مدل باغچه عمودی بسیار شیک و زیبا در دکوراسیون داخلی منزل

استفاده از مدل باغچه عمودی با طراحی شیک و مناسب یکی از بهترین راه ها برای آوردن طبیعت به دکوراسیون داخلی منزل است. زمانی که به درون طبیعت سفر می کنید، برای مثال در کنار ساحل به تماشای موج های خروشان دریای پهناور می نشینید یا زمانی که از یک کوه بلند بالا می روید و از منظره زیر پایتان لذت می برید، با تمام وجودتان به تحسین و ستایش این زیبایی می پردازید. اما آوردن طبیعت به درون خانه کار چندان راحتی نیست راه های زیادی برای این کار وجود دارد برای مثال عده ای از طریق آوردن حیوانات خانگی به داخل خانه خود قصد انجام چنین کاری را دارند که هر کدام از آنها مشکلات و هزینه های مربوط به خودشان را دارند اما بدون شک استفاده از گیاهان و باغچه های عمودی بهترین و سالم گزینه پیش روی شما خواهد بود.  

دیوارهایی که با گیاهان پوشانده می شوند نه تنها با برگ های سرسبز خود زیبایی و سرزندگی را به محیط داخل خانه می آورند بلکه درست مانند یک فیلتر، هوای داخل را نیز تصفیه می کنند. همانطور که می دانید گیاهان دی اکسید کربن موجود در هوا را جذب می کنند و در عوض اکسیژن خالص و تازه برای انسان ها فراهم می کنند. بنظر می رسد با داشتن چنین هوای تازه ای در خانه، خستگی یک روز سخت کاری، با یک نفس عمیق از تن بدر خواهد شد.

در مدل زیر مشاهده می کنید که دیواری در قسمت آشپزخانه ازسقف تا کف توسط باغچه عمودی پوشانده شده است. در خانه ای که رنگ های خاکستری، سفید، قهوه ای و تیره حکمفرمایی می کنند، رنگ سبز روشن، به شدت خود را نمایان می کند و تمامی نگاه ها را به سمت خود می کشد. برای اینکه گیاهان بتوانند براحتی در فضای قرار داده شده زنده بمانند باید اندازه گیری های دقیقی صورت بگیرد. در این مکان همانطور که در عکس ها مشخص است نور خورشید از قسمت بالای سقف به این گیاهان زندگی می بخشد.

vertical-gardens-for-interior-designs (1)

vertical-gardens-for-interior-designs (2)

vertical-gardens-for-interior-designs (3)

vertical-gardens-for-interior-designs (4)

vertical-gardens-for-interior-designs (5)

vertical-gardens-for-interior-designs (6)

vertical-gardens-for-interior-designs (7)

vertical-gardens-for-interior-designs (8)

vertical-gardens-for-interior-designs (9)

vertical-gardens-for-interior-designs (10)

vertical-gardens-for-interior-designs (11)

مدل باغچه عمودی

vertical-gardens-for-interior-designs (12)