روش های تزیین فضای بالای کابینت با وسایل ساده دم دستی

 

فضای بالای کابینت یکی از قسمت هایی است که توجه چندانی به تزیین آن به صورت حرفه ای نمی شود و عمدتا به قرار دادن چند ست ظرف مثل جا ادویه ای یا جا شکر و چایدان بسنده می شود. اما هستن افرادی هم که کلا مخالف تزیین روکابینتی آشپزخانه هستند چرا که ترجیح می دهند فضای بیشتری برای کار در اختیار داشته باشند. در حقیقت چنین افرادی بین زیبایی و کارایی، مورد آخر را انتخاب می کنند. اما روش هایی وجود دارد که با پیروی از آنها می توان هم دیزاینی شیک داشت و هم فضای کافی برای انجام کار و تهیه کردن غذا.

با این شیوه ها می توان با ترکیب کارایی و زیبایی با هم، به نتیجه ای بسیار مطلوب دست یافت که نه تنها دست و پاگیر نبوده بلکه در کنار زیبایی و تلطیف روحیه، به افزایش کارایی نیز کمک خواهد کرد. برخی از این وسایل می توانند حتی فضای مورد نیاز برای قرار دادن وسایل مختلف را افزایس نیز بدهند. همچنین همین ابزارِ کمکی می توانند سبب زیباتر شدن و لوکس شدن فضای درونی آشپزخانه گردند. چنین فضای جذابی می تواند بانوی خانه را در زمان آشپزی و انجام امورات مختلف، پر روحیه تر و شادابتر نماید. فضای بالای کابینت به این شکل می تواند بهتر و بهتر شود.

درست همانطوری که میز اتاق نشیمن یا میز ناهارخوری منزلتان را به دقت تزیین می کنید، با کانتر آشپزخانه نیز باید همانطور رفتار کنید. تزیین فضای بالای کابینت اگر درست انجام شود کاری بسیار لذت بخش، ساده و بسیار تاثیر گذار است. در ادامه با چند روش ساده و کاربردی آشنا خواهید شد. لازم به ذکر است که می توانید چند روش را با هم ترکیب کرده و دیزاین مخصوص به خود را داشته باشید. در انتخاب فرمت نهایی تصمیم گیرنده خودتان هستید.

فضای-بالای-کابینت (2)

فضای-بالای-کابینت (1)

اولین ایده ساده تزیین روی کابینت با کتاب است. اگر از خانه دارهایی هستید که علاقه زیادی به کتاب های آشپزی یا طراحی دارند، خیلی زیباست که این کتاب ها را در کانتر آشپزخانه خود بنمایش بگذارید. بهتر است کتاب هایی که در این مکان قرار می دهید جلد سخت باشند تا هم محکم سرجای خود بنشینند و هم ظاهری شیک تر ذاشته باشند. البته یک گزینه دیگر هم برای زیباسازی این قسمت دارید و آن استفاده از نگهدارنده های کتاب است. چنین مدل هایی را می توانید خودتان هم بسازید فقط کافی است از طرح موجود در اینترنت الگو برداری کنید.

گذاشتن کتاب بر روی کابینت می تواند آن رسم همیشگی و تکراری را که کتابها حتماً می بایستی در کتابخانه ای مخصوص و در اتاق نشیمن و یا اتاق خواب باشند را دگرگون کرده و استفاده از آنها را راحتتر نماید، علاوه بر اینکه زیبایی و جذابیت کتاب در فضاهای بالای کابینت نیز می تواند در زیبا شدن دکوراسیون آشپزخانه هم بسیار موثر باشد.

فضای-بالای-کابینت (4)

همه ما تخته گوشت خود را وقتی نیازی به آن نداریم در ته کشوی کابینت مخفی می کنیم، غافل از اینکه می توان از چنین وسیله ای بعوان دکوری آشپزخانه استفاده کرد. شکل زیر بخوبی نشان می دهد که ست های چوبی تخته آماده سازی غذا چقدر مناسب تزیین فضای بالای کابینت هستند. البته بجای یک عدد بهتر است از دو یا سه عدد تخته گوشت با طراحی متفاوت استفاده کنید تا تنوع در دیزاین باعث جذاب شدن محیط شود. این تخته ها به سبب چوبی بودن و رنگ زیبای چوب، قدرت بسیار زیادی در زیباسازی و جذاب کردن محیط داشته، می توانند فضای بالای کابینت شما را کاملاً متحول نمایند. تصور نکنید که برای تغییرات در فضاهای بالایی کابینت هایتان حتماً نیاز به خرج های سنگین و خرید لوازم گرانقیمت دارید بلکه می توان با همان موجودیِ آشپزخانه، بهترین تغییرات را ایجاد کرد؛ وسایلی مانند همین تخته گوشت، قوری و کتری، چرخ گوشت، مولینکس و صدها وسیله دیگر که در هر خانه ای موجود است و نیازی به خرید آنها نیست.

