مدل های جدید طراحی مدرن آلاچیق باغ و حیاط

وجود آلاچیق در خانه های حیاط دار و باغ علاوه برا زیبایی محیط، فضایی بسیار گرم و دوست داشتنی را برای دورهم بودن و خوش گذارندن دوستان و آشنایان فراهم می کند. نشستن و بحث و گفتگو در آلاچیق چه در گرمای تابستان چه در سرمای زمستان لذت بخش است و باعث ثبت شدن خاطرات فراموش نشدنی در ذهن اهالی خانواده می شود.

همیشه یکی از بزرگترین آرزوهای هر انسانی بخصوص امروزی هایی که زندگی ماشینی را بیشتر تجربه می کنند داشتنِ حیاطی سرسبز و زیبا همراه با یک آلاچیق جذاب است تا بتوان تمامی فشارهای روحی-روانی کار و زندگی را در این مکان زیبا از بین برد. انواع آلاچیق باغ و حیاط را می توان در حیاط های گوناگون با ابعاد و مساحت مختلف اجرا کرد فقط باید دید سلیقه و خواست صاحبخانه چیست سپس بر اساس آن گزینه های مختلف را بررسی کرد.

آلاچیق ها سازه هایی مستق هستند که در قیاس با باغ اتاق ها در ابعاد بزرگتر بنا می شوند و فضای نشیمن کافی را برای دو نفر و بیشتر را فراهم میکنند. همانوطور که در بالا گفتیم آلاچیق فضایی برای فرار از زندگی پرمشغله های امروزی و گدراندن لحظاتی در محیطی آرام و ساکت است. این فضا ممکن است به سبک سنتی یا مدرن طراحی بشوند ولی آنچه مهم است موقعیت آن است که باید تا اندازه ایی از دید پنهان باشد و چه چیزی بهتر از گیاهان سرسبز برای پوشاندن آن.

برای این منظور یعنی پوشاندن آلاچیق باغ و حیاط از نظرها می توان از گیاهان مختلفی استفاده کرد؛ گیاهان پیچک و رونده، گیاهان همیشه سبز، انواع درختچه های بومی و نیز پرورشی، گل های زیبا و خاردار و دهها مدل گل و گیاه دیگر. تمامی این گیاهان می توانند با قرار گرفتن در مکان درست برای پوشش دادن به محیط خصوصی و گرم آلاچیقها بسیار مناسب باشند. همچنین استفاده از هر کدام از آنها نیز تاثیر بسیار مثبتی بر روحیه و خلق و خوی افراد خواهد گذاشت.

اسکلت اکثر آلاچیق ها از جنس چوب و یا آهن است. اسکلت باید طوری طراحی شود تا بستر مناسبی برای رشد گیاهان بالارونده ایجاد کند که هم باعث بوجود آمدن سایه و رایحه ایی خوش می شوند هم حریم شخصی را برای مهمانان آلاچیق به ارمغان می آورد. اما تنها عامل متغیر طراحی آلاچیق صندلی ها هستند که بنا به سلیقه خودتان  می توانید آنها را آماده تهیه کنید یا خودتان به ساخت آنها بپردازید و چیدمان مورد نظر خود را داشته باشید. معمولا در طراحی آلاچیق ها فضای فرو رفته داخل آنها بعنوان خط حائل آنها از باغ  شناسایی می شود. نکته قابل توجه دیگر زهکشی مناسب آلاچیق است چرا که باید در فصول مختلق سال مقاوم باشد و از نفوذ آب به داخل آلاچیق جلوگیری شود.

در زمان ساخت آلاچیقها و انتخاب رنگ مصالح و متریال آلاچیق باغ و حیاط باید به چند نکته مهم حتماً توجه کرد. اول اینکه معمولاً رنگ اسکلت بهتر است به رنگ سبز یعنی محیط سرسبز اطراف نباشد زیرا این از نظر اصول طراحی آلاچیقها خیلی درست و اصولی نیست زیرا قرار است شما مکانی برای تلطیف روحیه داشته باشید که چنین موضوعی می تواند با ایجاد تضاد رنگها بیشتر ایجاد شود در نتیجه استفاده از رنگهایی که در دل محیط سرسبز اطراف بیشتر خودنمایی کند در اولویت هستند مانند سفید، قهوه ای و… . دومین مورد، نورپردازی صحیح است. نورپردازی مناسب را باید به شدت مورد توجه قرار داد زیرا دورهمی ها فقط در ساعات روز نیست بلکه شب ها یکی از اوقات مهمی ست که همه در پیِ نشستن و گپ و گفتها می باشند در نتیجه نورپردازی دقیق و مناسب می تواند این محفل را بسیار شادتر کند.

با توجه به تعداد و تنوع بسیار زیاد طرحها سعی کردیم تعداد مناسبی از تصاویر آلاچیق ها را در انتهای همین مطلب برای آشنایی و لذتِ بیشتر بگنجانیم.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

image (1)

image

موضوعات مرتبط:

مدل تخت خواب یک نفره / دکوراسیون اتاق خواب جوان

انواع طرح و مدل سقف کاذب کناف و گچبری شیک و زیبا / عکس

نمونه مدلهای نمای رومی ساختمان و نمای کلاسیک در ایران و خارج / عکس

uncategorized-bower-woods-llc-custom-garden-structures-rustic-pergolas-glamorous-pergola-photos-design-ideas-pergola-lighting-pergola-kits-pergola-plans-pergola-curtains

1248304-house-18jun14_Paul-Massey_b_639x426

Deck_2_052182144571.361140507_std

Garden-rooms-1-Easy-Living-11Mar14-Jan-Baldwin_b_426x639

download (9)

Garden-rooms-1-Easy-Living-11Mar14_b_639x426

Garden-rooms-1-Easy-Living-11Mar14-Camargue-Garden-House-Design_b_426x639

Garden-rooms-1-Easy-Living-11Mar14-Dan-Pearson_b_639x426

موضوعات پر بازدید:

طراحی داخلی و دکوراسیون آشپزخانه ایرانی / عکس

مدل اتاق خواب زیبا و شیک – طراحی داخلی اتاق های فوق العاده

نحوه طراحی داخلی و چیدمان آپارتمان کوچک ۲۰ متری / عکس

Garden-rooms-1-Easy-Living-11Mar14-Jan-Baldwin_b_426x639

تصاویر بیشتر:

مدل های جدید طراحی مدرن آلاچیق باغ و حیاط

مدل های جدید طراحی مدرن آلاچیق باغ و حیاط

مدل های جدید طراحی مدرن آلاچیق باغ و حیاط

مدل های جدید طراحی مدرن آلاچیق باغ و حیاط