مدل دیوار چوبی در دکوراسیون اتاق خواب های مدرن و کلاسیک

چوب ماده ای بسیار زیبا و خاص است. شاید فکر کنید با وجود طرح های متنوع چوبی در دکوراسیون داخلی دیگر راهی برای ایجاد خلاقیت وجود ندارد اما اینطور نیست، مدل دیوار چوبی یکی از ایده های جدید در طراحی داخلی است که امروزه طرفداران بسیار زیادی پیاده کرده. در این پست با تعدادی اتاق خواب بسیار شیک آشنا خواهید شد که از دیوارهای چوبی با نهایت خلاقیت در طراحی استفاده کرده اند. اگر به دیوارپوش هایی با بافت های بخصوص و طراحی شیک و امروزی علاقه دارید یا دنبال طرح های گرم و کلاسیک برای دیزاین اتاق خواب خود هستید مدل های آورده شده در زیر می تواند منابع مناسبی برای ایده گیری در طراحی باشند.

استفاده از عنصر چوب به میزان زیاد در دکوراسیون داخلی مثلا استفاده بعنوان کفپوش و دیوارپوش، فضا را به میزان زیادی رمانتیک و عاشقانه جلوه می دهد. سبک رمانتیک در طراحی داخلی سبکی گرم و خواستنی است که در افراد احساس بسیار دلپذیری ایجاد می کند، درست مانند احساسی که در روزهای ابری دارید. بنابراین کاملا منطقی است که این سبک را در طراحی اتاق خواب ایجاد کنید و چه چیزی بهتر از دیوارهای چوبی با رنگ طبیعی و گرم. دیوارپوش های چوبی طرح های بسیار متنوعی دارند برای مثال پنل های گلاسی و براق، درست مانند کابینت های هایگلاس، بعنوان دیوارپوش وجود دارند که نمایی بسیار منحصر بفرد به هر دکوراسیونی می دهند.

wood-wall-paneling-for-bedrooms (13)

همانطورکه در بالا اشاره شد، چوب بخاطر رنگ بخصوصش نوعی حس رمانتیک و دلتنگی در فضا پخش می کند که همراه با آرامش است. در نتیجه استفاده وسیع از این عنصر در اتاقی که برای آرامش و استراحت ما طراحی شده است بسیار ایده آل خواهد بود. اتاق خواب زیر بجای اینکه به سراغ های طرح های پچیده چوب با گره ها و الگوهای طبیعی زیاد و شلوغ برود به انتخاب طرحی ساده و خوش رنگ بسنده کرده که همین موضوع لطافت بیشتری به دکوراسیون داخلی این اتاق خواب زیبا داده است.

pink-accent-color-ideas (1s)

wood-wall-paneling-for-bedrooms (1)

wood-wall-paneling-for-bedrooms (2)

pink-accent-color-ideas (1ss)

اتاق خواب دوم از پوششی بسیار خلاقانه بروی دیوارها استفاده کرده که شاید نمونه آنرا کمتر در اتاق خواب ها مشاهده کرده باشد. پنل های عمودی باریک یکی از بهترین ایده ها برای استفاده از دیوارپوش های چوبی در دکوراسیون است. پنل های عمودی چوبی با اندازه باریک، بسیار مدرن، با وقار و وزین طراحی شده اند طوریکه برای سال های سال شما و هر شخص دیگری که به اتاق خوابتان قدم می گذارد را مبحوت و شگفت زده خواهد کرد. برای افزودن به زیبایی این پنل های چوبی، نورپردازی صحیح نیز می تواند بسیار تاثیر گذار باشد به صورتی که حتی نور چراغ ها بروی دیوار چوبی متمرکز هستند.

wood-wall-paneling-for-bedrooms (5)

pink-accent-color-ideas (5s)

جدیدترین ایده در دیوارپوش های چوبی استفاده از مدل های گلاسی براق و درخشان است. همانطور که در ابتدای پست اشاره کردیم مدل های جدید روکش های چوبی با سطحی جلا داده شده و براق درست مانند کابینت هایگلاس آشپزخانه، برای اتاق خواب طراحی شده است که در نمونه زیر به وضوح شاهد زیبایی و درخشندگی آن هستید. چوب های گلاسی و براق بعنوان دیوارپوش گزینه معمولی بحساب نمی آیند اما برای آنهایی که دوست دارند اتاق خوابشان مانند یک کهربا بدرخشد ایده ایی بسیار جذاب و تازه بشمار می رود.

wood-wall-paneling-for-bedrooms (6)

pink-accent-color-ideas (6s)

pink-accent-color-ideas (7sss)

pink-accent-color-ideas (7ss)

wood-wall-paneling-for-bedrooms (7)

pink-accent-color-ideas (7s)

اگر می خواهید قسمت بسیار زیادی از اتاق خواب خود را با عنصر رسمی و کلاسیکی مانند چوب بپوشانید باید خلاقیت زیادی بخرج دهید. در اتاق خواب زیر علاوه بر دیوار و کف، حتی سقف اتاق نیز با چوب پوشانده شده که در صورت نبود خلافیت فضا به سرعت رسمی و ناراحت کننده جلوه می کرد اما پنل های چوبی بکار رفته در هر قسمت با قسمت دیگر متفاوت است. در این مورد چوبی که در کف مورد استفاده قرار گرفته با پنل های چوبی مربعی شکل سقف و همچنین دیوار تفاوت دارد، این تفاوت هم در بافت چوب دیده می شود و هم در رنگ آن.

wood-wall-paneling-for-bedrooms (8)

pink-accent-color-ideas (9s)

wood-wall-paneling-for-bedrooms (9)

pink-accent-color-ideas (9ss)

اگر فکر می کنید اتاق خواب بالایی خلاقیت زیادی در استفاده از چوب بخرج داده بهتر است بافت های چوبی اتاق خواب زیر را با دقت بیشتری تماشا کنید. پنل های برآمده و تورفته که هر کدام با نور و سایه بازی کرده و نمایی بسیار منحصر بفرد در دکوراسیون به وجود می آورند. قسمت بالای دیوار توسط چراغ سقفی با نور سفید روشن می شود و قسمت های پایین دیوار چوبی نیز توسط لامپ های آویز نزدیک تخت با نوری گرمتر روشن می شوند. جالب است که حتی میزهای پاتختی دو طرف تخت خواب نیز طرحی خلاقانه و شناور دارند زیرا بخاطر  تو رفتگی های دیوار پشتی شان کاملا رها شده بین زمین و آسمان بنظر می رسند.

wood-wall-paneling-for-bedrooms (10)

wood-wall-paneling-for-bedrooms (11)

در دامه مدل های دیگر را مشاهده خواهید کرد:

wood-wall-paneling-for-bedrooms (3)

wood-wall-paneling-for-bedrooms (4)

wood-wall-paneling-for-bedrooms (12)

wood-wall-paneling-for-bedrooms (14)

wood-wall-paneling-for-bedrooms (15)

مدل دیوار چوبی

wood-wall-paneling-for-bedrooms (16)