مدل های جدید و مدرن ظروف سرامیکی پذیرایی و پخت و پز

در عصر مدرن امروز، کاربردهای بسیاری برای سرامیک ها تعریف شده که شمردن آنها حقیقتا ناممکن است. بین کاربردهای گوناگون این ماده، ظروف سرامیکی پذیرایی فقط بخش بسیار کوچکی را به خود اختصاص می دهد. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سرامیک نقش بسیار مهمی در جراحی استخوان، عایق های الکتریکی، ابر رساناها و حتی سفرهای فضایی ایفا می کنند. اما بیشتر ما هم به صورت روزانه با سرامیک ها سروکار داریم بدون اینکه متوجه باشیم. در خانه، سرکار و مکان های عمومی سرامیک ها کاربردهای گوناگونی در تقریبا همه جا دارند که شامل ظروف پخت و پز، دکوری ها، مبلمان، چراغ و روشنایی و کفپوش ها و دیوارپوش ها نیز می شود.

اشیاء سرامیکی آورده شده در این پست جزئی از وسایلی هستند که تقریبا هر روزه با آنها سرکار داریم و به همین خاطر برای ما مفید هستند. جای تعجبی ندارد که بگوییم سرامیک ها نقش مهمی در زندگی ما دارند، هم از جنبه احساسی، شخصیتی، فرهنگی و هم از جنبه تاریخی. سرامیک از آن دست ابزارآلات است که نسل ها بین مردم منتقل شده و به همین خاطر قدمتی چند صد ساله دارد. در سرامیک ها شما طرح هایی را می بینید که ساده، پیچیده، ارزان، گران، کاربردی، دکوری، سخت و نرم هستند. سرامیک ماده ای است که در طراحی داخلی کاربردی بسیاری دارد و به بسیاری از وسایل هویت و زیبایی می بخشد.

ظروف-سرامیکی-پذیرایی (17)

ما معمولا هدف از داشتن یک وسیله را براساس دیدگاه و عقایدمان نسبت به آن وسیله تعریف می کنیم، سرامیک ها جزء وسایلی هستند که ما دوست داریم با آنها ارتباط داشته باشیم. محبوب ترین مدل های سرامیک را معمولا ظروف آشپزخانه و پذیرایی تشکیل می دهند. ظروف سرامیکی زیر برای قرار دادن روی میز ناهارخوری یا قرار دادن در بوفه پذیرایی، گزینه بسیار مناسبی هستند. این مدل ها هم کیفیت و کارایی بالایی دارند و هم زیبایی خاصی که مطمئنا هر فردی در برخورد اول با آنها متوجه این مورد اساسی در آنها خواهد شد.

ظروف-سرامیکی-پذیرایی (6)

ظروف-سرامیکی-پذیرایی (16)

ظروف-سرامیکی-پذیرایی (30)

ظروف-سرامیکی-پذیرایی (4)

در کنار ظروف پذیرایی، ظروف پخت و پز نیز از جایگاه ویژه ای نزد تمامی خانه دارها برخوردار هستند. امروزه که بیشتر وسایل قابلمه و ماهی تابه های تفلون و چدن فراگیر شده، مدل های سرامیکی سرآمد تمامی طرح ها هستند. این ظروف بسیار باکیفیت و در عین حال ایمن و بسیار زیبا هستند طوری که حتی هنگام غذا درست کردن نیز از کار با آنها لذت خواهید برد. شکلی که در زیر مشاهده می کنید فقط یک نمونه از ست ظروف پخت و پز سرامیکی است که با رنگ سفیدش، در هر جایی که قرار بگیرد سریعا نگاه ها را متوجه خود خواهد کرد.

ظروف-سرامیکی-پذیرایی (3)

ظروف-سرامیکی-پذیرایی (2)

ظروف-سرامیکی-پذیرایی (19)

سرویس چایخوری بخش بسیار مهمی از ظروف پذیرایی را شامل می شود که خصوصا نزد ما ایرانی ها جایگاه ویژه ای دارند. نوشیدنی عموم مردم ایران چای است و به همین خاطر نباید در زمینه انتخاب این ظروف عجولانه، بی دقت و بی توجه تصمیم گیری کرد. مطمئن باشید که لذت نوشیدن یک چای تازه و لب سوز، در لیوان ها و فنجان های شیک و کاربردی دوچندان خواهد بود. در شکل های زیر تعدادی از زیباترین طرهای سرویس چایخوری سرامیکی را مشاهده می کنید که علاوه بر استحکام و کیفیت بالا، ظاهر بسیار خاص و یگانه ای دارند.

ظروف-سرامیکی-پذیرایی (12)

ظروف-سرامیکی-پذیرایی (5)

ظروف-سرامیکی-پذیرایی (23)

ظروف-سرامیکی-پذیرایی (24)

ظروف-سرامیکی-پذیرایی (15)

ظروف-سرامیکی-پذیرایی (8)

کاسه های سوپ خوری نیز بخش عمده ای از ظروف سرامیکی پذیرایی را شامل می شوند. کاسه های سرامیکی طرح های بسیار متنوعی به خود می گیرند، از طرح های کلاسیک و شبه سفالی گرفته تا مدل های بسیار مدرن و منیمال که برای علاقمندان به سبک مدرن و یا صنعتی طراحی شده است. مدل های مدرن کاسه های سرامیکی طرحی ساده و بدون نقش دارند در حالی که مدل های کلاسیک هم نقش های زیادی بروی خود دارند و هم به شکل دایره و گرد هستند. طبعا رنگ مدل های مدرن و کلاسیک نیز مانند تفاوت این دو سبک در طراحی داخلی، یکی ساده و دیگری چند رنگ است.

ظروف-سرامیکی-پذیرایی (29)

ظروف-سرامیکی-پذیرایی (31)

ظروف-سرامیکی-پذیرایی (20)

پارچ سرامیکی نیز طرح های بسیار زیبایی دارد که در این پست گذاشتن آنها لازم بود. پارچ ها در سفره پذیرایی مقابل مهمانان نقش مهمی دارند زیرا هم اندازه بزرگتری نسبت به سایر ظروف دارند و دسترسی و کار با آنها بیشتر بوده که باعث می شود طرح و دیزاین آنها سریعا مورد توجه قرار بگیرد. طرح پارچ های سرامیکی تنوع زیادی دارد که در شکل های زیر تعدادی از جالب ترین و شیک ترین مدل ها را مشاهده خواهید کرد. این مدل ها طراحی خلاقانه ای دارند قطع به یقین هنگام قرار گیری روی سفره شما، تحسین همگان را در پی خواهند داشت.

ظروف-سرامیکی-پذیرایی (10)

ظروف-سرامیکی-پذیرایی (18)

ظروف-سرامیکی-پذیرایی (25)

ظروف-سرامیکی-پذیرایی (7)

ظروف-سرامیکی-پذیرایی (1)

طرح های دیگر نیز در ادامه آمده اند:

ظروف-سرامیکی-پذیرایی (11)

ظروف-سرامیکی-پذیرایی (13)

ظروف-سرامیکی-پذیرایی (14)

ظروف-سرامیکی-پذیرایی (21)

ظروف-سرامیکی-پذیرایی (22)

ظروف-سرامیکی-پذیرایی (27)

ظروف سرامیکی پذیرایی

ظروف-سرامیکی-پذیرایی (28)