مدل های جدید کتابخانه و قفسه کتاب با طرح و شکل های متنوع

قفسه های کتاب و کتابخانه ها از زمان های قدیم تا به امروز در بین افراد مختلف محبوبیت بسیار زیادی داشته و در حال تبدیل شدن به یک وسیله ضروری در دکوراسیون منازل است. مدل های جدید کتابخانه و قفسه های کتاب در مدل ها و سبک های متنوعی مانند کلاسیک و مدرن طراحی و تولید می شوند. در نتیجه برای انتخاب یک گزینه مناسب در بین انبوه مدل های کتابخانه، دانستن نکات و موضوعاتی که در این زمینه کمک یار ما هستند، لازم و ضروری بنظر می رسد.

اولین تصمیمی که قبل از خرید کتابخانه و قفسه کتاب مورد نظرتان باید بگیرید انتخاب طرح مناسب است. این گزینه به مقدار بسیار زیادی گزینه های پیش روی شما را محدودتر خواهد کرد و به شما اجازه خواهد داد بروی ویژگی ها دیگری از قبیل مواد سازنده و استایل وسیله جدیدتان، بیشتر تمرکز کنید. کتاخانه ها طراح های بسیار گوناگونی دارند اما بیشتر مدل ها از طرح های استاندارد استفاده می کنند که در آنها یک چهارچوب بزرگ مستطیلی بعنوان فریم قرار می گیرد و در داخل آن قفسه هایی افقی به صورت موازی بالای یکدیگر ساخته می شوند. کتابخانه های استاندارد عمدتا از چوب ساخته می شوند اما ممکن است از مواد دیگر مانند فلز نیز ساخته شوند.

طرح مکعبی یکی از دیگر از طرح های پراستفاده در کتابخانه است. همانطور که از نام اینگونه کتابخانه ها مشخص است، قفسه هایی مکعبی برای نگهداری کتاب و لوازم دیگر در داخل آنها قرار داد. فریم این کتابخانه ها بیشتر به صورت مستطیلی یا مربعی است تا قفسه های مکعبی در آرایشی منظم کنار یکدیگر قرار بگیرند. اما اگر هر از چندگاهی علاقه دارید تغییراتی کلی در دکوراسیون اتاق های خانه خود بوجود بیاورید شاید مدل های مدولار بهترین گزینه برای شما باشند. اینگونه قفسه ها عمدتا در ست های دوتایی، سه تایی یا بیشتر تولید می شوند. معمولا در کنار هرکدام از این قفسه ها قفل هایی وجود دارد که با چینش های متفاوت میتوانند کنار یکدیگر قرار بگیرند شکل این قفسه ها مانند طرح های قبلی عمدتا مکعبی است.

در انتخاب جنس فریم کتابخانه می توانید از موادی از قبیل چوب، فلز، شیشه و لامینت استفاده کنید که با توجه به سلیقه و هزینه ای که در نظر گرفته اید انتخاب خواهند شد. در شکل های زیر مدل های متفاوتی از کتابخانه های خانگی شیک و زیبا را مشاهده خواهید کرد.

latest-Bookcase-design-ideas (1)

latest-Bookcase-design-ideas (2)

latest-Bookcase-design-ideas (3)

latest-Bookcase-design-ideas (4)

latest-Bookcase-design-ideas (5)

latest-Bookcase-design-ideas (6)

latest-Bookcase-design-ideas (7)

latest-Bookcase-design-ideas (8)

latest-Bookcase-design-ideas (9)

latest-Bookcase-design-ideas (10)

latest-Bookcase-design-ideas (11)

مدل های جدید کتابخانه

latest-Bookcase-design-ideas (12)