مدل دکوراسیون داخلی آشپزخانه اپن و بسته سنتی و مدرن / عکس

دکوراسیون داخلی آشپزخانه از گذشته تا کنون دستخوش تغییرات زیادی شده است. در گذشته از آشپزخانه فقط بعنوان مکان کار یاد می شد و معمولا فضایی بسته در انتهای خانه به آن اختصاص داده می شد. این مکان فقط یک اتاق ساده بود که مقدار کمی از لوازم ضروری برای پخت و پز را در خود داشت. اما آشپزخانه های امروزی شرایط کاملا متفاوتی نسبت به مدل های قدیمی پیدا کرده اند، تبدیل شدن آشپزخانه ها به فضایی باز و اپن آن هم در مرکز خانه و تمرکز زیاد در طراحی دکوراسیون داخلی آن، میزان تغییرات در نوع نگرش به آشپزخانه را در گذر زمان به وضوح نشان می دهد. همانطور که گفتیم در قدیم برای مدت زمان طولانی آشپزخانه فقط یک مکان کاملا بسته و ساده بوده است، اما در حال حاضر مردم از آشپزخانه خود برای فعالیت های خانوادگی بسیاری استفاده می کنند و بدین ترتیب آشپزخانه تبدیل به یکی از فعال ترین قسمت های منزل مسکونی شده است.

مدل دکوراسیون داخلی آشپزخانه اپن و بسته سنتی  و مدرن / عکس

مدل دکوراسیون داخلی آشپزخانه اپن و بسته سنتی  و مدرن / عکس

مدل دکوراسیون داخلی آشپزخانه اپن و بسته سنتی  و مدرن / عکس

مدل دکوراسیون داخلی آشپزخانه اپن و بسته سنتی  و مدرن / عکس

مدل دکوراسیون داخلی آشپزخانه اپن و بسته سنتی  و مدرن / عکس

مدل دکوراسیون داخلی آشپزخانه اپن و بسته سنتی  و مدرن / عکس

مدل دکوراسیون داخلی آشپزخانه اپن و بسته سنتی  و مدرن / عکس

شاید یکی از مهمترین دلایلی که اکنون آشپزخانه ها را در مرکز توجه افراد خانواده قرار داده، زیبایی دکوراسیون داخلی آشپزخانه و ابزارهای متعدد و رنگارنگی ست که در آن استفاده می شود. اگر آشپزخانه ها همگی اپن بود اما نازیبا و بدون استفاده از وسایلی چشمگیر، شاید کسی رغبت حضور در آن حتی به مدتی کوتاه را هم نداشت بلکه استفاده از وسایلی زیبا و جذاب و البته بروز مانند یخچال هایی جذاب و خوشرنگ، میزهای غذاخوری جدید، انواع ظروف زیبا و متنوع و همچنین کابینت هایی زیبا، به صورت ناخودآگاه افراد را برای حضور هر چه بیشتر در فضای آشپزخانه ترغیب می کند.

آشپزخانه های پلان باز و اپن نیز با تفاوت بسیار فاحشی پرطرفدارترین نوع طراحی داخلی آَشپزخانه ها هستند که تقریبا تمامی  افراد امروزه برای خانه خود انتخاب می کنند. شاید عده زیادی فکر کنند که مدل آشپزخانه قدیمی و بسته کاملا منسوخ شده اند و کسی خواستار اینگونه طرح ها نیست، اگر شما هم جزء این افراد هستید باید بدانید سخت در اشتباهید. افراد زیادی وجود دارند که علاقه بسیار زیادی به معماری سبک سنتی و قدیمی دارند، سبکی که در آن آشپزخانه در مکانی جدا و بسته قرار گرفته و با خود حسی از زمان های ساده و بی آلایش گذشته را دارند.

همچنین یکی از دلایلی که در گذشته های نه چندان دور آشپزخانه ها را مانند یک اتاق در فضایی بسته ایجاد می کردند «احساس راحتی و امنیت کدبانوی خانه در زمان پخت و پز بوده است». توجه به این نکته، بسیار مهم است اینکه بانوی منزل در حین آشپزی خصوصاً در زمان هایی که منزل پر از میهمان است می بایستی در محیطی کاملاً راحت اقدام به آشپزی نماید. شاید با وجود آشپزخانه اپن، برخی از بانوان در حین انجام امورات پخت و پز، آن راحتی و سرعت عمل را نداشته باشند اما به هرحال امروزه تغییر سبک از آشپزخانه بسته به آشپزخانه اپن اتفاق افتاده است.

البته دلایل زیادی پشت این تغییر سبک در طراحی داخلی آشپزخانه وجود دارد. یکی از اصلی ترین دلایل نزدیک تر بودن اعضای خانواده به یکدیگر است. خانه مکانی است که در آن ایمن هستید، پناهگاهی که شما از صمیم قلب دوست دارید در آنجا باشید و زندگی خود را در کنار خانواده بگذرانید، طرح اپن آشپزخانه به اعضای خانواده اجازه می دهد مدت زمان بیشتری را در کنار خانواده و دوستان در هنگام پخت و پز و نظافت بگذرانند. آشپزخانه های اپن مدرن و کلاسیک بنوعی جهش به سبک زندگی ساده تر و خودمانی تر نیز هستند زیرا با این کار دیگر افراد ترسی از به نمایش گذاشتن واقعیت ها که در اینجا منظور می تواند یک آشپزخانه بهم ریخته باشد ندارند!

با ایجاد و استفاده از سبک هایی مانند آشپزخانه های اپن، دیگر نمی توان مانند گذشته آشپزخانه را محیطی بسته و دور از چشمان میهمان و دوست و آشنا دانست بلکه اینجا با محیطی کاملاً باز والبته دقیقاً در مقابل دیدگان همه روبرو هستیم به همین جهت است که دکوراسیون داخلی آشپزخانه به شدت امروزه مورد توجه و دقت قرار دارد. هزاران شرکت و طراح در زمینه طراحی داخلی و دکوراسیون آشپزخانه در حال فعالیت و همچنین رقابتی سخت با یکدیگر هستند که نتیجه آن، ایجاد سبک هایی جذاب و متنوع برای پیاده سازی در آشپزخانه های امروزی ست.

در شکل های زیر نمونه هایی زیبا ازمدل آشپزخانه اپن و بسته سنتی و مدرن را مشاهده می کنید.

traditional-and-modern-kitchen-designs (1)

traditional-and-modern-kitchen-designs (2)

موضوعات مرتبط:

عکس و انواع طرح کابینت آشپزخانه mdf / دکوراسیون ام دی اف شیک

عکس انواع مدل روشویی کابینت دار سرویس بهداشتی

اهمیت کابینت در دکوراسیون آشپزخانه – کابینت مدرن و کلاسیک

traditional-and-modern-kitchen-designs (3)

traditional-and-modern-kitchen-designs (4)

traditional-and-modern-kitchen-designs (5)

traditional-and-modern-kitchen-designs (6)

traditional-and-modern-kitchen-designs (7)

traditional-and-modern-kitchen-designs (8)

traditional-and-modern-kitchen-designs (9)

traditional-and-modern-kitchen-designs (10)

traditional-and-modern-kitchen-designs (11)

traditional-and-modern-kitchen-designs (12)

موضوعات پر بازدید:

مدل تخت خواب تاج دار شیک و زیبا ۲۰۱۵

زیباترین مدل های شومینه مدرن

مدل دکوراسیون داخلی پذیرایی و اتاق نشیمن / عکس

traditional-and-modern-kitchen-designs (13)

دکوراسیون داخلی آشپزخانه اپن

traditional-and-modern-kitchen-designs (14)