مدل آباژور ایستاده مدرن و کلاسیک مناسب اتاق خواب و نشیمن

بروز شده در 98/5/30

چیزی که مدل آباژور ایستاده را در دکوراسیون از باقی لوازم خانه جدا می کند، کارایی و زیبایی تاثیر گذار آنهاست. طرح های مدرن و کلاسیک آباژور ایستاده فضای خیلی کمی اشغال می کنند اما در طول شبانه روز بارها و بارها مورد استفاده قرار خواهند گرفت. جای تاسف است که چرا ما چنین وسیله شیک و سودمندی را فراموش می کنیم و در چیدمان اتاق نشیمن یا اتاق خوابی که با دقت طراحی شده، قرارشان نمی دهیم، اینها ابزاری بسیار کارآمد و مفید در طراحی های خیره کننده منازل هستند که شاید برای برخی خیلی مهم نباشند اما برای بعضی به شدت مهم و دوست داشتنی هستند.

آباژورها در گوشه ای پشت مبل یا کنار میز و تخت خواب قرار می گیرند و نوری لطیف چه در موقع مطالعه و چه در موقع بحث و گفتگو در اختیار ما قرار می دهند.

مدل آباژور ایستاده مدرن و کلاسیک مناسب اتاق خواب و نشیمن

مدل آباژور ایستاده مدرن و کلاسیک مناسب اتاق خواب و نشیمن

مدل آباژور ایستاده مدرن و کلاسیک مناسب اتاق خواب و نشیمن

مدل آباژور ایستاده مدرن و کلاسیک مناسب اتاق خواب و نشیمن

مدل آباژور ایستاده مدرن و کلاسیک مناسب اتاق خواب و نشیمن

مدل آباژور ایستاده مدرن و کلاسیک مناسب اتاق خواب و نشیمن

مدل آباژور ایستاده مدرن و کلاسیک مناسب اتاق خواب و نشیمن

علاوه بر اینها، زیبایی ظاهری و جذاب بودن آباژور گاهی آنچنان زیاد است که فقط با خریدن و قرار دادن یک مدل آباژور ایستاده مدرن در گوشه ای از منزل می توان از شر تغییر دکوراسیون کلی منزل و یا عوض کردن مبل ها و حتی تغییر کاغذ دیواری ها خلاص شد؛ زیبایی و تاثیرات آباژورها به خصوص آباژور مدرن در منازل بسیار بالاست، بنابراین بهتر است توجه بیشتری به این وسیله کارآمد داشته باشیم. به نظر خیلی از طراحان داخلی، یک اتاق نشیمن مدرن یا اتاق خواب مدرن، بدون حضور یک لامپ زمینی پایه بلند هیچ وقت کامل نخواهد شد. اگر طراحی داخلی خانه های مدرندر همین سایت اتاق را دنبال کنید، به بسیاری از نمونه ها برخواهید خورد که لامپ پایه بلند یا مدل آباژور ایستاده در آنها حضوری پر رنگ دارند. چین وسیله ای علاوه بر زیبایی، باعث ارگونومیک شدن فضا می شود.

مدل-آباژور-ایستاده (23)

مدل-آباژور-ایستاده (24)

مدل آباژور ایستاده در طرح ها، رنگ ها و جنس های متفاوتی به بازار عرضه می شود و برخلاف تصور عده زیادی، فقط شامل مدل های صاف و مستقیم با کلاهک تزیینی گلدار نمی شوند بلکه گاهی طرح و رنگ آنها آنچنان زیاد، متنوع و گسترده است که انتخاب را سخت خواهد کرد. هر کدام از مدل های آباژور ایستاده را می توان نه تنها با یک رنگ دیوار یا یک طرح مبلمان بلکه با صدها طرح و رنگ و مدل، سِت کرد و به خوبی برای تغییرات اساسی و تاثیرگذار در دکوراسیون منزل از آنها استفاده کرد. از مدل های فوق مدرن گرفته تا مدل های پر از جزئیات و تزیینی، در بازار حضور دارند و اتفاقا هر کدامشان پرطرفدار بوده و نمی توان یک سبک را نسبت به سبک دیگر برتر دانست. اگر بیشتر جنبه خودنمایی و زیبایی آباژور مد نظرتان است، باید سراغ مدل های کلاسیک بروید و اگر فقط کارایی آن برایتان اهمیت دارد، مدل های مدرن و فوق مدرن مناسب شما خواهند بود..

مدل-آباژور-ایستاده (25)

مدل-آباژور-ایستاده (27)

مدل-آباژور-ایستاده (34)

مدل-آباژور-ایستاده (10)

مدل-آباژور-ایستاده (31)

نکته مهم بعدی در انتخاب مدل آباژور ایستاده، اندازه آن است. شاید با آباژورهای حجیم و بزرگ برخورد کرده باشید که چند وقتی است بین مردم محبوب شده اند. اگر گوشه خالی در منزل خود دارید، لامپ ها و آباژورهای بزرگ و بلند بخوبی می توانند گوشه های خالی نشیمن، اتاق خواب و حتی غذاخوری را تزیین کنند. برای تعیین اندازه نهایی آباژور باید به ارتفاع سقف و اندازه اتاق توجه کنید هر چه سقف بلندتر و اتاق بزرگتر باشد، اندازه لامپ هم به همان نسبت باید افزایش یابد.  البته لازم نیست اندازه لامپ خیلی بزرگ باشد، فقط در حدی که لامپ خود را بخوبی نشان دهد کافی است.

