مدل های فرش مدرن و کلاسیک مناسب تمامی اتاق های خانه

آشنایی با انواع مدل های فرش مدرن و کلاسیک در مبحث طراحی داخلی می تواند کمک بسیار بزرگی برای آنهایی باشید که در این زمینه اطلاعات کمی در اختیار دارند. همانطور که میدانید تقریبا تمام خانه های موجود در سرتاسر جهان از فرش و قالیچه برای پوشاندن کف استفاده می شود. فرش ها و قالی ها جلوه ای بسیار زیبا به دکوراسیون خانه می دهند و تحولی شگرف در اتسمفر و فضای یک محیط بوجود می آورند. خصوصا این موضوع در خانه های ایرانی که اکثر مناطق خانه با فرش و قالی پوشانده شده این موضوع بیش از پیش خودش را نشان می دهد.

هر چند توصیه می شود در پوشش گوش تا گوش اتاق های خانه بوسیله فرش یا موکت خودداری کنید. این چینش در خانه های امروزی تقریبا منسوخ شده است زیرا هم تاثیر منفی بروی زیبایی یک خانه می گذارد و هم نظافت و تمیزی محیط خانه را با مشکل مواجه می سازد. موکت و فرش مکانی بسیار مناسب برای رشد و تولید باکتری و میکروب ها و همینطور جذب شدن گرد و خاک هستند و در صورت تمیز نشدن مرتب و مداوم علاوه بر کثیفی باعث بروز بعضی از بیماریهای آلرژی زا نیز می شوند. البته قرار دادن فرش در خانه مزایای بسیاری دارد که در ادامه به تعدادی از آنها اشاره می کنیم: (راهنمای انتخاب مدل فرش آنتیک در منزل)

مسلما اولین مزیت استفاده از فرش در خانه زیبایی و شکوهی است که به دکوراسیون اتاق های خانه می دهند. البته بافت و شکل های استفاده شده در فرش نقش مهمی در این زمینه ایفا می کند. شکل و بافت فرش مورد نظر خود را باید براساس سبک دکوراسیون بکار رفته در محیط خانه خود انتخاب کنید. برای دکوراسیون های مدرن استفاده از مدل فرش هایی که از طرح های ترنج استفاده می کنند مناسب خواهد بود در صورتی که طرح های مدرن عمدتا شکلی کاملا صاف و ساده و بدور از هر گونه نقش و نگاری دارند. (مدل فرش جدید – دکوراسیون منزل با فرش ایرانی – طرحهای قالی ناب ایران)

مزیت دیگر فرش ها، ایمن تر بودن آنها نسبت به کفپوش های سخت چوبی و سرامیکی است. اگر در خانه خود فرزندان خردسالی دارید استفاده از فرش بخصوص در اتاق کودکان، با ایجاد پوششی نرم در کف اتاق مکان ایمن تر برای بازی آنها فراهم می کند.

classic-modern-carpet-design-ideas (1)

classic-modern-carpet-design-ideas (1)

classic-modern-carpet-design-ideas (2)

living-room-persian-classic-carpet-ideas (1)

modern-living-room-carpet-cool-ideas (1)

modern-living-room-carpet-cool-ideas (2)

living-room-persian-classic-carpet-ideas (2)

living-room-persian-classic-carpet-ideas (3)

modern-living-room-carpet-cool-ideas (3)

classic-modern-carpet-design-ideas (3)

classic-modern-carpet-design-ideas (4)

classic-modern-carpet-design-ideas (5)

classic-modern-carpet-design-ideas (7)

classic-modern-carpet-design-ideas (8)

classic-modern-carpet-design-ideas (9)

classic-modern-carpet-design-ideas (10)

classic-modern-carpet-design-ideas (11)

classic-modern-carpet-design-ideas (12)

classic-modern-carpet-design-ideas (13)

فرش مدرن و کلاسیک

classic-modern-carpet-design-ideas (14)

,
به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!