مدل های جدید صفحه های کوارتزی بهمراه قیمت سنگ کوارتز کابینت

امروزه استفاده از سنگ مصنوعی روی کابینت آشپزخانه مانند کوارتز به مقدار بسیار زیادی افزایش یافته است. به همین خاطر قیمت سنگ کوارتز کابینت شاید سوالی باشد که خیلی ها بدنبال آن هستند. معمولا سنگی که برای کابینت  انتخاب می شود از بین مدل های مرمری یا گرانیتی است و کمتر خانه داری سراغ مدل های جدیدتری مانند کوارتز می رود. این عامل شاید بخاطر ناآشنایی خانه دارها با سنگ کوارتز بعنوان یک سنگ مصنوعی اما با ظاهری بسیار شبیه به سنگ های طبیعی بوده باشد که خوب در این قسمت مناسب دیدم به طور کامل به معرفی این مدل پرداخته و همراه با اعلام قیمت برای ضخامت های مختلف و همینطور عکس های جدید نشان بدهم که کارایی و زیبایی این سنگ ها چقدر خوب و مفید است. لطفا تا پایان همراه سایت اتاق باشید.

قیمت-سنگ-کوارتز-کابینت (4)

لازم است نکته ای را در ابتدا عرض کنم، کوارتز یکی از کانی های کمیاب کره زمین است و به همین خاطر مدل هایی که به دکوراسیون داخلی خانه راه می یابند صد در صد طبیعی نبوده و روی آنها برخی کارهای مهندسی شده صورت می گیرد. کوارتز به صورت ترکیبی در داخل سنگ های دیگر قرار دارد مثلا اگر یک سنگ گرانیتی را بشکنید داخلش کانی های براقی می بینید که یکی از این کانی های براق کوارتز است. با ترکیب کانی های کوارتزی طبیعی و سایر مواد سنگ کوارتز شکل می گیرد. در حقیقت قیمت سنگ کوارتز کابینت نیز به میزان دانه های براق کوارتز بستگی دارد. هر چه دانه ها بیشتر باشد قیمت نیز بیشتر خواهد شد.

قیمت-سنگ-کوارتز-کابینت (1)

قیمت-سنگ-کوارتز-کابینت (2)

قیمت-سنگ-کوارتز-کابینت (3)

قیمت-سنگ-کوارتز-کابینت (5)

قیمت-سنگ-کوارتز-کابینت (6)

اینستاگرام اتاق
صفحه جدید ما را دنبال کنید

یک روکابینتی کوارتزی به این معنا نیست که صد در صد از کوارتز تشکیل شده باشد. همانطور که در بالا گفتم این کانی با مواد معدنی دیگر ترکیب شده و سنگ های کوارتزی را شکل می دهند. به بیان دقیق تر، سنگ های کوارتزی از 90 درصد کوارتز و 8 تا 10 ذرصد رزین، پلیمر و رنگدانه تشکیل شده اند. ابتدا کوارتز با رزین ترکیب شده و زیر فشار و حرارت بالا قرار می گیرد تا شکلی شبیه به سنگ های طبیعی و لوکس پیدا کند. این که چه مقدار کوارتز داخل ترکیب قرار گرفته شکل ظاهری و کیفیت آنرا تعیین می کند.

قیمت-سنگ-کوارتز-کابینت (7)

قیمت-سنگ-کوارتز-کابینت (9)

New Kitchen

قیمت-سنگ-کوارتز-کابینت (10)

قیمت-سنگ-کوارتز-کابینت (11)

سنگ مصنوعی روی کابینت از جنس کوارتز مزایای بسیاری دارد. کوارتز یکی از سخت ترین کانی های موجود در طبیعت است، مانند الماس. همچنین بخاطر اینکه دانه های کوارتز بوسیله مایع رزینی به یکدیگر می چسبند هیچ خلل و فرجی در آنها وجود ندارد بنابراین در برابر آب و نفوذ باکتری و میکروب کاملا مقاوم هستند. سنگ های کوارتزی برخلاف سنگ های گرانیتی و مرمری نیاز بسیار کمتری به مراقبت، نگهداری و تعمیرات ندارند. و در نهایت تنوع بالای رنگ های روکابینتی کوارتزی است که بازهم برخلاف سنگ هایی مانند گرانیت و مرمر، تقریبا تمام رنگ ها را در خود داشته و فقط منحصر به یک رنگ نیستند.

