28 مدل راه پله شیک جدید و مارپیچی از چوب و استیل

چیزی که در این نمونه های مختلف از مدل راه پله مارپیچی مشاهده خواهید کرد حضور قلب تپنده طبیعت است که به زیبایی هر چه تمام تر توسط دستان هنرمند طراحان این پلکان ها با ظاهری امروزی و جدید خلق شده اند. این پلکان ها به دلیل بهره بردن از چوب طبیعی در مصالح خود بعنوان عنصری گرم و لطیف در دکوراسیون خانه محسوب می شوند و باتوجه با محدود نبودن مصالح طبیعی مانند چوب و فلز به زمان خاصی، همیشه زیبایی و کلاس خاص خود را خواهند داشت. پلکان هایی که در این مطلب مشاهده خواهید کرد در نهایت باریکی و بقول معروف جمع و جوری با ترکیب چوب و فلز ساخته شده اند بطوریکه که حتی بندکشی آنها را به سختی می توان متوجه شد.

از مزیت های بسیار مهم انواع مدل راه پله مارپیچی این است که می توان آنها را در هر خانه و مغازه ای و با هر دکوراسیون و طراحی داخلی استفاده کرد. در استفاده از راه پله مارپیچی محدودیت خاصی وجود ندارد و این بستگی به نظر و سلیقه شما و البته هماهنگی در طراحی و استفاده از بهترین مدل آن خواهد داشت. همچنین از دیگر مزیت های بسیار بزرگ و اساسی اینگونه راه پله ها این است که آنها را نه تنها در فضای داخلی بلکه در فضای خارجی ساختمان نیز می توان استفاده کرد که نه تنها از لحاظ کاربردی بلکه از نظر زیباسازی و افزایش جذابیت دکوراسیون خارجی ساختمان نیز بسیار موثر خواهد بود.

مهم ترین دلایل استفاده از راه پله های گرد زیبایی بی نظیر این راه پله ها میباشد. و تاثیر بسیار زیادی در محیط پله و دکوراسیون خانه دارد. به دلیل زیبا کردن خانه ها و ادارات در زمان گذشته در قصر ها و عمارات از این پله ها استفاده میشد اما امروزه در فضاهای داخلی و خارجی بسیاری از رستوران ها و هتل ها استفاده میشود به دلیل افزایش زیبایی خانه بیشتر افراد که دارای خانه های بزرگ هستند از این پله ها استفاده میکنند.و دلیل دیگری که باعث شده تا این پله ها طرفدار ها یزیادی پیدا کند این است که این پله ها فضای کمتری را نسبت به سایر پله ها اشغال میکنند و باعث میشود که در خانه و یا اداره ی شما فضای کمتری را پله ها اشغال کنند.

در طراحی و ساخت بهترین و متنوع ترین مدل راه پله مارپیچی محدودیتی از نظر استفاده از متریال وجود ندارد و می توان از هر متریالی از جمله چوب، سنگ، فلز، شیشه و هر ماده دیگری استفاده کرد تا به آن محصول نهایی و جذاب دست یافت و دقیقاً به همین لیل است که راه پله های مارپیچی تنوع و فراوانی بسیار زیادی دارند و قابل استفاده در هر مکانی هستند. در کنار استفاده از مدل های زیبا و برتر راه پله مارپیچ می توان از وسایل مکمل و ضروری مانند موکت و فرش راه پله، قاب عکس و پوسترهای نصب شده بر روی دیوار جنبی، قرار دادن گلدان در بین راه پله و مواردی از این دست به خوبی بهره برد تا زیبایی آن چندین برابر شود.

بهترین زمان برای سفارش راه پله؟

برای اینکه ساختن راه پله برای شما هزینه ی زیادی نداشته باشد باید در زمان مناسبی آن را سفارش دهید اما چه زمانی باید راه پله را سفارش بدهیم؟بهتر است بعد از اینکه دیوار و سقف ساختمان خود را کامل کرده اید جای راه پله را مشخص کنید تا ورق های اتصال راه پله ی مارپیچی در سقف جایگذاری شود تا بعدا این کار برای شما هزینه ی بیشتری نداشته باشد.

از آنجایی که آوردن وسایل و نصب کردن قطعات مختلف و ریز و درشت هر مدل راه پله مارپیچی می تواند مسائل و زحمات خاص خود را داشته باشد در نتیجه بهتر است دقیقاً در همین زمانی که گفته شد برای آوردن و نصب راه پله مارپیچی اقدام کنید تا هم دردسر کمتری متحمل شوید و هم نتیجه کار، بسیار مطلوبتر و شیک تر از آب در بیاید.

برای ساخت راه پله چقدر فضا نیاز است؟
این راه پله ها خلاف راه پله های معمولی فضای کمتری را اشغال میکنند. فضای اشغال شده توسط این راه پله به ضخامت سقف و نوع راه پله بستگی دارد. باید راه پله طوری ساخته شود که سرگیر و سرترس نباشد و  همچنین باعث زیبایی دکوراسیون خانه و یا اداره بشود.برای مثال یک راه پله محور مرکزی در یک محیط 2*2میتوان ساخت.فضای مورد نیاز برای ساخت راه پله به اندازه و نوع راه پله بستگی دارد.

