مدل های زیبای سقف خانه / سقف شبکه ای با پنل های فرو رفته

در این قسمت به معرفی مدل های زیبای سقف خانه می پردازیم که کمتر در خانه های ایرانی مشاهده شده است. این سقف ها بی نهایت تاثیر گذار هستند و در صورت بکار رفتن در خانه خیلی سریع هویتی خاص و ویژه به منزل شما می دهند طوریکه که هیچکدام از سقف های کاذب و کناف قادر به رقابت با آنها در این زمینه نیستند. پنل هایی فرو رفته این سقف ها عمدتا به شکل مربع است اما از طرح های مستطیلی هم در مواقعی استفاده می شود. اما شما فقط محدود به طرح های مستطیلی و مربعی نیستید، می توانید از طرح های هندسی غیرمنتظره نیز به سلیقه خود در این پنل ها استفاده کنید. البته با توجه به شکل این پنل ها، مقدار هزینه، سخت و آسان بودن کار فرق می کند مسلما طرح های هندسی پیچیده مثلا طرح های چند ضلعی که در گنبدهای مساجد استفاده می شود، از لحاظ هزینه ای و زمان بر بودن نسبت به سایر مدل ها تفاوت زیادی دارند در نتیجه هر چه طرح انتخابی تان پیچیده تر باشد هزینه و مدت زمان اتمام کار نیز بیشتر تمام خواهد شد.

از آنجایی که سقف های مشبک فرو رفته به خودی خود جزئیات زیادی به دکوراسیون منزل اضافه می کنند، سعی کنید برای پر رنگ کردن این ویژگی، از این سقف ها در رنگ های متضاد نسبت به سایر نقاط اتاق استفاده کنید. برای مثال رنگ کردن این مدل سقف ها بشکل تماما سفید، زمانی که دیوارهای اتاق تیره هستند بسیار زیبا خواهد شد. همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید دیوارهایی به رنگ قهوه ای سوخته به زیبایی با سقف مشبک سفید رنگ ترکیب شده اند.

Coffered-ceiling-design-ideas (13)

البته برعکس موضوع بالا هم صحت دارد. همانند عکس زیر اگر اتاق شما دیوارهایی سفید یا روشن دارد، اضافه کردن سقفی با پنل های فرو رفته به رنگ تیره یا قهوه ای بسیار زیبا خواهد شد.

Coffered-ceiling-design-ideas (10)

در ادامه با نمونه های دیگر از سقف های شبکه ای با پنل های فرو رفته در دکوراسیون منزل آشنا خواهید شد:

 Coffered-ceiling-design-ideas (1)

Coffered-ceiling-design-ideas (2)

اینستاگرام اتاق
صفحه جدید ما را دنبال کنید

Coffered-ceiling-design-ideas (3)

Coffered-ceiling-design-ideas (4)

Coffered-ceiling-design-ideas (5)

Coffered-ceiling-design-ideas (6)

Coffered-ceiling-design-ideas (7)

Coffered-ceiling-design-ideas (8)

Coffered-ceiling-design-ideas (9)

Coffered-ceiling-design-ideas (11)

Coffered-ceiling-design-ideas (12)

Coffered-ceiling-design-ideas (14)

مدل های زیبای سقف

Coffered-ceiling-design-ideas (15)

  • تلگرام
  • واتساپ