مدل آشپزخانه اپن با قفسه های باز و چیدمانی بسیار شیک و مرتب

 

برخی آشپزخانه ها طوری طراحی می شوند که در همان نگاه اول متفاوت بودن خود را نسبت به سایر مدل ها به بیینده نشان می دهد. مدل آشپزخانه اپن به خودی خود نمی تواند آن تاثیر را داشته باشد، در حقیقت بعضی ریزه کاری ها و جزئیات هستند که آن چهره خاص و متفاوت را به آشپزخانه می دهند. یکی از این ویژگی ها استفاده از قفسه های باز و چیدمان مرتب قفسه هاست که خیلی عالی در آشپزخانه های مدرن و کلاسیک جواب می دهد اما استفاده کردن از آن جرات زیادی می خواهد.

قفسه های باز در آشپزخانه باید خیلی دقیق و با نقشه ریزی درست طراحی شوند، تنها در این صورت است که ظاهری الهام بخش و شیک در آشپزخانه بوجود می آید. مسئله مهم نوع تزیین و چیدمان روی قفسه هاست که تاثیر زیادی بروی نمای ظاهری می گذارد، مثلا خانه دارهای خوش ذوق می توانند با چیدن ادویه جات و ظروف رنگارنگ روی قفسه ها، ذوق هنری خود را به دیگران نشان بدهند. البته موضوع فقط چینش روی قفسه ها نیست، خود قفسه ها نیز می توانند طرحی جالب و چشم گیر داشته باشند. مانند قفسه های جئومتریک یا هندسی که برای طراحی مدل آشپزخانه اپن گزینه ای عالی محسوب می شوند.

مدل-آشپزخانه-اپن (1)

مدل-آشپزخانه-اپن (2)

در اولین شکل پایین، یک آشپزخانه اپن فوق العاده جسورانه را مشاهده می کنید که توجه هر بیننده ای را به خود جلب خواهد کرد. اگر آشپزخانه تان خیلی سفید و بی رنگ است، می توان از شکل زیر ایده گرفت و نواری نارنجی رنگ را درست از وسط آشپزخانه گذراند. همانطور که مشخص است بروی یکی از دیوارهای آشپزخانه قفسه های باز نصب شده و روی آن نیز با خلاقیت تمام توسط اشیاء و وسایل رنگارنگ مثل زرد تزیین شده است. توجه می کنید که در قسمت نوار نارنجی فقط ظروف سفید یا شیشه ای بی رنگ قرار گرفته است.

مدل-آشپزخانه-اپن (3)

مدل-آشپزخانه-اپن (4)

مدل-آشپزخانه-اپن (5)

مدل-آشپزخانه-اپن (6)

مدل-آشپزخانه-اپن (7)

در طراحی مدل آشپزخانه اپن با قفسه های باز، حتما نباید وسایل قرار گرفته روی شلف تزیینی باشند یا اینکه خیلی به جنبه تزیینی آنها اهمیت داد. شکل اول در پایین آشپزخانه بسیار شیکی را نشان می دهد که قفسه هایش خیلی ساده است. طبقه هایی چوبی ضخیم به رنگ سفید در دسته های سه تایی در دو طرف گاز و هود آشپزخانه نصب شده اند. دیوار زمینه خاکستری خیلی کم رنگی دارد و همین تفاوت کم باعث شده رنگ سفید قفسه ها بخوبی از زمینه دیوار متمایز باشد. روی قفسه ها نیز ساده چیده شده و فقط یکی از قفسه ها با بطری های سبز رنگ لیموناد تزیین شده است.

مدل-آشپزخانه-اپن (8)

مدل-آشپزخانه-اپن (9)

مدل-آشپزخانه-اپن (10)

مدل-آشپزخانه-اپن (11)

قفسه های باز تنها مخصوص آشپزخانه روشن نیستند، شکل اول پایین، یک مدل آشپزخانه اپن بسیار شیک را نشان می دهد که به کل یکی از دیوارهایش به قفسه های باز اختصاص داده شده. آنهایی که کار طراحی آشپزخانه را انجام داده اند می دانند که قفسه باز چقدر کار طراحی را راحت خواهد کرد. در این آشپزخانه تاریک با کابینت هایگلاس و نورپردازی مخفی، حضور یک دیوار روشن با قفسه های باز، تضاد بسیار جالبی در دکوراسیون ایجاد گرده و همین موضوع باعث شیک تر شدن آشپزخانه شده است.

مدل-آشپزخانه-اپن (12)

مدل-آشپزخانه-اپن (13)

مدل-آشپزخانه-اپن (14)

مدل-آشپزخانه-اپن (15)

خیلی ها هستند که دوست ندارند تمام وسایل آشپزخانه شان در معرض دید باشد، از طرفی به استفاده از قفسه های باز نیز علاقه دارند. برای چنین افرادی بهترین راه طراحی یک آشپزخانه با قفسه های نیمه باز است. شکل زیر به خوبی این موضوع را نشان می دهد. در این شکل تعدادی از قفسه ها درب دار بوده و برای پنهان کردن چیزهای نازیبا کاربرد خواهند داشت و از طرفی وسایل دکوری یا ظروف لوکس و رنگارنگ نیز در قفسه ها باز و بدون درب قرار می گیرند. رنگ زرد و چوبی کابینت های ردیف بالایی با رنگ آبی کابینت های پایینی فضایی بسیار شاد و دوست داشتنی در این آشپزخانه ایجاد کرده است.

مدل-آشپزخانه-اپن (16)

مدل-آشپزخانه-اپن (17)

مدل-آشپزخانه-اپن (18)

مدل-آشپزخانه-اپن (19)

آشپزخانه های کوچک هم می توانند از نعمت حضور شلف و قفسه باز بهره مند شوند. خیلی ها ممکن است در ابتدا فکر کنند باز بودن قفسه و کابینت ها باعث می شود فضای آشپزخانه شلوغ دیده شود که وقتی آشپزخانه هم کوچک باشد، این موضوع تاثیر منفی روی زیبایی دکوراسیون خواهد گذاشت. اما شکل زیر به روشی جالب ایده قفسه های باز را در یک آشپزخانه کوچک پیاده سازی کرده است. بروی یک طرف دیوار چند طبقه قفسه نصب شده که یکی از طبقه ها نقش میز غذاخوری را ایفا می کند و طبقه های بالایی حکم قفسه را دارند.

مدل-آشپزخانه-اپن (20)

مدل-آشپزخانه-اپن (21)

مدل-آشپزخانه-اپن (22)

مدل-آشپزخانه-اپن (23)

مدل-آشپزخانه-اپن (24)

مدل-آشپزخانه-اپن (25)

مدل-آشپزخانه-اپن (26)

مدل-آشپزخانه-اپن (27)

مدل-آشپزخانه-اپن (28)

مدل-آشپزخانه-اپن (29)

مدل-آشپزخانه-اپن (30)

مدل آشپزخانه اپن

مدل-آشپزخانه-اپن (31)