مدل تخت خواب کودک همراه کمد و کشو برای ذخیره سازی لوازم

 

اتاق کودک فضایی برای بازی و شادی است و طبیعتا وسایل زیادی در آن قرار خواهد گرفت. بنابراین تمامی مبلمان اتاق از جمله مدل تخت خواب کودک نیز باید بر اساس همین نیازها انتخاب شود تا فضایی مناسب برای بازی و استراحت کودک فراهم کند. کودکان دوست دارند وسایل محبوب خود را در جایی ایمن و راحت با دسترسی آسان پنهان کرده و در کنار آن از تمامی وسایل موجود در اتاق من جمله تخت خواب بعنوان وسیله ای برای بازی و خیال پردازی استفاده کنند. تخت خواب می تواند نقش مهمی در رشد کودک داشته باشد چرا که هم فضای گرم و نرم برای خوابیدن اوست و هم جزئی از خیال پردازی ها و بازیهای کودکانه.

برای دخترانی که عاشق داستان های افسانه ای هستند تخت خوابی تزیین شده به رنگ صورتی با کمد و کشوهای زیاد برای ذخیره سازی عروسک ها و پرنسس ها گزینه ای عالی است. پسرانی که عاشق ماشین و رانندگی هستند، تخت خوابی طراحی شده با این تم همان چیزی است که می خواهند. البته اگر می خواهید تخت خواب عمر طولانی تری داشته و در دوران پسا رویاپردازی کودکان نیز قابل استفاده باشد، بهتر است به سراغ طرح های مینیمالیستی و صنعتی بروید. در این پست با 36 مدل تخت خواب کودک آشنا خواهید شد که رنج وسیعی از سلایق و نیازها را پوشش می دهند.

مدل-تخت-خواب-کودک (3)

اگر کودکتان هنوز به سنی نرسیده که بخواهد میز مستقل و جدا داشته باشد، بهترین کار قرار دادن میز کنار تخت خواب یا به اصطلاح استفاده از میزهای پاتختی است. شکل اول یک تخت خواب کامل را نشان می دهد که همه چیز در خودر دارد، قفسه، کشور دراور و میز تحریر کوچکی که به صورت کشویی به داخل و بیرون کشیده می شود. چنین ایده ای برای اتاق هایی که مساحت کوچکی دارند فوق العاده کارآمد و در عین حال جذاب است زیرا تقریبا همه کودکان خواستار تخت های نردبانی هستند و در ارتفاع خوابیدن را دوست دارند.

مدل-تخت-خواب-کودک (1)

مدل-تخت-خواب-کودک (2)

مدل-تخت-خواب-کودک (5)

مدل-تخت-خواب-کودک (4)

تخت خواب های فلزی از خیلی جهات برای اتاق کودک مناسب هستند، در درجه اول استحکام بالای آنهاست که در محیط شلوغ و پر تحرک کودک کمتر احتمال آسیب دیدن آنها وجود دارد همچنین قیمت آنها نیز به مراتب از نمونه های چوبی و ام دی اف ارزان تر بوده و به همین خاطر خرید و نگهداری از آنها راحت تر است. مدل تخت خواب کودک فلزی هم دقیقا مانند سایر مدل ها می تواند شامل قفسه و شلف برای نگهداری انواع و اقسام وسایل باشد. تنوع در رنگ و طرح تخت های فلزی هم باعث شده هیچگونه کمبودی در این زمینه وجود نداشته باشد. شکل های زیر مقداری از این تنوع را نشان می دهد.

مدل-تخت-خواب-کودک (9)

مدل-تخت-خواب-کودک (7)

مدل-تخت-خواب-کودک (8)

مدل-تخت-خواب-کودک (6)

مدل-تخت-خواب-کودک (10)

 وقتی کمبود فضا مطرح باشد گاهی اوقات هم پیش می آید که از اتاق کودک برای خوابیدن مهمان نیز استفاده کرد. اگر در شهری زندگی می کنید که مهمانان زیادی از مناطق دور به منزلتان می آیند، تخت خواب هایی با یک تخت کشویی اضافه، ایده ای آینده نگرانه و بسیار خوب هستند. سیستم کار با چنین تخت خواب هایی ساده و آسان است هر وقت نیاز به فضای اضافه برای خواب داشتید، تخت کشویی را بیرون می کشید و سایر اوقات در داخل می مانند تا فضایی اشغال نکند. برخی تخت ها علاوه بر دو تخته بودن، کمد دروار نیز دارند تا کارایی شان به حداکثر برسد.

مدل-تخت-خواب-کودک (11)

مدل-تخت-خواب-کودک (12)

مدل-تخت-خواب-کودک (13)

مدل-تخت-خواب-کودک (14)

مدل-تخت-خواب-کودک (15)

مدل تخت خواب کودک دو طبقه برای خانواده هایی که بیش از یک فرزند داشته و از طرفی اتاق جدا برای هر کدام از فرزندان ندارند تنها راه حل پیش روست. خوشبختانه طرح های تخت دو طبقه بقدری پیشرفت کرده اند که حتی از تخت های تکی هم کارایی بیشتری ارائه می دهند. مثلا در شکل اول و دوم، نمونه هایی را مشاهده می کنید که علاوه بر دو طبقه بودن، دارای کمد و شلف هم هستند تا کارایی شان به سرحد نهایت برسد. چنین تخت هایی برای آپارتمان های مدرن و کوچک امروزی بهترین گزینه پیش روست.

مدل-تخت-خواب-کودک (16)

مدل-تخت-خواب-کودک (17)

مدل-تخت-خواب-کودک (18)

مدل-تخت-خواب-کودک (19)

مدل-تخت-خواب-کودک (20)

مدل-تخت-خواب-کودک (21)

تخت خوابی که در شکل زیر مشاهده می کنید به دو صورت قابل استفاده است، هم به صورت یک طبقه و جدا و هم به صورت دو طبقه و متصل بهم.

مدل-تخت-خواب-کودک (22)

ایده های خلاقانه در زمینه طراحی تخت خواب کودکانه بسیار زیاد است. شکل های ابتدایی زیر نوعی از تخت های تک نفره را نشان می دهد که به نام تخت های چادری معروف شده اند. قسمت زیریرن این تخت ها ظاهری شبیه به یک خانه چادری دارد که کودکان می توانند داخل آن به بازی پرداخته یا اینکه وسایل خود را پشت آن پنهان کنند. شکل های بعدی سایر طرح های فانتزی مناسب کودکان خلاق را نشان می دهد.

مدل-تخت-خواب-کودک (23)

مدل-تخت-خواب-کودک (24)

مدل-تخت-خواب-کودک (26)

مدل-تخت-خواب-کودک (25)

مدل-تخت-خواب-کودک (27)

مدل-تخت-خواب-کودک (28)

مدل-تخت-خواب-کودک (29)

مدل-تخت-خواب-کودک (30)

مدل-تخت-خواب-کودک (33)

مدل-تخت-خواب-کودک (31)

مدل-تخت-خواب-کودک (34)

مدل-تخت-خواب-کودک (35)

مدل-تخت-خواب-کودک (36)

مدل تخت خواب کودک

مدل-تخت-خواب-کودک (32)