مدل-آباژور-ایستاده (14)

مدل-آباژور-ایستاده (13)

مدل-آباژور-ایستاده (12)

مدل-آباژور-ایستاده (9)

در بالا گفتم که اگر فقط بحث کارایی برایتان اهمیت دارد و نمی خواهید آباژور خیلی خودنمایی کند، مدل های مدرن گزینه مناسب شما خواهند بود. آباژورهای مدرن دقیقا برای همین کار طراحی شده اند، یعنی یک نور لطیف و تاکیدی در فضا پخش می کنند اما خودشان در گوشه ای با کمترین میزان خودنمایی قرار می گیرند انگار که اصلا چنین لامپی حضور ندارد. چنین مدل هایی دارای بدنه ای باریک و ظریف و رنگی سیاه یا سفید بوده و کلاهک آنها عاری از هرگونه تزیین و نقش و نگار است.

مدل-آباژور-ایستاده (18)

مدل-آباژور-ایستاده (19)

مدل-آباژور-ایستاده (20)

مدل-آباژور-ایستاده (21)

مدل-آباژور-ایستاده (22)

مدل-آباژور-ایستاده (26)

برای دکوراسیون های امروزی و کلاسیک، طبیعتا باید سراغ لامپ های کلاسیک بروید. کلاهک مدل های کلاسیک نقش و نگار زیادی دارد بنابراین باید از قبل از هماهنگ بودن شکل، طرح و رنگ آباژور با سایر اجزای دکوراسیون منزل خود اطمینان حاصل کنید. وجود آباژورهای کلاسیک در اتاق خواب رنگارنگ کودکان یا اتاق جوانان و یا حتی اتاق خواب رمانتیک بزرگسالان می تواند تفاوت عظیمی در طراحی و کلاس دکوراسیون ایجاد کند. ارتقای زیبایی دکوراسیون کار چندان آسانی نیست اما با حضور لامپ پایه بلند ایستاده می توان این کار به شیوه ای درست انجام داد.

مدل-آباژور-ایستاده (29)

مدل-آباژور-ایستاده (30)

مدل-آباژور-ایستاده (33)

مدل-آباژور-ایستاده (32)

مدل-آباژور-ایستاده (28)

روش های جدید دیگری هم برای استفاده از مدل آباژور ایستاده در دکوراسیون وجود دارد که توصیه می کنم حداقل یک بار آنها را امتحان کنید. مثل آباژورهایی با کلاهک مشکی و بدنه فلزی سیاه در زمینه سفید دیوار تضاد جالبی در دکوراسیون ایجاد می کند که چنین تضادی برای بسیاری افراد به شدت جذاب و دلچسب است تا جایی که ساعتها از حضور خود در منزل را در کنار همین آباژور و با نشستن بر روی مبل یا صندلی راحتی سپری می کنند یا تمامی عکس های شخصی و البته ماندگار خود را در کنار چنین ترکیبی، ثبت و ضبط می کنند. اگر علاقمند بهطرح های مدرن هندسی هستید آباژورهایی با کلاهک های هندسی نیز خیلی عالی نیازتان را برطرف خواهد کرد. به طور کلی لامپ های زمینی و ایستاده به ما این امکان را می دهد تا با کمترین هزینه، از طرح های بسیار شیک مد روز در دکوراسیون منزل خود استفاده کرده و ظاهری شبیه آنها در منازلمان ایجاد کنیم.

مدل-آباژور-ایستاده (4)

مدل-آباژور-ایستاده (2)

مدل-آباژور-ایستاده (1)

مدل-آباژور-ایستاده (3)

مدل-آباژور-ایستاده (5)

مدل-آباژور-ایستاده (7)

مدل-آباژور-ایستاده (6)

مدل-آباژور-ایستاده (8)

مدل-آباژور-ایستاده (11)

مدل-آباژور-ایستاده (17)

مدل-آباژور-ایستاده (16)

مدل-آباژور-ایستاده (15)

مدل آباژور ایستاده

مدل-آباژور-ایستاده (35)

چنین طرح هایی می توانند تمامی نگاه ها را به سمت خود جذب کرده و همان نقطه قوت منزل شما در بین دوستان و آشنایانتان باشد. هزینه استفاده از این مدل آباژورها هم در مقایسه با سایر وسایل و تغییرات اساسی دکوراسیون خانه اصلا زیاد نیست و به نوعی به چشم نخواهد آمد. می توان طرح ها و مد ل های متنوع و بسیار جذاب انواع آباژور ایستاده مدرن و کلاسیک را با قیمت هایی بسیارمعقول و مناسب، انتخاب و خریداری کرد؛ استفاده از آباژور ایستاده مدرن و کلاسیک گاهی می تواند نقطه عطف تغییرات اساسی در چیدمان و دکوراسیون داخلی باشد.