مدل های زیبای کاغذ دیواری آشپزخانه در طرح های کلاسیک و سنتی

به روز رسانی شده در تاریخ 95/5/20

شاید بدانید آشپزخانه یکی از مکان هایی است که با هیچگونه محدودیتی برای استفاده از طرح های متنوع کاغذ دیواری در آن مواجه نیستید. به عبارت دیگر در انتخاب مدل کاغذ دیواری آشپزخانه می توانید کاملا آزادانه و بدون نگرانی از سبک و نوع دکوراسیون عمل کنید. امروزه تقاضای استفاده از کاغذ دیواری ها در طراحی داخلی دوباره جان تازه ای گرفته طوریکه با مدل های شیک خود همگی را به تحسین وا می دارند.

بازگشت قدرتمند کاغذ دیواری ها به دکوراسیون داخلی در چند سال گذشته واقعا شگفت انگیز است زیرا در زمان های نه چندان دور به خاطر داریم که کاغذ دیواری را بعنوان یک راه ارزان قیمت و البته از مد افتاده برای تزیین دکوراسیون خانه بحساب می آمد. تقریبا در دهه گذشته اکثر مردمی که از کاغذ دیواری در دکوراسیون منازل خود استفاده کرده بودند، آنها را از بین می بردند و رنگ و نقاشی را جایگزین آن می کردند اما امروزه وضع کاملا تغییر کرده و شاهد روی آوردن تعداد زیادی از مردم به کاغذ دیواری های شیک مدرن و کلاسیک در طراحی داخلی منازل هستیم.

امروزه طراحان زیادی با میل زیاد از کاغذ دیواریها در اتاق خواب و نشیمن یا حتی حمام و سرویس بهداشتی استفاده می کنند اما آشپزخانه موضوعی کاملا متفاوت است. کاغذ دیواری در آشپزخانه می تواند طرح های فوق العاده شیک و متنوعی داشته داشته باشد که کمتر در جاهای دیگر منزل بکار می رود. کار کردن با کاغذ دیواری ها  در آشپزخانه کاملا آسان است زیرا این مدل ها قابل شست و شو بوده و دربرابر لک و کثیفی نیز کاملا مقاوم هستند. در شکل های زیر نمونه های بسیار زیبای کاغذ دیورای در دکوراسیون آشپزخانه های امروزی را مشاهده خواهید کرد.

کاغذ-دیواری-آشپزخانه (6)

طرح های کلاسیک و سنتی کاغذ دیواری پر هستند از نقش و نگار مختلف مانند آنچه در شکل زیر مشاهده می کنید. در حقیقت یکی از بهترین راه ها برای اضافه کردن بافت و الگوهای جذاب به دیوار آشپزخانه و همچنین شخصی سازی دکوراسیون آن، استفاده از کاغذ دیواری های سنتی و کلاسیک با طرح های گل و غنچه است. شاید در ابتدا این ایده بنظرتان مناسب نیاید و بگونه ای از مد افتاده باشد اما همینکه آنرا اجرایی می کنید متوجه فضایی بشدت زیبا و خواستنی خواهید شد که نمونه آنرا در هیچ آشپزخانه دیگری ندیده اید.

کاغذ-دیواری-آشپزخانه (1)

یکی از جسورانه ترین طرح های آشپزخانه را در شکل زیر مشاهده می کنید. در یک آشپزخانه باریک کوچک مانند شکل زیر استفاده از کاغذ دیواری هایی با طرح و نقش بزرگ، در مثال زیر حیوانات، جرات بسیاری می خواهد. البته این کاغذ دیواری بسیار زیبا یک ویژگی بسیار مهم در خود دارد که باعث شده این فضای کوچک، دلگیر و ناراحت کننده بنظر نیاید، استفاده از رنگ ختثی قهوه ایی در کنار کابینت های سفید و شیشه ای کاملا احساس کوچکی فضا را از بین برده است. چون این کاغذ دیواری ها قابل شست و شو و ضد لک بوده نباید نگران استفاده از آنها در قسمت دیوار پشت ظرفشویی باشید.