قیمت-سنگ-کوارتز-کابینت (12)

قیمت-سنگ-کوارتز-کابینت (13)

قیمت-سنگ-کوارتز-کابینت (14)

قیمت-سنگ-کوارتز-کابینت (15)

اما با تمام این مزایا، روکابینتی های کوارتزی هم معایبی دارند. در بالا گفتم که کوارتز سنگی محکم است اما در اثر برخورد ضربه های بسیار محکم تخریب می شود و اگر تخریب شوند دیگر قابل تعمیر نیستند. مورد بعدی رنگ آنهاست. روکابینتی های کوارتزی در برابر ماندگاری لکه های چای و قهوه مقاوم هستند اما متاسفانه در برابر نور خورشید و اشعه فرابنفش مقاومت کمی دارند. بنابراین اگر آشپزخانه تان پنجره های بزرگی دارد طوریکه نور خورشید مستقیما به کانتر کوارتزی برخورد می کند، به مرور زمان رنگ و شفافیت اولیه خود را از دست می دهند.

قیمت-سنگ-کوارتز-کابینت (16)

قیمت-سنگ-کوارتز-کابینت (18)

قیمت-سنگ-کوارتز-کابینت (19)

Luxury kitchen

عیب بعدی روکابینتی کوارتزی حساسیت زیاد آنها نسبت به حرارت و دمای زیاد است. مثلا اگر ماهی تابه ای داغ را از روی گاز برداشته و مستفیما روی کانتر کوارتزی بگذارید، ممکن است باعث ترک خوردگی کانتر کوارتزی خود شوید. کوارتز در دمای بالای 150 ذرجه سانتی گراد ذوب می شود بنابراین قرار دادن هر وسیله داغ روی کابینت باعث بهم خوردن شکل و صاقی کانتر می شود. البته راه حل این مشکل بسیار ساده است. با قرار دادن زیر دیگی های حصیری و پلاستیکی به خوبی می توانید از کانتر خود در برابر گرما و حرارت مراقبت کنید.

قیمت-سنگ-کوارتز-کابینت (20)

قیمت-سنگ-کوارتز-کابینت (21)

قیمت-سنگ-کوارتز-کابینت (22)

برای تمیز کردن کانتر نیز باید از مواد پاک کننده غیر اسیدی استفاده کنید زیرا کوارتز به اسید حساس است و حتی مواد غذایی اسیدی مانند لیمو و گوجه نیز می تواند سطح آنرا خراب کند.

در نهایت می رسیم به مبحث قیمت. قیمت سنگ کوارتز کابینت مانند مدل های سنگ طبیعی بسیار بالا است. قیمت ها به درجه کیفیت، تعداد برش های لازم (مثلا برای قرار دادن سینک)، رنگ و تراکم دانه های کوارتزی که انتخاب می کنید بستگی دارد. هر چه کیفیت و تعداد برش های که لازم دارید بیشتر باشد، قیمت تمام شده نیز بالاتر خواهد رفت. اما به طور معمول برای هر متر مربع سنگ کوارتز با ضخامت 16 میلی متر و تراکم متوسط دانه های کوارتز باید بین 600 هزار تومان تا 1 میلیون و 400 هزار تومان، و برای ضخامت 25 میلی متر و تراکم بالا، هزینه ای بین 800 هزار تا 2 میلیون تومان پرداخت کنید. برای نصب آنها نیز به زمانی حدودا دو هفته ای نیاز است زیرا کوارتز از گرانیت سنگین تر بوده و باید با احتیاط و ساپورت بیشتری نصب شود.

قیمت-سنگ-کوارتز-کابینت (23)

قیمت-سنگ-کوارتز-کابینت (24)

قیمت سنگ کوارتز کابینت

قیمت-سنگ-کوارتز-کابینت (25)