قالیچه و فرش اتاق خواب بزرگسالان با طرح های متنوع و گوناگون

از قالی و فرش اتاق خواب معمولا بعنوان یک عنصر حیاتی و البته دکوری در این مکان استفاده می شود. اما قالیچه ها بیشتر جنبه دکوراتیو دارند زیرا نمی توان کاربردی معینی به جز ایجاد یک محیط جذاب در دکوراسیون داخلی برای آنها متصور شد. البته این مورد فقط مخصوص اتاق نشیمن یا پذیرایی خانه نیست این شرایط حتی در اتاق خواب نیز حاکم است.پهن کردن فرش یا قالی در اتاق خواب بیشتر جنبه کاربردی دارد اما قالیچه ها بیشتر در مورد استایل و شیکی محیط هستند تا کاربردشان.

همانند فرش ها، قالیچه برای اتاق خواب فضای گرمی برای پاها در فصل های سرد زمستان و پاییز ایجاد می کند بعلاوه به زیبا و شیکی دکوراسیون محیط بی اندازه اضافه می کند. همچنین از قالی ها می شود برای جداسازی قسمت های مختلف اتاق نیز استفاده کرد که خود به مرتب نشان دادن چیدمان اتاق خواب کمک بسیار زیادی می کند. قبل از اینکه مدل فرش یا قالیچه ای را برای اتاق خوابتان خریداری کنید اولین چیزی که باید مشخص کنید محل پهن کردن آنها است.

در کنار محل قرار گیری فرش، اندازه اتاق خواب نیز قبل از خرید مدل مورد نظر باید کاملا بررسی شود زیرا فضاهای کوچک و بزرگ با یکدیگر تفاوت های زیادی دارند و هر کدام استایل و طرح مخصوص به خود را نیاز دارند. مثلا برای اتاق خواب های کوچک بهتر است فرش  یا قالی خریداری شده را کنار تخت خواب خود قرار بدهید در صورتی که در فضاهای بزرگ تر، پهن کردن فرش زیر تخت خواب بطوریکه که کاملا آنرا در بر بگیرد بسیار زیباتر و شیک تر بنظر خواهد رسید. حتی اگر فضای اتاق خواب بیش از حد بزرگ است می توانید از دو تکه فرش یا قالی استفاده کنید. بعداز مشخص کردن محل قرار گیری فرش باید در مورد اندازه آن تصمیم گیری کنید. اگر می خواهید فرش در زیر تخت خواب پهن شود علاوه بر اندازه گیری مساحت تخت خواب باید مقداری را جهت در بر گرفتن کل تخت به آن اضافه کنید تا فاصله بیشتری از پایه های تخت خواب توسط فرش احاطه شده باشد. برای مشخص شدن بیشتر مطلب بهتر است به نمونه عکس های زیر دقت کنید.

rugs-for-bedrooms (1)

rugs-for-bedrooms (2)

rugs-for-bedrooms (3)

rugs-for-bedrooms (4)

rugs-for-bedrooms (5)

rugs-for-bedrooms (6)

rugs-for-bedrooms (7)

rugs-for-bedrooms (8)

rugs-for-bedrooms (9)

rugs-for-bedrooms (10)

rugs-for-bedrooms (11)

rugs-for-bedrooms (12)

rugs-for-bedrooms (13)

فرش اتاق خواب

rugs-for-bedrooms (14)

, , ,
به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندید حتما امتیاز دهید!
قالیچه و فرش اتاق خواب بزرگسالان با طرح های متنوع و گوناگون
5 (100%) 4 votes