مدل روشویی کاسه ای، محبوبت ترین طرح روشویی برای دستشویی و حمام

 

مدل روشویی کاسه ای به دلیل شکل و ظاهر جالب و متفاوتش، وقتی در دستشویی یا حمام قرار بگیرد امکان ندارد که نگاه ها را برای چند لحظه جذب خود نکند. روشویی کاسه ای، حالتی تشتک مانند دارد که روی کابینت یا میز قرار می گیرد. برخلاف روشویی های کابینت دار که سینک داخل کابینت قرار می گیرد و به عبارتی توکار است، مدل های بشقابی روی سطح کابینت قرار گرفته و خود تشتک کاملا عیان است. چنین سینک هایی فقط در دستشویی و حمام کاربرد دارند و برای آشپزخانه اصلا مناسب نیستند.

امروزه سینک های روشویی از لحاظ طراحی بسیار متنوعند. روشویی های مناسب دکوراسیون دستشویی های کوچک و بزرگ هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند، برخی از مدل ها عمق یا عرض کمی دارند اما درعوض طویل و کشیده هستند. روشویی کاسه ای یا بشقابی هم عمدتا همینطور هستند و جای کمی اشغال می کنند و برای دستشویی های کوچک گزینه مناسبی بشمار می روند. بنابراین آنهایی که فقط دنبال طرح های خلاقانه و دیده نشده می گردند مدل روشویی کاسه ای می تواند بهترین گزینه باشد. عکس های زیبا و شیک انواع روشویی های کاسه ای بهمراه توضیحات را ادامه مشاهده خواهید فرمود.

مدل-روشویی-کاسه-ای (9)

مدل-روشویی-کاسه-ای (13)

اما قبل از اینکه تصمیم به خرید روشویی کاسه ای بگیرید ابتدا باید درباره نکات منفی و مثبت این مدل های خاص صحبت کنیم. بزرگترین نکته مثبت ظاهر بسیار شیک و زیبای آنهاست. بیشتر روشویی های کابینت دار طوری هستند که خود سینک زیر کانتر یا داخل کابینت پنهان می شود اما روشویی های کاسه ای دقیقا برعکس هستند و زیبایی خود را به رخ دیگران می کشند. مدل روشویی کاسه ای به محض قرار گیری در دکوراسیون دستشویی سریعا نگاه ها را بخود جذب کرده و کلاس کار را بالا می برد.

مدل-روشویی-کاسه-ای (1)

مدل-روشویی-کاسه-ای (2)

مدل-روشویی-کاسه-ای (3)

مدل-روشویی-کاسه-ای (4)

مدل-روشویی-کاسه-ای (5)

مزیت مهم بعدی، تنوع بسیار زیاد روشویی های کاسه ای است. تعدادی بسیار بسیار زیادی مدل های مختلف و متنوع این روشویی ها در بازار وجود دارد که برخی شکل مشابه داشته اما از ماده دیگری ساخته شده اند و برخی دیگر هم شکل متفاوتی دارند و هم از جنس متفاوتی ساخته شده اند، همچنین می توان آنها را به طرق مختلفی نصب کرد، برخی بالای کانتر یا یک میز چهارپایه قرار می گیرند و برخی دیگر به صورت توکار داخل کابینت نصب می شوند. حال به این تنوع زیاد مدل ها، سبک طراحی را هم اضافه کنید که برخی روستیک هستند، برخی مدرن و برخی کلاسیک و سنتی. شکل های زیر مقداری از این تنوع را نشان می دهد.

مدل-روشویی-کاسه-ای (6)

مدل-روشویی-کاسه-ای (7)

مدل-روشویی-کاسه-ای (8)

مدل-روشویی-کاسه-ای (10)

مدل-روشویی-کاسه-ای (22)

مورد دیگری که مردم را ترغیب به خریداری مدل روشویی کاسه ای می کند، نصب آسان آنهاست به این معنی که هر وقت اراده کنید خیلی راحت آنها را با مدل های جدید یا مدل های دیگر جایگزین کنید. این موضوع مزیت دیگر این روشویی ها را به ما نشان می دهد. شما می توانید از کاسه روشویی برای کارهای دیگر نیز استفاده کنید. چون ظاهری شبیه یک ظرف قدیمی یا سنگی دارند بعنوان یک عنصر دکوارتیو در دکوراسیون اتاق های خانه نیز کاربرد خواهند داشت. کافی است آنها را از جایشان برداشته و به هر جایی که خواستید منتقل کنید.

مدل-روشویی-کاسه-ای (11)

مدل-روشویی-کاسه-ای (12)

مدل-روشویی-کاسه-ای (14)

مدل-روشویی-کاسه-ای (15)

مدل-روشویی-کاسه-ای (16)

وقتی روشویی های کاسه ای را با مدل های مرسوم دیگر مقایسه می کنید متوجه خواهید شد که فضای خیلی کمتری اشغال می کنند. این روشویی ها حجم خیلی کمی از کانتر یا کابینت دستشویی اشغال می کنند و باقی فضا برای برای قرار دادن لوازم ضروری در دستشویی مانند دستمال کاغذی، مایع دستشویی، حوله و … فراهم می کند. بعلاوه بسیاری از مردم اذعان می کنند که کار با روشویی های کاسه ای خیلی راحت تر از مدل های مرسوم است زیرا ارتفاع آنها طوری است که شست و شوی دست و صورت راحت تر صورت می گیرد.

مدل-روشویی-کاسه-ای (17)

مدل-روشویی-کاسه-ای (18)

مدل-روشویی-کاسه-ای (19)

مدل-روشویی-کاسه-ای (20)

مدل-روشویی-کاسه-ای (21)

اما روشویی های کاسه ای معایبی هم دارند که باید به آنها توجه کرد، مثلا هنگام شست و شوی دست و صورت، آب زیادی به اطراف پخش می شود که بخاطر ارتفاع بالاتر آنها از سطح میز است، بنابراین باید مرتبا اطراف سینک را نظافت کنید. در بالا گفتم که نصب این روشویی ها آسان است اما اگر پروسه نصب به دقت صورت نگیرد، کاسه روشویی سرجایش محکم نشده و لق خواهد زد. عیب بعدی مسئله نگهداری و استحکام سینک است، بخاطر ارتفاع بالاتر خطر شکستگی لبه ای سینک وجود دارد که البته بستگی به جنس ماده ای داردکه سینک از آن ساخته شده است. هر چه جنس سینک محکم تر باشد احتمال شکستگی لبه ها آن کمتر است.

مدل-روشویی-کاسه-ای (23)

مدل-روشویی-کاسه-ای (24)

مدل-روشویی-کاسه-ای (25)

مدل-روشویی-کاسه-ای (26)

مدل-روشویی-کاسه-ای (27)

مدل-روشویی-کاسه-ای (28)

مدل روشویی کاسه ای

مدل-روشویی-کاسه-ای (29)