نتیجه این طراحی زیبا خلق پلکان هایی شده است که به راحتی می توانند تبدیل به نقطه کانونی دکوراسیون هر خانه ای شوند. البته مدل های دیگری از اینگونه پلکان های مارپیج وجود دارد که بر حسب نیاز از شیشه و چوب ساخته می شوند. از این راه پله ها می شود در ساختمان ها و خانه های چند طبقه استفاده کرد زیرا قطر استاندارد راه پله های مارپیچی حدود 110 سانتی متر است که در صورت نیاز به ماکسیسم استاندارد 300 سانتی متر یا 3 متر قابل افزایش خواهد بود.

مدل پله ها را می تولنید با توجه به سلیقه خودتان از مواد گوناگون استفاده کنید. برای مثال پله می تواند از مدل چوب طبیعی ساده که در بازار به وفور یافت می شوند ساخته شود یا از مدل چوب هایی که دارای گره و بافت های پیچیده و گوناگون هستند استفاده کرد. استیل براق بهترین گزینه برای نرده پلکان مارپیچ به شمار می رود زیرا هم ایمن اتر و مقاوم تر است و هم زیبایی بیشتر نسبت به مدل های دیگر دارد. در شکل های زیر مدل های مختلفی از راه پله های مارپیچی ساخته شده از چوب و استیل براق را مشاهده خواهید کرد.

28 مدل راه پله شیک جدید و مارپیچی از چوب و استیل

28 مدل راه پله شیک جدید و مارپیچی از چوب و استیل

28 مدل راه پله شیک جدید و مارپیچی از چوب و استیل

28 مدل راه پله شیک جدید و مارپیچی از چوب و استیل

28 مدل راه پله شیک جدید و مارپیچی از چوب و استیل

28 مدل راه پله شیک جدید و مارپیچی از چوب و استیل

28 مدل راه پله شیک جدید و مارپیچی از چوب و استیل 28 مدل راه پله شیک جدید و مارپیچی از چوب و استیل 28 مدل راه پله شیک جدید و مارپیچی از چوب و استیل 28 مدل راه پله شیک جدید و مارپیچی از چوب و استیل 28 مدل راه پله شیک جدید و مارپیچی از چوب و استیل 28 مدل راه پله شیک جدید و مارپیچی از چوب و استیل 28 مدل راه پله شیک جدید و مارپیچی از چوب و استیل 28 مدل راه پله شیک جدید و مارپیچی از چوب و استیل 28 مدل راه پله شیک جدید و مارپیچی از چوب و استیل 28 مدل راه پله شیک جدید و مارپیچی از چوب و استیل 28 مدل راه پله شیک جدید و مارپیچی از چوب و استیل 28 مدل راه پله شیک جدید و مارپیچی از چوب و استیل 28 مدل راه پله شیک جدید و مارپیچی از چوب و استیل 28 مدل راه پله شیک جدید و مارپیچی از چوب و استیل 28 مدل راه پله شیک جدید و مارپیچی از چوب و استیل 28 مدل راه پله شیک جدید و مارپیچی از چوب و استیل 28 مدل راه پله شیک جدید و مارپیچی از چوب و استیل 28 مدل راه پله شیک جدید و مارپیچی از چوب و استیل 28 مدل راه پله شیک جدید و مارپیچی از چوب و استیل

spiral-staircase-design-ideas (1)

spiral-staircase-design-ideas (2)

spiral-staircase-design-ideas (3)

مطالب مرتبط:

مدل های جدید گلدان دیواری زیبا مناسب برای دکوراسیون داخلی

مدل های جدید و شیک سنگ آنتیک در دکوراسیون داخلی منزل

چیدمان اتاق غذاخوری با مدل های متنوع میز ناهارخوری

spiral-staircase-design-ideas (4)

spiral-staircase-design-ideas (5)

spiral-staircase-design-ideas (6)

spiral-staircase-design-ideas (7)

spiral-staircase-design-ideas (8)

spiral-staircase-design-ideas (9)

spiral-staircase-design-ideas (10)

spiral-staircase-design-ideas (11)

مطالب پر بازدید:

دکوراسیون آپارتمان ۵۰ متری مناسب برای خانواده های کم جمعیت

دکوراسیون داخلی ارزان و ساده منزل با طراحی شیک و خلاقانه

مدل جدید کاناپه و مبل راحتی ایتالیایی با طرح های لوکس و شیک

spiral-staircase-design-ideas (12)

مدل راه پله مارپیچی

spiral-staircase-design-ideas (13)

تصاویر بیشتر:

28 مدل راه پله شیک جدید و مارپیچی از چوب و استیل

28 مدل راه پله شیک جدید و مارپیچی از چوب و استیل

28 مدل راه پله شیک جدید و مارپیچی از چوب و استیل

28 مدل راه پله شیک جدید و مارپیچی از چوب و استیل

28 مدل راه پله شیک جدید و مارپیچی از چوب و استیل