عکس کلبه های رویایی چوبی و جنگلی به شکل خانه هابیت ها

 

اگر جستجویی در مورد عکس کلبه های رویایی در اینترنت انجام بدهید حتما نامی یا عکسی از کلبه هابیت ها به چشمتان خواهد خورد. سری فیلم های ارباب حلقه ها و هابیت یک نکته استثنائی در رابطه با معماری داخلی و خارجی دارند که همان کلبه های بسیار جالب و دوست داشتنی هابیت ها در دهکده شایر نیوزیلند است، کلبه هایی کوچک اما بسیار باصفا و دنجی که دیدن آنها از نزدیک آرزوی هر انسانی در دنیاست. در این مطلب با کلبه ای جنگلی و بسیار زیبا آشنا خواهید شد که کاملا واقعی و قابل سکونت بوده و به تازگی ساخته شده است.

تبدیل شدن آرزو به واقعیت خواسته همه ما انسان هاست، اینکه روزی آنچیزی را که در ذهن داریم و همانند یک رویاست به واقعیت تبدیل شود. برخی رفته رفته آرزوی خود را فراموش کرده و حتی به آن فکر هم نمی کنند، اما برخی دیگر هم هستند که درصدد محقق کردن آرزوهایشان بر می آیند و تا این آرزو به واقعیت تبدیل نشود دست از کار نمی کشند. خانه زیر متعلق به یک زوج جوان است که هر دو آرزوی زندگی در یک کلبه جنگلی شبیه آنچه در فیلم های هابیت و ارباب حلقه ها می دیدم داشتند که خوشتبختانه به نتیجه هم رسیدند. اگر برای عکس کلبه های رویایی به این مطلب راهنمایی شدید، مطمئنم عکس های زیر رضایت شما را در پی خواهد داشت.

تصاویری جذاب و باورنکردنی از یک محل اقامت کوچک و انیمیشنی که احساس کوتوله بودن را به انسان می دهد. دیدن این کلبه ها در سری فیلم های «ارباب حلقه ها» شاید کمی غیرقابل باور و البته دست نیافتنی! به نظر می رسید اما این زوج توانستند با دقت و البته همت خود، آن را برای خود دست یافتنی کنند. عکس کلبه های رویایی در این مورد توانسته نه تنها زیبایی و جذابیت بلکه رویایی زیستن در این جهان را هم یادآوری نماید. در اولین تصاویر این کلبه زیبا، اندازه و ابعاد آن به خوبی قابل قیاس با ابعاد انسان هاست. در زمان ورود به دلیل کوچک بودن درب باید خود را خم کرده تا بتوان از درب کلبه رد شد.

همچنین استفاده از عکس کلبه های رویایی مانند همین کلبه اقامتی زیبا می تواند سبب ایجاد انگیزه در دیگران برای تصمیم گرفتن و حرکت کردن در جهت دست یافتن به آن چیزی که شاید مدتها در سر می پرورانده اند باشد.

عکس-کلبه-های-رویایی (9)

همانطور که در عکس های زیر مشاهده می کنید، نمای خارجی این کلبه هابیتی در یک کلمه، شگف انگیز است! اما نمای داخلی با دکوراسیون روستیک و دیدنی این خانه نیز کمی از نمای بیرون ندارد.  جالب اینجاست که تمام وسایل تزیینی و دکوری ساخت خانه از محیط اطراف تهیه شده و کاملا طبیعی و دست ساز هستند. سقف کلبه به شکلی کاملاً ماهرانه هم به رنگ تیرۀ جنگلی طراحی و ساخته شده و هم به شکلی کامل عایق است تا از نفوذ باران های فراوان و همچنین رطوبت همیشگی منطقه جلوگیری نماید. همچنین دیوارها را با پیچک و گیاهان رونده پوشانده اند تا کلبه جنگلی به واقع مانند یک «کلبه جنگلی» قدیمی و غرق در طبیعت زندۀ جنگل احساس شود. به راحتی و البته با کمی پیگیری و دیدن عکس کلبه های رویایی می توان به هر طرح و شکلی از کلبه ها دست یافت، هم کلبه هایی که در فیلم های تخیلی دیده می شود، هم کلبه های جنگلی تاریخی و همچنین کلبه های جدید و هنری!

عکس-کلبه-های-رویایی (8)

اینستاگرام اتاق
صفحه جدید ما را دنبال کنید

و اما برای بررسی بیشتر ابتدا با نمای خارجی شروع می کنیم، مصالحی که برای ساخت نمای خارجی خانه مورد استفاده قرار گرفته تقریبا تمامش از بتن و سیمان شسته است. به همین خاطر است که روی بیشتر نمای خانه با خزه و برگهای رونده انگور پوشیده شده است. از آنجایی که بتن خیلی سریع نسبت به آب و هوا واکنش نشان می دهد، هر چه از سال ساخت خانه بگذرد، نمای خانه چهره ای جالب تر و طبیعی تر بخود می گیرد.

عکس-کلبه-های-رویایی (2)

بیشتر قطعات چوبی که در ساخت خانه مورد استفاده قرار گرفته همگی دست ساز هستند، حتی درب ورودی کلبه که به زیبایی و هنرمندی تمامی طراحی شده است. از برخی اشیا بازیافتی نیز در دکوراسیون نمای خارج خانه استفاده شده، مثل بشکه های چوبی که تبدیل به یک گلخانه یا گلدان چوبی بزرگ شده اند. اینگونه استفاده کردن از ابزار و وسایل طبیعی در ساخت چنین کلبه هایی ضروری ست زیرا قرار است یک مکان اقامتی کاملاً طبیعی و در همخوانی کامل با طبیعت اطراف ساخته شود که برای رسیدن به چنین هدفی بهتر است بیشتر از متریال های طبیعی موجود در همان محل و البته مقداری هم سایر متریال ها برای مقاوم سازی کلبه استفاده شود.

