مدل های جدید و شیک حفاظ فلزی دیوار حیاط و اطراف خانه

حفاظ فلزی دیوار حیاط  یکی از بهترین راه های ایمن سازی و مشخص کردن محدوده اطراف خانه است. در بین فنس های دیواری مدل های آهنی بیشترین طرفدار را دارند. شاید این محبوبیت زیاد آهن بخاطر استحکام و دوام زیاد این عنصر باشد. کاربرد اصلی حفاظ فلزی کشیده شده در اطراف خانه همانطور که در ابتدا گفتیم اولا بخاطر مشخص شدن محدوده مالکیت است و ثانیا از خانه در برابر ورود افراد ناشناس به فضای داخل حیاط حفاظت می کنند. به همین دلایل ایمنی است که بیشتر افراد ترجیح می دهند از مدل  فنس های قوی و مستحکم که بعضا در قسمت بالایی نوکی تیز مانند سر نیزه یا چاقو دارند استفاده کنند.

البته استفاده از حفاظ فلزی دیوار حیاط به تنهایی نخواهد توانست امنیت خانه را فراهم نماید و می توان گفت بیشتر جنبه تزئینی و مشخص کردن حریم شخصی را خواهد داشت. استفاده از چنین حفاظ هایی در جوامع توسعه یافته، به سبب غنای فرهنگی و مشخص بودن حریم دیگران و احترام به حریم، بیشتر رواج دارد. اما می توان برای ویلاهایی که دارای حضور دائمی نگهبان و یا سرایدار هستند از آنها به راحتی استفاده کرد.

همچنین بسیاری از منازل و ساختمان های چندین طبقه نیز چنانچه دارای حیاط و محوطه ای چه در جلو و یا در پشت ساختمان باشند که مشرف به خیابان و یا کوچه باشد می توانند از این چنین حفاظ فلزی دیوار حیاط استفاده کنند البته با کمی ارتفاع بیشتر جهت ایجاد امنیت بالاتر. شاید این حفاظ فلزی تقریباً کارکردی شبیه به برخی مدل های درب ساختمان داشته باشد که می توان از بیرون نیز درون حیاط را مشاهده کرد!

از بحث کاربردی این حفاظ ها که بگذریم، باید به جنبه زیبایی و طراحی آنها نیز توجه ویژه ای کرد. فنس های آهنی مانند بسیاری دیگر از لوازم در ساخت و ساز خانه، در شکل ها و فرم های بسیار متنوعی وجود دارند. فنس های فلزی عمدتا در شکل و رنگ میله ها با یکدیگر فرق می کنند. از آنجایی که آهن به تمامی رنگ ها در می آید بیشتر تفاوت مدل ها به همین رنگ آنها خلاصه می شود که مدل های سفید و سیاه از پرطرفدارترین رنگ ها هستند اما  بهتر است حفاظ فلزی خانه خود را به رنگی انتخاب کنید که با نمای خارجی ساختمان هماهنگ باشد. حفاظ های فلزی در خانه ها و ساختمان های حیاط دار یکی از جنبه ها مهم زیبایی نمای ساختمان نیز به شمار می رود. در مقابل قیمت کمی که این حفاظ های آهنی دارند، جلوه بسیار زیبایی به نمای ساختمان می دهند و در کنار آن فضایی ایمن و خصوصی را برای ساکنین داخل ساختمان فراهم می کنند.

بهتر است در زمان انتخاب حفاظ فلزی دیوار حیاط هم به نمای بیرونی و هم نمای داخلی توجه داشته باشیم. گاهی برخی عناصر زیبایی و دکوراسیون به سبب استفاده در فضاهایی کاملاً بسته و شخصی، می توانند فقط جنبه زیبایی برای خودمان داشته باشند اما در مورد این چنین ابزارهایی می بایست به نما و زیبایی بیرونی و دید بصری مناسب نیز حتما ًتوجه کرد.

هماهنگ بودن با نمای ساختمان، همخوانی داشتن با نوع و دکوراسیون حیاط منزل و عناصری که در آن قرار دارند مواردی ست که بهتر است حتماً در زمان انتخاب و نصب اینگونه حفاظ های دیوار حیاط حتماً به آن توجه کنیم. برای درک بهتر مطلب، از تعداد زیادی تصویر در این صفحه استفاده شده است که هر کدام طرحی زیبا از حفاظ های فلزی برای انواع ساختمان در نماهای مختلف و با دکوراسیون متنوع حیاط را به خوبی به تصویر کشیده اند.

در شکل های زیر مدل های متنوع و مختلفی از حفاظ های آهنی دیوار ساختمان های مسکونی و تجاری را مشاهده می کنید که هر کدام با نهایت دقت تولید شده و استایل طراحی مخصوص به خود را دارند.

مطالب مرتبط:

مدل های جدید آلاچیق باغ و حیاط / عکس و طراحی مدرن

مدل درب پارکینگ یا گاراژ اتومبیل مناسب تمامی ساختمان ها

درخت بونسای در دکوراسیون منزل + قیمت – گل و گیاه آپارتمانی

Iron-Fence-design-ideas (7)

Iron-Fence-design-ideas (10)

Iron-Fence-design-ideas (12)

مطالب پر بازدید:

مدل پرده مناسب در و پنجره شیشه ای با رنگ های متنوع

کابینت های گلاس با طرح ها و مدل های جدید و متنوع / عکس

طرح های مدرن اتاق غذاخوری و میز ناهارخوری با پلان باز

Iron-Fence-design-ideas (13)

تصاویر بیشتر:

مدل های جدید و شیک حفاظ فلزی دیوار حیاط و اطراف خانه

مدل های جدید و شیک حفاظ فلزی دیوار حیاط و اطراف خانه

مدل های جدید و شیک حفاظ فلزی دیوار حیاط و اطراف خانه

مدل های جدید و شیک حفاظ فلزی دیوار حیاط و اطراف خانه

مدل های جدید و شیک حفاظ فلزی دیوار حیاط و اطراف خانه

مدل های جدید و شیک حفاظ فلزی دیوار حیاط و اطراف خانه

مدل های جدید و شیک حفاظ فلزی دیوار حیاط و اطراف خانه