مدل های جدید آلاچیق باغ و حیاط / عکس و طراحی مدرن

وجود آلاچیق در خانه های حیاط دار و باغ علاوه برا زیبایی محیط، فضایی بسیار گرم و دوست داشتنی را برای دورهم بودن و خوش گذارندن دوستان و آشنایان فراهم می کند. نشستن و بحث و گفتگو در آلاچیق چه در گرمای تابستان چه در سرمای زمستان لذت بخش است و باعث ثبت شدن خاطرات فراموش نشدنی در ذهن اهالی خانواده می شود.

آلاچیق ها سازه هایی مستق هستند که در قیاس با باغ اتاق ها در ابعاد بزرگتر بنا می شوند و فضای نشیمن کافی را برای دو نفر و بیشتر را فراهم میکنند. همانوطور که در بالا گفتیم آلاچیق فضایی برای فرار از زندگی پرمشغله های امروزی و گدراندن لحظاتی در محیطی آرام و ساکت است. این فضا ممکن است به سبک سنتی یا مدرن طراحی بشوند ولی آنچه مهم است موقعیت آن است که باید تا اندازه ایی از دید پنهان باشد و چه چیزی بهتر از گیاهان سرسبز برای پوشاندن آن. اسکلت اکثر آلاچیق ها از جنس چوب و یا آهن است. اسکلت باید طوری طراحی شود تا بستر مناسبی برای رشد گیاهان بالارونده ایجاد کند که هم باعث بوجود آمدن سایه و رایحه ایی خوش می شوند هم حریم شخصی را برای مهمانان آلاچیق به ارمغان می آورد. اما تنها عامل متغیر طراحی آلاچیق صندلی ها هستند که بنا به سلیقه خودتان  می توانید آنها را آماده تهیه کنید یا خودتان به ساخت آنها بپردازید و چیدمان مورد نظر خود را داشته باشید. معمولا در طراحی آلاچیق ها فضای فرو رفته داخل آنها بعنوان خط حائل آنها از باغ  شناسایی می شود. نکته قابل توجه دیگر زهکشی مناسب آلاچیق است چرا که باید در فصول مختلق سال مقاوم باشد و از نفوذ آب به داخل آلاچیق جلوگیری شود.

در زیر چند نمونه از زیباترین مدل های آلاچیق باغ و حیاط را مشاهده می کنید.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


image (1)

image

موضوعات مرتبط:

مدل تخت خواب یک نفره / دکوراسیون اتاق خواب جوان

انواع طرح و مدل سقف کاذب کناف و گچبری شیک و زیبا / عکس

نمونه مدلهای نمای رومی ساختمان و نمای کلاسیک در ایران و خارج / عکس

uncategorized-bower-woods-llc-custom-garden-structures-rustic-pergolas-glamorous-pergola-photos-design-ideas-pergola-lighting-pergola-kits-pergola-plans-pergola-curtains

1248304-house-18jun14_Paul-Massey_b_639x426

Deck_2_052182144571.361140507_std

Garden-rooms-1-Easy-Living-11Mar14-Jan-Baldwin_b_426x639

download (9)

Garden-rooms-1-Easy-Living-11Mar14_b_639x426

Garden-rooms-1-Easy-Living-11Mar14-Camargue-Garden-House-Design_b_426x639

Garden-rooms-1-Easy-Living-11Mar14-Dan-Pearson_b_639x426

موضوعات پر بازدید:

طراحی داخلی و دکوراسیون آشپزخانه ایرانی / عکس

مدل اتاق خواب زیبا و شیک – طراحی داخلی اتاق های فوق العاده

نحوه طراحی داخلی و چیدمان آپارتمان کوچک ۲۰ متری / عکس

Garden-rooms-1-Easy-Living-11Mar14-Jan-Baldwin_b_426x639