مدل سقف کاذب ساده با هزینه اجرای پایین و تاثیر گذاری بالا

 

وقتی سقف خانه مانند دیوارها یکدست، ساده و بدون تزیین باشد، احساس زندگی کردن در جعبه را به افراد داخل خانه القا می کند. در حالی که با انتخاب یک مدل سقف کاذب که هم هزینه اجرایی پایینی داشته و هم لوکس و زیبا باشد، می تواند به طور کامل این مشکل را حل کند. خیلی از خانه های ایرانی متاسفانه این مشکل را دارند، یعنی سقف ها خیلی صاف و ساده و بدون هیچگونه تزیینی است، نهایتا به یک گچبری نواری دور سقف یا مرکز سقف بسنده می شود که به هیچ عنوان نمی تواند جای خالی یک مدل سقف کاذب ساده و معمولی را پر کند.

در طراحی سقف نباید محافظه کارانه عمل کنید، چرا که تزیین یا بازسازی آن در آینده خرج بیشتری روی دستتان خواهد گذاشت. فرش کف خانه را هر موقعی که خواستید می توانید عوض کنید اما یک سقف صاف و ساده را باید برای مدت طولانی تحمل کنید. اما راه حل ساده تری هم وجود دارد و آن حل دادن سقف به سمت بالا و ایجاد یک حالت طبقه ای است. همین اجرای ساده می تواند هر اتاقی را فارق از اینکه ارتفاع سقفش چقدر است، لوکس، باشکوه و شیک نشان دهد. در این پست با مدل هایی آشنا خواهید که علاوه بر هزینه اجرای پایین، هر خانه داری با هر درآمدی می تواند همانند آنها را در خانه خود داشته باشد.

مدل-سقف-کاذب (2)

مدل-سقف-کاذب (27)

از سقف کاذب می توان برای جدا کردن فضاهای خاص در بزرگترین اتاق خانه استفاده کرد. مثلا در خانه هایی که به صورت پلان باز یا بهم پیوسته طراحی می شوند، اتاق نشیمن و پذیرایی کاملا به غذاخوری و آشپزخانه متصل است. برای جدا کردن فضا بدون اینکه از دیوار یا پارتیشن های جاگیر استفاده شود، مدل سقف کاذب ساده طبقه ای می تواند به بهترین شکل این فضاها را از هم جدا کند. برای زیبایی بیشتر بجای لوستر و لامپ دیواری، از نور مخفی نواری استفاده کنید تا فضایی بسیار روشن و در عین حال لوکس به خانه داده شود.

مدل-سقف-کاذب (1)

مدل-سقف-کاذب (3)

مدل-سقف-کاذب (4)

مدل-سقف-کاذب (5)

مدل-سقف-کاذب (6)

برای آنهایی که خواستار طرح های اندکی جذاب تر بوده اما نمی خواهند برای سقف های کاذب هزینه آنچنانی کنند استفاده از پنل های چوب طبیعی یا طرح چوب برای گرم نشان دادن فضا گزینه ای بسیار هوشمندانه و عالی است. حتی اگر روشنایی خاصی هم برای این سقف ها در نظر نگیرید، خود چهره و ظاهر آنها حسی دلپذیر و تعلق خاطر به فضا درونتان ایجاد می کند. کلا خاصیت چوب طبیعی همین است، یعنی گرما و زیبایی که نیاز به هیچگونه تزیین و اضافه کاری دیگری ندارد.

مدل-سقف-کاذب (7)

مدل-سقف-کاذب (8)

مدل-سقف-کاذب (9)

مدل-سقف-کاذب (10)

مدل-سقف-کاذب (11)

الیته مدل سقف کاذب انتخابی تان حتما نباید از بین طرح های مستطیلی یا مربعی باشد. یک طرح دایره ای هم خیلی خوب و عالی در دکوراسیون های امروزی و معاصر جواب می دهد. یک ترکیب هوشمندانه و خلاقانه در اجرای این سقف می تواند بالای میز ناهارخوری باشد. مثلا یک میز ناهارخوری گرد دقیقا زیر سقف کاذب گرد قرار بگیرد. وقتی وسط سقف دقیقا بر وسط میز منطبق باشد، نصب یک لامپ آویز با کلاهک بزرگ و گرد، دیزاین این قسمت از خانه را همانند یک اثر هنری نشان خواهد داد.

مدل-سقف-کاذب (12)

مدل-سقف-کاذب (13)

مدل-سقف-کاذب (14)

مدل-سقف-کاذب (15)

بازهم نیازی نیست که طرح سقف کاذبتان حتما یک طبقه یا مستطیلی و دایره ای یک طبقه باشد. دلیلی ندارد حتما از روش های مرسوم و شبیه به دیگر خانه ها پیروی کنید. آزادانه عمل کرده و با دادن ارتفاع بیشتر به سقف تو رفته، طبقات بیشتری اضافه کنید. البته خیلی مهم است که در این کار زیاده روی نشود چرا که بر فضا غلبه کرده و آنرا ناراحت کننده نشان خواهد داد. به طور طبیعی اضافه کردن یک یا دو طبقه برای جذابیت بیشتر کافی خواهد بود. ضمنا هر چه طبقه ها بیشتر باشد، ظاهر لوکس تری پیدا خواهد کرد.

مدل-سقف-کاذب (16)

مدل-سقف-کاذب (17)

مدل-سقف-کاذب (18)

مدل-سقف-کاذب (19)

مدل-سقف-کاذب (20)

مدل-سقف-کاذب (21)

داخل سقف سینی را علاوه بر چوب می توانید با طرح های دیگری هم تزیین کنید، این مورد کاملا به خلاقیت و ذوق هنری شما بستگی دارد. اضافه کردن طرح های پیچیده هندسی یا پیچ در پیچ برای فضاهای که خنثی بوده و تزیینات زیادی ندارند، خیلی عالی جواب خواهد داد. مطمئن باشید وقتی چنین طرحی را در سقف اجرا کنید، هر بار که چشم تان به آن می افتد لبخندی از رضایت خواهید زد چرا که دقیقا همان چیزی است که دکوراسیون منزلتان به آن احتیاج داشت.

مدل-سقف-کاذب (22)

مدل-سقف-کاذب (24)

مدل-سقف-کاذب (25)

مدل-سقف-کاذب (26)

مدل-سقف-کاذب (23)

مدل-سقف-کاذب (28)

مدل-سقف-کاذب (29)

مدل-سقف-کاذب (30)

مدل سقف کاذب

مدل-سقف-کاذب (31)