مدل قالی و فرش اتاق نشیمن و پذیرایی در طرح های مدرن و کلاسیک

فرش اتاق نشیمن و پذیرایی یکی از بهترین گزینه ها برای پوشاندن کف هر خانه ای با هر نوع کفپوشی است. همانطور که می دانید فرش و قالی ها مدرن و کلاسیک در طرح و رنگ های بسیار متنوعی تولید می شوند که خود یک امتیاز مثبت محسوب می شود زیرا با هر دکوراسیونی به راحتی جور می شوند. کشور های کمی از قبیل ایران، ترکیه، اسپانیا، چین و هندوستان هستند که در زمینه تولید فرش و قالیچه همیشه زیباترین و با کیفیت ترین مدل ها را تولید می کنند. در بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکایی مبالغ بسیار زیادی صرف خرید فرش و قالی دستباف ایرانی برای محیط نشیمن و پذیرایی خانه  می شود زیرا همگی از تاثیری که اینگونه پوشش ها بروی دکوراسیون محیط می گذارند کاملا آگاه هستند. (راهنمای انتخاب مدل فرش آنتیک در منزل) اما فرش های ایرانی اغلب طرحی سنتی و کلاسیک دارند در صورتی که مدل های مدرن نیز برای چنین مکان هایی گزینه مناسبی نیز محسوب می شوند.

فرش های مدرن اکثرا ماشینی هستند و در شکل ها و رنگ های بسیار متفاوتی تهیه و تولید می شوند. برای مثالی اشکالی مانند مربع، دایره و ببیضی بیشتر در طرح های مدرن رایج تر است اما مدل هایی هم به شکل گل، حیوانات یا طرح های تکه تکه نیز تولید می شوند. مدل های مدرن بیشتر از طرح و بافت های ساده استفاده می کنند اما جنس مواد سازنده آنها با موادی که در ساخت فرش های دستباف و سنتی استفاده می شود یکسان است. این فرش ها اغلب از موادی مانند، پشم، ابریشم، پولی پروپیلین، نایلون و پلی استر نیز ساخته می شوند. (انواع مدل فرش فانتزی – طرح های فرش مدرن و قالی فانتزی)

فرش های دستباف سنتی از رنگ های کمی برخوردار هستند، در حقیقت تنها رنگ عمده ای که در این فرش های استفاده می شود قرمز است و تعدادی دیگر از فرش ها هم از رنگ تیره در خود استفاده می کنند. البته فرش سنتی به رنگ روشن به اندازه بسیار محدود نیز در بازار یافت می شود. شکل این فرش ها نیز مربعی، دایروی و بیضوی می باشد. در شکل های زیر مدل های متنوعی از فرش و قالی شیک مخصوص اتاق نشیمن و پذیرایی خانه را مشاهده می کنید.

Rugs-for-Living-room-design-ideas (1)

Rugs-for-Living-room-design-ideas (2)

Rugs-for-Living-room-design-ideas (3)

Beautiful-Carpet-Ideas-For-Living-Room

blue-carpet-for-living-room

Carpet-Ideas-For-Classic-Living-Room

living-room-area-rugs-awesome-with-images-of-living-room-photography-at-ideas

orange-carpet-for-living-room

Red-Carpet-Ideas-For-Modern-Living-Room

Rugs-for-Living-room-design-ideas (4)

Rugs-for-Living-room-design-ideas (5)

Rugs-for-Living-room-design-ideas (6)

Rugs-for-Living-room-design-ideas (7)

Rugs-for-Living-room-design-ideas (8)

Rugs-for-Living-room-design-ideas (9)

Rugs-for-Living-room-design-ideas (10)

Rugs-for-Living-room-design-ideas (11)

Rugs-for-Living-room-design-ideas (12)

فرش اتاق نشیمن

Rugs-for-Living-room-design-ideas (13)

مطالب پر بازدید:

مدل فرش جدید – دکوراسیون منزل با فرش ایرانی – طرحهای قالی ناب ایران

دکوراسیون عاشقانه اتاق خواب با رنگ ها و سایه های منحصر بفرد

دکوراسیون خانه ایرانی با طراحی داخلی کلاسیک و سنتی