قالیچه و فرش اتاق خواب بزرگسالان با طرح های متنوع و گوناگون

از قالی و فرش اتاق خواب معمولا بعنوان یک عنصر حیاتی و البته دکوری در این مکان استفاده می شود. اما قالیچه ها بیشتر جنبه دکوراتیو دارند زیرا نمی توان کاربردی معینی به جز ایجاد یک محیط جذاب در دکوراسیون داخلی برای آنها متصور شد. البته این مورد فقط مخصوص اتاق نشیمن یا پذیرایی خانه نیست این شرایط حتی در اتاق خواب نیز حاکم است.پهن کردن فرش یا قالی در اتاق خواب بیشتر جنبه کاربردی دارد اما قالیچه ها بیشتر در مورد استایل و شیکی محیط هستند تا کاربردشان.

قالیچه ها را می توان در رنگ و ابعاد مختلف و در صدها طرح متنوع پیدا کرد. هیچ پایانی برای طرح و رنگ آنها نیست، می توان برای هر اتاق یا هال-پذیرایی چندین و چند طرح قالیچه به دست آورد؛ آنها بهترین ابزار برای پر کردن برخی خلاء ها در طراحی داخلی و ایجاد حسی ناب هستند. هر وقت خواستید گرمای خاصی به محیط زندگی خود ببخشید حتماً از قالیچه ها استفاده کنید آن هم در طرح هایی متناسب با فضا و دکوراسیون داخلی.

همانند فرش ها، قالیچه برای اتاق خواب فضای گرمی برای پاها در فصل های سرد زمستان و پاییز ایجاد می کند بعلاوه به زیبا و شیکی دکوراسیون محیط بی اندازه اضافه می کند. همچنین از قالی ها می شود برای جداسازی قسمت های مختلف اتاق نیز استفاده کرد که خود به مرتب نشان دادن چیدمان اتاق خواب کمک بسیار زیادی می کند. قبل از اینکه مدل فرش یا قالیچه ای را برای اتاق خوابتان خریداری کنید اولین چیزی که باید مشخص کنید محل پهن کردن آنها است.

قالیچه و فرش اتاق خواب بزرگسالان با طرح های متنوع و گوناگون

قالیچه و فرش اتاق خواب بزرگسالان با طرح های متنوع و گوناگون

قالیچه و فرش اتاق خواب بزرگسالان با طرح های متنوع و گوناگون

قالیچه و فرش اتاق خواب بزرگسالان با طرح های متنوع و گوناگون

در کنار محل قرار گیری فرش، اندازه اتاق خواب نیز قبل از خرید مدل مورد نظر باید کاملا بررسی شود زیرا فضاهای کوچک و بزرگ با یکدیگر تفاوت های زیادی دارند و هر کدام استایل و طرح مخصوص به خود را نیاز دارند. مثلا برای اتاق خواب های کوچک بهتر است فرش  یا قالی خریداری شده را کنار تخت خواب خود قرار بدهید در صورتی که در فضاهای بزرگ تر، پهن کردن فرش زیر تخت خواب بطوریکه که کاملا آنرا در بر بگیرد بسیار زیباتر و شیک تر بنظر خواهد رسید. حتی اگر فضای اتاق خواب بیش از حد بزرگ است می توانید از دو تکه فرش یا قالی استفاده کنید. بعداز مشخص کردن محل قرار گیری فرش باید در مورد اندازه آن تصمیم گیری کنید.

فرش اتاق خواب را می توان با نگاهی کوتاه به پیرامون و وسایل و اینکه از چه طرح و رنگی در دیوارها و حتی کاغذ دیواری های استفاده شده است انتخاب و خریداری کرد. این فرش را می توان در هماهنگی کامل با سایر وسایل خرید و پهن کرد. چنانچه اتاق خواب نسبتاٌ کوچکی دارید بهتر است فرشی که انتخاب می کنید در رنگ های روشن و طرح هایی باشد که از رنگ روشن بیشتر استفاده کرده است. اما اگر اتاق خواب شما از آن اتاق هایی ست که واقعاً بزرگ و جادار است دست شما برای انتخاب و خریدن فرش اتاق خواب بازتر خواهد بود.

برای چنین اتاق هایی می توانید هم از فرش های روشن و هم تیره استفاده کنید اما فرش هایی با رنگ های نسبتاً تیره می تواند صمیمیت فضا را در چنین اتاق های بزرگی بیشتر کند، البته استفاده از فرش های روشن در اتاق خواب بزرگ نیز به شدت زیبا و لذت بخش خواهد بود.

همچنین در مورد چگونگی پهن کردن فرش در اتاق خواب اگر می خواهید فرش در زیر تخت خواب پهن شود علاوه بر اندازه گیری مساحت تخت خواب باید مقداری را جهت در بر گرفتن کل تخت به آن اضافه کنید تا فاصله بیشتری از پایه های تخت خواب توسط فرش احاطه شده باشد. برای مشخص شدن بیشتر مطلب بهتر است به نمونه عکس های زیر دقت کنید. این تصاویر به زیبایی و بدون هیچگونه توضیح و تفسیری می توانند انواع قالیچه و فرش و همچنین نوع قرار گرفتن آنها در اتاق خواب را به زیبایی هر چه تمامتر نشان دهند.

rugs-for-bedrooms (1)

rugs-for-bedrooms (2)

rugs-for-bedrooms (3)

rugs-for-bedrooms (4)

rugs-for-bedrooms (5)

rugs-for-bedrooms (6)

rugs-for-bedrooms (7)

rugs-for-bedrooms (8)

rugs-for-bedrooms (9)

rugs-for-bedrooms (10)

rugs-for-bedrooms (11)

rugs-for-bedrooms (12)

rugs-for-bedrooms (13)

فرش اتاق خواب

rugs-for-bedrooms (14)