مدل آرک آشپزخانه کناف در بیش از 30 طرح مختلف و زیبا

آرک ها قسمتی از معماری داخلی ساختمان هستند که علاوه بر ایجاد فاصله بین دو فضا، خود سازه را نیز ساپورت می کنند. در این بین مدل آرک آشپزخانه کناف محبوب ترین و پراستفاده ترین مدل ها بین خانه دارهای جدید و قدیمی است که البته نقشی در تقسیم بار سازه ندارند و بیشتر جنبه زیبایی انها مطرح است. یک آشپزخانه با وجود آرک بی نهایت پیچیده و زیبا بنظر خواهد رسید در نتیجه برای علاقمندان به تزیینات داخلی و طرح های پیچیده می تواند بسیار مناسب باشد. البته خانه های مدرن کمتر از آرک استفاده می کنند زیرا بر فضای ساده تاکید دارند اما آرک هایی مخصوص دکوراسیون های مدرن طراحی شده اند تا این قشر نیز از زیبای آرک های کناف بهره ببرند.

همانطور که در بالا اشاره شد، مدل آرک آشپزخانه نقش یک تکیه گاه و پیشتیبان را برای بار سازه ایفا می کند. طرح آرک بصورتی است که فشار بار درقسمت بالایی را به هر دو قسمت کناری خودش منتقل کرده و سپس به قسمت پایین یا همان کف خانه هدایت می کند. اما آرک کناف بیشتر جنبه زیبایی دارند و در بیشتر خانه های امروزی ایران مورد استفاده قرار می گیرند، بنابراین اگر در حال طراحی خانه جدیدی هستید، استفاده از مدل آرک آشپزخانه کناف در قسمت آشپزخانه برای زیبایی کلی دکوراسیون گزینه بسیار ایده آلی حتی در خانه های امروزی و مدرن خواهد بود.

مدل-آرک-آشپزخانه-کناف (2)

امروزه آرک کناف تقریبا به گزینه اول بسیاری از خانه دارهای ایرانی بدل شده است، کناف نسبت به گچ بری، هم نصب و اجرای ساده تری دارد و هم اینکه تنوع بسیاری بیشتری نسبت به طرح های گچی ارائه می دهند، شکل زیر یکی از بهترین نمونه های مدل آرک آشپزخانه کناف برای آشپزخانه مدرن را نشان می دهد. کابینت ها طرحی مدرن و ساده دارند و تم رنگی انتخاب شده نیز خنثی است، آرک کناف هم برای پیروی از همین سبک مدرن، بسیاره ساده و با خطوط صاف و مستقیم طراحی شده تا در مقابل طراحی ساده و شیک لوازم آشپزخانه قرار نگیرد.

مدل-آرک-آشپزخانه-کناف (4)

مدل-آرک-آشپزخانه-کناف (5)

مدل دوم طرحی به مراتب پیچیده تر را اجرا کرده است. همانطور که مشاهده می کنید این آشپزخانه نیز به سبک مدرن طراحی شده زیرا کابینت ها بدون حاشیه و ساده هستند همچنین رنگ بکار رفته در تمام قسمت آشپزخانه سفید و خاکستری است که از پراستفاده ترین رنگ های خنثی در دکوراسیون مدرن شناخته می شوند. اما آرک طوری طراحی شده که کاملا نقش یک عنصر کانونی را حتی در دکوراسیون کلی خانه ایفا می کند، طوری که نگاه ها سریعا متوجه طراحی پیچیده و برجسته آن می شوند. میز اپن نیز در هماهنگی کامل با مدل آرک آشپزخانه بالایی قرار داد.

