مدل های خلاقانه چراغ تزیینی و دکوری موسوم به لامپ های پاکتی

 در مطالب پیشین درباره هنر ساختن دکوری و وسایل قابل استفاده و حتی لوکس از کالاهای دور ریختنی و بازیافتی صحبت کردیم و هنرمندان متعددی را معرفی کردیم؛ در این قسمت هم سعی داریم با طراح خوش سلیقه و خلاق این مدل های چراغ تزیینی و دکوری زیبا آشنا شویم. هانکه وایز (Anke Weiss) ، طراح هلندی با استفاده از از بسته های پودر ماشین لباس شویی ، آب میوه، جعبه های بیسکویت و امسال آنها این مجموعه از لامپ ها را طراحی کرده و ساخته است؛ مجموع هایی از ترسیم تصاویر و نوشته ها با سوزن روی سطوح و ایجاد شبکه ایی از سوراخ های ریز شکل گرفته است. پرتوهای نور منبع روشنایی تعبیه شده در داخل بسته با عبور از سوراخ ها، الگوی تصویری آنها را نشان می دهد.

این ایده ساده یادآوری می کند که چطور می توان کالاهای زاید و بی مصرف را، به جای دور انداختن، به محصولی زیبا و جدید تبدیل کرد و در عین حال، نمایشی زیبا و هنرمندانه از الگو و برند چایی ظروف پلاستیکی و کارتنی را خلق کرد؛ همانطور که وایز با نورپردازی بعضی المان های طراحی بسته، ترکیبی متفاوت از محصول اولیه خلق نموده است. روشن یا خاموش بودن منبع روشنایی، دو تصویر متفاوت از یک کالا را برای بیننده به نمایش می گذارد.

نقطه اشتراک این پروژه با پروژه طراحان جوان دیگر، مانند هری ریچاردسون (Harry Richardson) و استوارت هیگات (Stuart Haygarth) استفاده از کالاهای دورانداختنی در خلق محصولات جدید است، اما تفاوت آن در این است که محصول بازیابی شده او تقریبا دست نخورده باقی مانده و فقط سوراخ شده است و بر خلاف پروژه های دیگر، محصول برش و ترکیب با دیگر کالاها نیست.

6a00d8341ca70953ef00e55125cfbd8833-800wi

9005936898_ae94453d7f_z

anke-weiss-green-lighting-packaging-light

anke-weiss-green-lighting-packaging-light1

anke-weiss-green-lighting-packaging-light3

foodlights03

pack-1sq

pack-2sq2

pack-13

pack-14

چراغ تزیینی و دکوری

packaging_light3