مدل میز ناهارخوری استیل و لوکس سلطنتی به سبک باروک

 

مراسم مهمانی ما ایرانی ها اغلب بهمراه شام است یعنی بیشتر مهمانی ها در شب برگذار می شود و شام مفصل ترین قسمت پذیرایی محسوب می شود. مدل میز ناهارخوری استیل می تواند به بهترین شکل حس لوکس و شکوه را در دکوراسیون این قسمت و همینطور چیدمان خانه نشان دهد. برای انتخاب سبک طراحی مبل استیل همیشه توجه داشته باشید که هیچ سبکی به اندازه سبک باروک، زیبا و شکوهمند نیست.

البته خانه دارهای خیلی کمی هستند که سبک کلی چیدمان منزلشان را به سبک باروک انجام می دهند اما حتما لازم نیست شما هم برای بهره بردن از مزایایی این سبک همین راه را بروید. در حقیقت اتاق غذاخوری بهترین مکان برای پیاده کردن سبک باروک و همینطور روکوکو است. جزئیات طلایی رنگ، منبت کاری های دست ساز روی تمام قسمت ها، پایه های کاملا انحنا دار میز و صندلی در کنار روکش پارچه ای از جنس ابریشم، اجزا و ویژگی اصلی این سبک را تشکیل می دهند. اگرچه سبک باروک و روکوکو اغلب اشتباه گرفته می شود اما حقیقت این است که سبک باروک قدیمی تر است. در هر صورت هر خانه و اتاقی که با این دو سبک طراحی و تزیین شود، قطعا چشم گیر خواهد بود. در این پست با چندین مدل میز ناهارخوری استیل بسیار شیک و زیبا در همین سبک آشنا خواهید شد.

مدل-میز-ناهارخوری-استیل (23)

مدل-میز-ناهارخوری-استیل (7)

مدل-میز-ناهارخوری-استیل (16)

شکلی که در زیر مشاهده می کنید یک میز ناهارخوری استیل با لوستری کریستالی و فوق العاده شیک نصب شده درست بالای میز را نشان می دهد که به سبک کلاسیک و پرجزئیات باروک طراحی شده است.  قسمت های پارچه ای صندلی ها طرح گلدار و پیچشی داشته که در پایه و تاج صندلی، کمد بوفه و کنسول کنار میز تکرار شده اند. شکل صندلی ها کاملا به سبک کلاسیک باروک طراحی شده و قسمت تاج و پایه های انحنای کمی دارند. ضمنا تمام روکش های پارچه ای صندلی ها از جنس ابریشم است.

مدل-میز-ناهارخوری-استیل (1)

مدل میز ناهارخوری استیل زیر به معنای واقعی کلمه لوکس و سلطنتی طراحی شده است. طبیعی است که با حضور چنین مبلمانی، فضای اتاق به هیچ عنوان نباید ساده تزیین شود. دیوار کنار میز ناهاخوری در این خانه به زیبایی با پنل های دکوراتیو تزیین شده و بر تاثیر گذاری مبلمان می افزاید. تزیینات در قسمت صندلی ها خیلی زیاد است، مثلا پایه ها، انحنای زیادی دارند و پارچه مبل نیز بافت ریز و پرجزئیات را نشان می دهد. رنگ طلایی صندلی ها در کنار رنگ قهوه ای میز، بخوبی هر دو رنگ متضاد را به تصویر می کشد.

مدل-میز-ناهارخوری-استیل (2)

شاید فکر کنید بیشتر میزهای ناهارخوری سلطنتی و کلاسیک به صورت مستطیلی و بزرگ بوده و برای فضاهای کوچک مناسب نیستند. خوشبختانه مدل میز ناهاخوری استیل دایره ایی نیز در بین گزینه ها وجود دارند که برای فضاهای کوچک بهترین انتخاب هستند. چنین میزهایی برای آنهایی که خواستار دکوراسیونی لوکس و سلطنتی بوده اما فضای کمی دارند، خیلی عالی جواب خواهد داد. صندلی و میز طرحی ساده دارند اما وجود پارچه های نقش دار و همینطور میز نیمه سنگی نیمه چوبی، تزیینات لازم برای لوکس بودن را به طرح اضافه می کنند.

مدل-میز-ناهارخوری-استیل (3)

مدل میزناهارخوری استیل حتما نباید خیلی پر نقش و نگار و پیچیده بنظر برسد. شکل زیر ست چوبی بسیار شیکی را نشان می دهد که به زیبایی پارچه طرح دار با رنگ روشن چوب صد در صد طبیعی ترکیب کرده است. این میز ناهاخوری در عین سادگی لوکس محسوب می شود و در زمره آثار به سبک باروک قرار می گیرد. اگر به پایه ها دقت کنید، متوجه انحنای ریزی خواهید شد که به سمت داخل و بیرون قرار دارند. استفاده از این ست در دکوراسیون های کلاسیکی که خیلی شلوغ بوده و نیاز به وسیله ای نسبتا ساده برای متعادل کردن فضا هستند، بسیار عالی خواهد بود.

مدل-میز-ناهارخوری-استیل (4)

مبلمان استیل به سبک باروک را می شود در اتاق هایی روشن و ساده نیز بکار برد. در اتاق زیر رنگ روشن حکمرانی می کند اما بدون شک نقطه کانونی و قابل توجه در این اتاق، میز ناهارخوری استیل به رنگ کرم و قهوه ای روشن است. قسمت تاج صندلی ها طرحی خیلی ساده و بدون تزیین دارد اما نکته جالب پایه های بسیار جالب صندلی ها و همینطور میز است که سریعا نظر هر بیینده ای را بخود جلب می کند.

مدل-میز-ناهارخوری-استیل (5)

یکی از بهترین مکان ها برای استفاده از مدل میز ناهارخوری استیل در دکوراسیون امروزی و معاصر است. شکل زیر مدلی را نشان می دهد که دقیقا برای چنین سبکی طراحی شده است. مشاهده می کنید که صندلی ها به جز پایه ها، طرحی ساده دارند ولی خود میز نقش و نگار پیچیده تری داشته و ترکیب جالبی با صندلی های ساده ایجاد کرده است.

مدل-میز-ناهارخوری-استیل (6)

مدل-میز-ناهارخوری-استیل (8)

مدل-میز-ناهارخوری-استیل (9)

مدل-میز-ناهارخوری-استیل (10)

مدل-میز-ناهارخوری-استیل (11)

مدل-میز-ناهارخوری-استیل (12)

مدل-میز-ناهارخوری-استیل (13)

مدل-میز-ناهارخوری-استیل (14)

مدل-میز-ناهارخوری-استیل (15)

مدل-میز-ناهارخوری-استیل (17)

مدل-میز-ناهارخوری-استیل (18)

مدل-میز-ناهارخوری-استیل (19)

مدل-میز-ناهارخوری-استیل (20)

مدل-میز-ناهارخوری-استیل (21)

مدل-میز-ناهارخوری-استیل (22)

مدل-میز-ناهارخوری-استیل (24)

مدل-میز-ناهارخوری-استیل (25)

مدل میز ناهارخوری استیل

مدل-میز-ناهارخوری-استیل (26)