کاغذ-دیواری-آشپزخانه (2)

شکل زیر نشان می دهد که در صورت استفاده از رنگ های شاداب در دکوراسیون آشپزخانه مثلا در قسمت دیوار بین کابینت و پشت ظرفشویی، باز هم می توانید از کاغذ دیواری های طرح کلاسیک استفاده کنید. به عقیده بسیاری در صورت استفاده از رنگ مختلف در یک قسمت از آشپزخانه باید سایر دیوارهای خانه را به رنگ های خنثی و لطیف تر درآورید اما آشپزخانه زیر با کاغذ دیواریهای طرح دار و بسیار زیبا، خلاف این موضوع را اثبات کرده است. کاغذ دیواری درخشان و متالیک این آشپزخانه، ظاهری بسیار شیک و البته ظریف به آن داده که به خوبی با رنگ آبی دیوار پشت ظرفشویی ست شده است.

کاغذ-دیواری-آشپزخانه (3)

کاغذ دیواری آشپزخانه کلاسیک با طرح های ارگانیک مانند برگ و گل، بهترین جایگزین برای کاشی ها و پنل های چوبی در دیوارهای آشپزخانه بخصوص دیوار بین کابینت ها هستند. این گفته بسیاری از طراحان متخصص در دکوراسیون داخلی است. امروزه دیگر بیشتر آشپزخانه ها از کاشی، سرامیک و پنل های چوبی در آشپزخانه استفاده می کنند و کاغذ دیواری با چنین طرح های زیبایی کاملا نادیده گرفته شده اند. آشپزخانه زیر از چنین طرحی استفاده کرده که نتیجه آن، یک ظاهر بسیار زیبا و شیک در ترکیب با کابینت های شیشه ای و روکابینتی استیل شده است. چنین ظاهر زیبایی را سخت می شود در آشپزخانه های مدرن و امروزی پیدا کرد.

کاغذ-دیواری-آشپزخانه (4)

رنگ سفید زمانی که بیش از حد در دکوراسیون آشپزخانه استفاده می شود سریعا فضا را سرد و ناخوشایند جلوه می دهد طوری که افراد دوست دارند زودتر از آن خارج شوند. مثلا وقتی کابینت و روکابینتی آشپزخانه تماما سفید انتخاب می شود، چنین اتفاقی سریعا رخ خواهد داد. بهترین روش برای گرم کردن چنین فضایی را آشپزخانه زیر انجام داده است. در یک فضای تماما سفید، استفاده از کاغذ دیواری طرح دار آن هم با رنگ قرمز، تضادی بسیار موثر و چشم گیری در فضای آشپزخانه ایجاد کرده و جوی بسیار گرم و دوست داشتنی به آن داده است. درست برعکس آشپزخانه های سرد مدرن، هیچکس نمی خواهد از چنین آشپزخانه ای بیرون بیاید.

کاغذ-دیواری-آشپزخانه (5)

در ادامه سایر مدل های شیک کاغذ دیواری آشپزخانه را مشاهده خواهید کرد:

کاغذ-دیواری-آشپزخانه (7)

کاغذ-دیواری-آشپزخانه (8)

کاغذ-دیواری-آشپزخانه (9)

کاغذ-دیواری-آشپزخانه (10)

wallpaper-design-for-contemporary-kitchens (1)

wallpaper-design-for-contemporary-kitchens (2)

wallpaper-design-for-contemporary-kitchens (3)

wallpaper-design-for-contemporary-kitchens (4)

wallpaper-design-for-contemporary-kitchens (5)

wallpaper-design-for-contemporary-kitchens (6)

wallpaper-design-for-contemporary-kitchens (7)

wallpaper-design-for-contemporary-kitchens (8)

wallpaper-design-for-contemporary-kitchens (9)

wallpaper-design-for-contemporary-kitchens (10)

wallpaper-design-for-contemporary-kitchens (11)

wallpaper-design-for-contemporary-kitchens (12)

wallpaper-design-for-contemporary-kitchens (13)

wallpaper-design-for-contemporary-kitchens (14)

wallpaper-design-for-contemporary-kitchens (15)

wallpaper-design-for-contemporary-kitchens (16)

wallpaper-design-for-contemporary-kitchens (17)

wallpaper-design-for-contemporary-kitchens (18)

کاغذ دیواری آشپزخانه

wallpaper-design-for-contemporary-kitchens (19)