عکس-کلبه-های-رویایی (1)

چمنی که روی سقف خانه رشد کرده در نمای پشت بیشتر خودش را نشان می دهد. یکی از ویژگی های اصلی که در عکس کلبه های رویایی وسط جنگل مشاهده می شود همین حضور پر رنگ چمن و گیاهان رونده روی نمای ساختمان است تا جایی که کاملا با طبیعت اطراف ادغام می شود.

عکس-کلبه-های-رویایی (3)

شکل زیر پاسیو خانه را نشان می دهد که با باغچه رنگارنگ ترکیب شده است. استفاده از کفپوش سنگی نیز هم هزینه را پایین آورده و هم ظاهری طبیعی به این قسمت داده است.

عکس-کلبه-های-رویایی (4)

این کلبه جنگلی یک قسمت انباری مانند هم دارد که با فاصله اندکی از خانه قرار گرفته است. در عکس زیر مشاهده می کنید که این مکان نیز با برکه و آسیاب چوبی و همینطور پل روگذر سنگی تزیین شده است. البته وقتی بیشتر و از نزدیک تر به این انباری نگاه می کنیم متوجه ویژگی های جالبی می شویم، مثل چهره ای که در انتهایی یکی از تیرهای چوبی بیرون زده ساختمان حکاکی شده.

عکس-کلبه-های-رویایی (5)

عکس-کلبه-های-رویایی (6)

خوب از نمای خارجی که بگذریم وارد نمای داخلی و دکوراسیون زیبای این خانه می شویم. همانطور که در بالا هم اشاره کردم دکوراسیون داخلی بشدت دنج و گرم طراحی شده. تمام اجزای دکوری خانه دست ساز هستند مثل میز جلو مبلی قرار گرفته در اتاق نشیمن یا رومیزی چوبی اپن آشپزخانه. اما از همه اینها جالب تر، مبل راحتی نیم دایره ای یک تکه است که خیلی هوشمندانه در اتاق نشیمن قرار گرفته، با این کار هم فضای زیادی از خانه آزاد مانده و هم فضای کافی برای نشستن خود اعضا و همینطور مهمانان بوجود آمده است.

عکس-کلبه-های-رویایی (10)

عکس-کلبه-های-رویایی (11)

عکس-کلبه-های-رویایی (12)

بعداز اتاق نشیمن به آشپزخانه می رسیم که دقیقا کنار نشیمن قرار گرفته و بنوعی به یکدیگر متصل هستند. آشپزخانه به معنای واقعی کلمه خارق العاده است. تمامی اجزای آشپزخانه حتی سینک ظرفشویی ظاهری جالب و دوست داشتنی دارند. تصور کنید شستن ظرف های شام در یک آَشپزخانه آن هم با این منظره زیبای پشت پنجره چه لذت وصف ناپذیری خواهد داشت.

عکس-کلبه-های-رویایی (13)

عکس-کلبه-های-رویایی (15)

عکس-کلبه-های-رویایی (14)

همانطور که تا الان متوجه شدید عکس کلبه های رویایی فقط مختص نمای خارجی نیست، در حقیقت اصل رویایی بودن چنین کلبه هایی در نمای داخلی است. شکل های زیر مکلن های دیگر این خانه زیبا از جمله حمام و سرویس بهداشتی و همینطور اتاق خواب و اتاق کار در طبقه دوم کلبه را نشان می دهد. امیدوارم که از دیدن این عکس های زیبا لذت ببرید.

عکس-کلبه-های-رویایی (16)

عکس-کلبه-های-رویایی (17)

عکس-کلبه-های-رویایی (18)

عکس-کلبه-های-رویایی (19)

عکس-کلبه-های-رویایی (20)

عکس-کلبه-های-رویایی (21)

عکس-کلبه-های-رویایی (22)

عکس-کلبه-های-رویایی (23)

عکس-کلبه-های-رویایی (24)

در ادامه عکس تعدادی کلبه های جالب دیگر را مشاهده بفرمایید:

عکس-کلبه-های-رویایی (25)

عکس-کلبه-های-رویایی (26)

عکس-کلبه-های-رویایی (27)

عکس-کلبه-های-رویایی (28)

عکس-کلبه-های-رویایی (29)

عکس کلبه های رویایی

عکس-کلبه-های-رویایی (30)

تصاویر بیشتر:

عکس کلبه های رویایی چوبی و جنگلی به شکل خانه هابیت ها

عکس کلبه های رویایی چوبی و جنگلی به شکل خانه هابیت ها

عکس کلبه های رویایی چوبی و جنگلی به شکل خانه هابیت ها

عکس کلبه های رویایی چوبی و جنگلی به شکل خانه هابیت ها

عکس کلبه های رویایی چوبی و جنگلی به شکل خانه هابیت ها

عکس کلبه های رویایی چوبی و جنگلی به شکل خانه هابیت ها

عکس کلبه های رویایی چوبی و جنگلی به شکل خانه هابیت ها

عکس کلبه های رویایی چوبی و جنگلی به شکل خانه هابیت ها

عکس کلبه های رویایی چوبی و جنگلی به شکل خانه هابیت ها

عکس کلبه های رویایی چوبی و جنگلی به شکل خانه هابیت ها