مدل راه پله شیک ساخته شده با چوب و شیشه مناسب منازل دوبلکس

 

همه ما می دانیم یک مدل راه پله شیک چه تاثیر زیادی بروی ظاهر دکوراسیون خانه های دوبلکس یا دو طبقه خواهد گذاشت. بیشتر مواقع خود راه پله بعنوان نقطه کانونی در دکوراسیون معرفی می شود اگر از طراحی بسیار زیبا و هنری برخوردار باشد. راه پله ها از مواد مختلفی ساخته می شوند از چوب گرفته تا سنگ و بتن، عناصری هستند که طبقات خانه را بهم وصل می کنند. حتی نرده راه پله هم می تواند جنس متفاوتی داشته باشد مانند شیشه یا استیل و فلز. فارق از هر ماده ای که برای راه پله خود انتخاب کنید، راه پله در نهایت به یک عنصر بسیار زیبا در خانه تبدیل خواهد شد.

در این مطلب می خواهیم نگاهی به طرح های متفاوت مدل راه پله شیک و جالب بپردازیم که برای ایده گیری منابع بسیار خوبی خواهند بود. اما همانطور که در عنوان مطلب مشخص است، راه پله های این پست یک چیز مشترک بین همدیگر دارند و آن استفاده وسیع از ماده چوب و شیشه در کنار هم بعنوان مواد اصلی سازنده راه پله است. شیشه بعنوان نرده و چوب بعنوان پلکان. این ترکیب برای خانه های امروزی بهترین ظاهر را ارئه می دهد طوریکه با داشتن چنین راه پله هایی از ظاهر لوکس خانه خود مطمئن خواهید شد.

مدل-راه-پله-شیک

مدل راه پله شیک و زیبایی که در شکل زیر مشاهده می کنید یک روش و شکل جالب برای ساخت راه پله در خانه دوبلکس را ارائه می دهد. ترکیب چوب و شیشه در زمینه سفید رنگ دیوار، این راه پله زیبا را در مرکز توجه همگان قرار می دهد. جالب اینجاست که بجای استفاده از راه پله یک تکه، از دو راه پله بهمراه یک پاگرد استفاده شده است. در قسمت بالایی، پله ها حالتی شناور دارند در حالی که قسمت های پایین شما می توانید پله های بهم چسبیده که پشت سر هم آمده اند را مشاهده کنید. دو دیزاین متفاوت در یک راه پله.

مدل-راه-پله-شیک

شکل زیر یک ایده جالب دیگر برای طراحی راه پله را نشان می دهد. بجای اینکه فقط یک قسمت کوچک بعنوان نرده ساخته شود. تمام قسمت باز راه پله با دیواری شیشه ای پوشانده شده که علاوه بر زیبایی بسیار بیشتر، امنیت بالایی هم برای رفت و آمد در راه پله فراهم می کند. این روش برای استفاده در خانه هایی که فرزند خردسال دارند و از طرفی اتاقشان در طبقه دوم است، بسیار مناسب خواهد بود. البته بازهم برای ایمنی بیشتر در این راه پله، نرده ای استیل برای کمک گرفتن نیز بروی دیوار سفید کناری نصب شده است.

مدل-راه-پله-شیک

مدل-راه-پله-شیک

شکل اول شاید ساده ترین طرح برای مدل راه پله شیک چوبی و شیشه ای را نشان دهد. طرح پله ها، ساپورت و دیواره های بقل راه پله چوبی هستند اما باقی قسمت ها شیشه ای طراحی شده اند. شکل دوم اما برخلاف مدل اول دیوار بقلش ترکیبی از گچ و شیشه است که طبیعتا هزینه پایین تری خواهد داشت، نکته جالب طراحی این راه پله، نورپردازی نواری راه پله با نور ال ایی دی است که به زیبایی تا انتهای راه پله کشیده شده است. انعکاس نور بروی پلکان های چوبی طرح بسیار جالبی را ایجاد کرده که زیبایی راه پله را دوچندان کرده است.

مدل-راه-پله-شیک

مدل-راه-پله-شیک

طرح جالب دیگر در طراحی راه پله اضافه کردن ستونی یک تکه و عمدتا فلزی است که پله ها روی آن قرار می گیرند. به این ساپورت ستونی چون نقشی مانند ستون فقرات دارد در زبان انگلیسی به نام اسپاین (spine) شناخته می شود. شکل های زیر تعدادی از این مدل ها را نشان می دهند که مشخصا فضای باز زیر آنها بارزترین ویژگی آنهاست. شاید همین باز بودن فضای اطراف پله باشد که چنین دیزاینی را برای خانه های آپارتمانی دوبلکس با مساحت کم مناسب می کند. نرده شیشه ای می تواند فضای باز اطراف را به حداکثر برساند.

مدل-راه-پله-شیک

مدل-راه-پله-شیک

مدل-راه-پله-شیک

از آنجایی که چوب رنگی گرم و دلپذیر دارد قرار گرفتن آن مقابل رنگی سرد بسیار زیبا جلوه خواهد کرد. این موضوع بعنوان موضوع تضاد در دکوراسیون داخلی شناخته می شود و نوعی ترفند برای بنمایش گذاشتن طراحی ویژه و لوکس در خانه است. مدل زیر دقیقا همین روش را پیاده کرده است. رنگ گرم و قهوه ای شکلاتی راه پله با نرده ای شیشه ای که کاملا از دید پنهان شده، در زمینه یکدست سفید و سرد دیوار کناری، بسیار خواستنی و زیبا خودنمایی می کند. چنین دیزاینی به راحتی می تواند بعنوان نقطه کانونی دکوراسیون خانه انتخاب شود.

مدل-راه-پله-شیک

مدل-راه-پله-شیک

مدل-راه-پله-شیک

مدل-راه-پله-شیک

مدل-راه-پله-شیک

مدل-راه-پله-شیک

مدل-راه-پله-شیک

مدل-راه-پله-شیک

مدل-راه-پله-شیک

مدل-راه-پله-شیک

مدل-راه-پله-شیک

مدل-راه-پله-شیک

مدل-راه-پله-شیک

مدل-راه-پله-شیک

مدل راه پله شیک

مدل-راه-پله-شیک