مدل-آرک-آشپزخانه-کناف (6)

مدل-آرک-آشپزخانه-کناف (7)

نمونه مدل آرک آشپزخانه کناف بسیار شیک

مدل-آرک-آشپزخانه-کناف (8)

اگر فکر می کنید در آشپزخانه های کوچک نمی شود از آرک کناف استفاده کرد با مشاهده مدل زیر، به اشتباه خود پی می برید. آشپزخانه طراحی شده زیر فضای بسیار کوچکی دارد اما بخاطر استفاده خلاقانه از کابینت های به رنگ خنثی و روشن در کنار شلف و قفسه های باز، فضا به هیچ عنوان گرفته و دلگیر دیده نمی شود. طراحی میز اپن و آرک آشپزخانه نیز مقداری پیچیده است و سادگی طرح های مدرن را ندارد اما این کار باعث شده نگاه ها به سمت آرک و اپن معطوف شود تا چندان متوجه کوچکی فضای آشپزخانه نشوید.

این مطلب را نیز بخوانید: زیباترین مدل های شلف و قفسه آشپزخانه مدرن / عکس

مدل-آرک-آشپزخانه-کناف (26)

مدل-آرک-آشپزخانه-کناف (25)

آرک های کناف از لحاظ ساختاری برخلاف آرک های گچ بری شده و آجری، مزیتی برای ساختمان ندارند، یعنی بار و فشاری را تحمل نمی کنند اما برخی مدل ها هستند که علاوه بر ظاهر کنافی، وظیفه تقسیم بار را نیز برعهده خواهند داشت. فهم موضوع هم بسیار ساده است، آرک اصلی که وظیفه تقسیم و هدایت نیرو به سمت پایین را دارد و جزئی از معماری ساختمان محسوب می شود، توسط روکش کنافی پوشیده شده تا به قول معروف با یک تیر دو نشان زده شده باشد. هم از مزیت استحکام سازه استفاده می شود و هم از زیبایی متریال کناف.

مدل-آرک-آشپزخانه-کناف (32)

نمونه جالب مدل آرک آشپزخانه

مدل-آرک-آشپزخانه-کناف (19)

مدل-آرک-آشپزخانه-کناف (3)

تنوع مدل آرک آشپزخانه کناف تقریبا بی نهایت هست، هر فکر و طرحی که داشته باشید می توانید در آشپزخانه خود پیاده کنید. آشپزخانه زیر یک روش بدیع و جالب را برای آرک خود در نظر گرفته و دکوراسیون آشپزخانه خود را چندین سطح بالاتر برده است. طرح دایروی بسیار جالبی که در آشپزخانه مدرن به خوبی جواب داده است. این طرح در عین سادگی بسیار تاثیر گذار بوده و سریعا نگاه ها را به سوی خود جذب می کند بنابراین می توان از آن بعنوان نقطه کانونی اصلی خانه نیز یاد کرد. رنگ سفید در ترکیب با رنگ قهوه ای چوب ترکیبی مطمئن برای زیبایی و در دید قرار گرفتن این آرک آشپزخانه کناف استثنائی است.

مدل-آرک-آشپزخانه-کناف (17)

مدل-آرک-آشپزخانه-کناف (1)

مدل-آرک-آشپزخانه-کناف (9)

مدل-آرک-آشپزخانه-کناف (10)

مدل-آرک-آشپزخانه-کناف (11)

مدل-آرک-آشپزخانه-کناف (14)

مدل آرک آشپزخانه کناف در منزل ایرانی

مدل-آرک-آشپزخانه-کناف (12)

مدل-آرک-آشپزخانه-کناف (13)

طرح آرک آشپزخانه کناف

مدل-آرک-آشپزخانه-کناف (15)

مدل-آرک-آشپزخانه-کناف (16)

مدل-آرک-آشپزخانه-کناف (18)

مدل-آرک-آشپزخانه-کناف (20)

مدل-آرک-آشپزخانه-کناف (21)

نمونه های زیبا از آرک آشپزخانه

مدل-آرک-آشپزخانه-کناف (23)

نمونه عکس های زیبا از طراحی و مدل آرک آشپزخانه کناف

مدل-آرک-آشپزخانه-کناف (24)

مدل-آرک-آشپزخانه-کناف (27)

مدل-آرک-آشپزخانه-کناف (28)

مدل-آرک-آشپزخانه-کناف (29)

مدل-آرک-آشپزخانه-کناف (30)

مدل آرک آشپزخانه کناف

مدل-آرک-آشپزخانه-کناف (31)