهید کرد.

houseplants-with-less-care (2)

گیاه نواری (مار شکل) :

houseplants-with-less-care (11)

آناناس:

houseplants-with-less-care (8)

دراسینا:

houseplants-with-less-care (12)

کالانکوآ:

houseplants-with-less-care (7)

پتوس:

houseplants-with-less-care (6)

کاکتوس اشوریا:

houseplants-with-less-care (1)

آلوئه ورا:

houseplants-with-less-care (10)

پیچک انگلیسی:

houseplants-with-less-care (1)

مدل های گیاهان آپارتمانی

houseplants-with-less-care (9)