فضای-بالای-کابینت (5)

فضای-بالای-کابینت (6)

فضای-بالای-کابینت (7)

فضای-بالای-کابینت (8)

فضای-بالای-کابینت (9)

ایده بعدی تزیین با میوه های تازه است. میوه های تازه در ظرفی زیبا همیشه فضای کانتز آشپزخانه را شاد و شیک نشان می دهد. اگر مدل صفحه روکابینتی آشپزخانه تان سفید است یا کاشی های دیوار سفید رنگ هستند، زمینه ای عالی برای بنمایش گذاشتن رنگ های شاد و طبیعی در اختیار دارید. مثلا قرار دادن چند عدد لیمو شیرین یا با رنگ زرد روشن، خیلی زیبا در زمینه خنثی آشپزخانه خودنمایی خواهد کرد. همین جلوه را می توانید با میوه های دیگری مانند پرتغال یا لیمو ترش نیز ایجاد کنید.

فضای-بالای-کابینت (10)

فضای-بالای-کابینت (11)

فضای-بالای-کابینت (12)

فضای-بالای-کابینت (13)

گیاهان همیشه جزء عناصری هستند که برای تزیین تمامی اتاق های خانه مناسب هستند، آشپزخانه نیز از این قاعده مسثتنی نیست. فضای بالای کابینت مکانی بسیار عالی برای قرار دادن گل و گیاه طبیعی است. می توانید تنها از یک مدل گیاه استفاده کنید یا اینکه انواع متفاوت را در قسمت های مختلف آشپزخانه قرار بدهید. حتی می توانید سبزیجات و گیاهان دارویی را روی کانتر آشپزخانه خود پرورش دهید. عادتی زیبا در برخی افراد وجود دارد که برخی سبزیجات را در همان فضای آشپزخانه و داخل گلدان هایی بزرگ کاشته و پس از رشد آنها، هر وقت نیاز به این گیاهان مفید بود سریعاً و به شکلی تازه آنها را چیده و در پخت غذاهای مختلف استفاده می کنند. فضای بالای کابینت را می توان با این شیوه های ناب، بسیار کاربردی کرد.

فضای-بالای-کابینت (15)

kitchen bar counter

فضای-بالای-کابینت (14)

تابلو نقاشی نیز برای تزیین فضای روی کابینت آشپزخان بسیار مناسب است. خیلی راحت می توانید تابلو مورد نظرتان را به دیوار تکیه دهید بدون اینکه نیازی به نصب کردن آن باشد. درست مانند روش های بالا، بجای یک عدد می توانید از چند عدد با ظاهری یک شکل یا حتی متفاوت در کنار هم استفاده کنید.

فضای-بالای-کابینت (17)

بیشتر آشپزخانه ها کنار سینک ظرفشویی، مایع ظرفشویی و دستشویی را هم قرار می دهند، بنابراین بهتر است ظرف مناسبی برای آنها انتخاب کنید تا هم شیک باشند و هم کاربردی. مدل های جا مایع دستشویی و ظرفشویی تنوع بسیار زیادی دارند، از مدل های معمولی پلاسیکی و شیشه ای گرفته تا مدل های هوشمند و پیشرفته فلزی و سرامیکی در بازار وجود دارند. بهتر است همیشه زیباترین و با کیفیت ترین مدل را نسبت به قیمت خریداری کنید.

فضای-بالای-کابینت (20)

فضای-بالای-کابینت (19)

فضای-بالای-کابینت (18)

فضای-بالای-کابینت (21)

وقتی قصد خرید وسایل پخت و پز را دارید همیشه سعی کنید زیباترین مدل ها را خریداری کنید تا از نمایش گذاشتن آنها در فضای باز هراسی نداشته باشید. مثلا ظروف نگهداری ادویجات و همینطور چای و شکر چون همیشه در معرض دید هستند باید دقت زیادی در استایل طراحی آنها کرد. ظروف دیگر مانند تستر، میکسر و همزن و … برای قرار گیری در چنین فضاهایی مناسب هستند.

فضای-بالای-کابینت (23)

فضای-بالای-کابینت (22)

فضای-بالای-کابینت (26)

فضای-بالای-کابینت (24)

فضای-بالای-کابینت (27)

چیدن عکس های خانوادگی روی کابینت و یا چیدن  سرویس چایخوری به طریقی شیک و مرتب ایده های دیگری هستند که برای تزیین فضای روی کابینت بسیار مناسب هستند. شکل های زیر تعدادی از ایده های خلاقانه و جالب را نشان می دهد.

فضای-بالای-کابینت (30)

فضای-بالای-کابینت (28)

فضای-بالای-کابینت (25)

فضای-بالای-کابینت (29)

فضای-بالای-کابینت (33)

فضای-بالای-کابینت (32)

فضای-بالای-کابینت (31)

فضای بالای کابینت

فضای-بالای-کابینت (3)

تصاویر بیشتر:

روش های تزیین فضای بالای کابینت با وسایل ساده دم دستی

روش های تزیین فضای بالای کابینت با وسایل ساده دم دستی

روش های تزیین فضای بالای کابینت با وسایل ساده دم دستی

روش های تزیین فضای بالای کابینت با وسایل ساده دم دستی

روش های تزیین فضای بالای کابینت با وسایل ساده دم دستی

روش های تزیین فضای بالای کابینت با وسایل ساده دم دستی