مدل های جدید کفپوش چوبی منزل با بافت و طرح کاملا طبیعی

کفپوش چوبی منزل بدون شک بهترین گزینه برای آوردن طبیعت به دکوراسیونی داخلی خانه است. امروزه افراد زیادی از کفپوش های چوبی در منزل یا محل کار خود استفاده می کنند تا دکورسیونی طبیعی و البته لوکس در مکان خود داشته باشند. کفپوش های چوبی به اندازه کافی جذاب هستند تا دکوراسیون داخلی منزل ما را کامل کنند. اما کفپوش های چوبی مزایا و معایب مخصوص به خودشان را دارند که برای هر شخصی که قصد استفاده از آنها را دارد، دانستن آنها لازم است. بنابراین قبل از اینکه اقدام به خرید محصولی کنید بهتر است با برتری ها و کاستی های اینگونه کفپوش ها آشنایی داشته باشید. 

ابتدا به برتری ها کفپوش های چوبی می پردازیم: اینگونه کفپوش ها دقیقا همان حس بودن در طبیعت و سرزندگی طبیعی را با خود به دکوراسیون داخلی منزل می آورند. با رنگ چوب فضای هر خانه ای گرم و دلپذیر می شود، البته خود چوب خاصیت گرم کنندگی دارد بطوریکه در فصل زمستان و پاییز نیز کاملا گرم بودن خانه را احساس می کنید. این ویژگی در خاصیت چوب است. چوب ها در طول روز گرما را بخود جذب می کنند و در طول شب آنرا آزاد می کنند که نتیجه آن گرم تر شدن هوا در شب های سرد و خنک می باشد. همچنین کفپوش های چوبی نسبت به مدل های کاشی و سرامیک کف بسیار راحت تر و خوشایند تر و صد البته شیک تر هستند.

اما معایب این کفپوش ها کم هم نیستند: چوب ها نسبت به دیگر کفپوش ها آسان تر متخلخل می شوند. بخصوص مدل های درجه 2 و 3 هنگام قرار گرفتن در معرض رطوبت به راحتی آنرا جذب می کنند که نتیجه آن ایجاد بوی بد و کپک زدن چوب خواهد بود. آب و هوا بروی وضعیت چوب ها تاثیر بسیار زیادی می گذارد بخصوص بروی چوب های مهندسی نشده و بی کیفیت. اگر شرایط  نامناسب و میزان رطوبت هوا زیاد باشد، چوب ها بصورت خوکار حالت انقباض و انبساط پیدا می کنند که معمولا تعمیرات پر هزینه ای را بدنبال دارند. چوب های بی کیفیت و مهندسی نشده از آنجایی که خاصیت جذب کنندگی بالایی دارند به راحتی تمیز نخواهند شد، برای مثال اگر لکه ایی مانند جوهر بروی زمین ریخته شوند تقریبا دائمی خواهند بود. البته این چوب ها خود دارای باکتری و میکروب های مضر هستند که باید مرتبا تمیز شوند تا پاکیزه بمانند.

با خواندن موضوعات بالا متوجه شدید که مهم ترین عامل در انتخاب کفپوش چوبی مناسب، کیفیت و استحکام این ماده می باشد. پیشنهاد می شود در این زمینه هزینه ای بیشتر از آنچه در نظر گرفته اید پرداخت کنید تا مدلی مطمئن و ایمن برای سال های متمادی در دکوراسیون داخلی منزل خود داشته باشید.

 

Wood-Flooring-designs (1)

Wood-Flooring-designs (2)

Wood-Flooring-designs (3)

Wood-Flooring-designs (4)

Wood-Flooring-designs (5)

Wood-Flooring-designs (6)

Wood-Flooring-designs (7)

Wood-Flooring-designs (8)

Wood-Flooring-designs (9)

Wood-Flooring-designs (10)

کفپوش چوبی منزل

Wood-Flooring-designs (11)