عکس هایی جدید از طرح های گلدار در دکوراسیون داخلی منزل

طرح های گلدار در دکوراسیون خانه همیشه حسی دوست داشتنی و دلپذیر ایجاد می کنند طوری که یک خانه واقعا احساس راحتی و آزادی را منتقل می کند. در این مطلب می خواهم وسایلی را نشان بدهم که همگی از طرح گل زنبق الهام گرفته اند و علاوه بر زیبایی حاوی پیام مهمی نیز هستند، زیرا گل زنبق از گذشته های بسیار دور حتی از زمان ساسانیان در زیباسازی و تزیین صنایع دستی مورد استفاده قرار می گرفت. هم اکنون نیز طرح گل زنبق نماد بسیاری از تشکل های سیاسی، مذهبی و ورزشی است.

خوشبختانه وسایلی که از طرح های گلدار به شکل گل زنبق یا سوسن الهام گرفته اند به وفور در بازار یافت شده و هر کدام شکلی متفاوت را بنمایش می گذراند از ست سرویس خواب گرفته تا وسایل حمام و فرش از چنین طرح هایی برای تزیین استفاده می کنند. مثلا با نصب یک آینه دیواری با حاشیه گل کاری شده در قسمت ورودی منزل خیلی زیبا و شکیل به مهمانان خود خوش آمدگویی می کنید و آنها نیز از دیدن چنین وسیله ای به وجد می آیند. در ادامه به معرفی طرح های گلدار در دکوراسیون خانه می پردازیم.

طرح-گلدار-در-دکوراسیون (5)

ابتدا با وسایل دکوری و کاربردی دیواری شروع می کنیم که یکی از بهترین جاها برای بنمایش گذاشتن طرح های گلدار در کوراسیون خانه است. شکل اول یک دکوری فلزی را نشان می دهد که برای نصب بروی درب ورودی یا داخل و بیرون فضای ورودی خانه بسیار زیبا خواهد بود. شکل دوم علاوه بر یک دکوری دیواری شیک نقش آویز لباس را نیز ایفا می کند. و در نهایت مدل های شمعدان و آینه هایی که با حاشیه های گلدار و غنچه های پیچیده تزیین شده و حسی هنری به دکوراسیون منزل خواهند داد.

طرح-گلدار-در-دکوراسیون (1)

طرح-گلدار-در-دکوراسیون (2)

طرح-گلدار-در-دکوراسیون (3)

طرح-گلدار-در-دکوراسیون (4)

طرح-گلدار-در-دکوراسیون (6)

قسمت پذیرایی و نشیمن نیز می تواند با طرح های گلدار زنبقی شکل تزیین شوند. معمولا فرش و پرده برای چنین مکان هایی بهترین وسایل برای استفاده از طرح های گلدار هستند. فرش جلو مبلی در شکل اول ساخت کشور ترکیه بوده و از موادی بسیار با کیفیت ساخته شده طوری که هیچوقت شفافیت و تازگی اولیه خود را از دست نمی دهد. پهن کردن چنین فرش هایی در یک اتاق نشیمن مدرن خیلی زیبا سبک کلاسیک را به محیط وارد می کند. در قسمت اتاق خواب هم مسلما پرده و روتختی اتاق خواب برای آوردن طرح های گلدار بسیار مناسب خواهند بود.

طرح-گلدار-در-دکوراسیون (7)

طرح-گلدار-در-دکوراسیون (8)

طرح-گلدار-در-دکوراسیون (9)

طرح-گلدار-در-دکوراسیون (10)

شاید فکر کنید در آشپزخانه دیگر نمی شود از طرح های گلدار در دکوراسیون استفاده کرد. اما باید بگویم اشتباه می کنید، وسایل پذیرایی و ظروف آماده سازی غذا خیلی خوب می توانند در نقش لوازم دکوری با قرار گیری در قفسه و کابینت های آشپزخانه، دکوراسیون آنرا مزین به طرح های گلدار و شیگ کنند. شکل های زیر رنج وسیعی از این وسایل را نشان می دهد. قندان فلزی با بدنه گلکاری شده، ظرف درب دار شیرینی، جا تخم مرغی برای میز صبحانه و تخته گوشت برای خرد کردن مواد غذایی از جلمه این وسایل هسنتد.

طرح-گلدار-در-دکوراسیون (11)

طرح-گلدار-در-دکوراسیون (12)

طرح-گلدار-در-دکوراسیون (15)

طرح-گلدار-در-دکوراسیون (13)

طرح-گلدار-در-دکوراسیون (14)

طرح-گلدار-در-دکوراسیون (17)

در حمام و دستشویی نیز ایده هایی زیادی برای استفاده از طرح های گلدار وجود دارد. اگر از وان استفاده می کنید نصب یک پرده گل گلی برای جدا کردن فضای وان از سایر قسمت های حمام یک فکر ناب خواهد بود. هر چند وسایل کوچکتر دیگری مانند حوله در دستشویی یا جای دستمال کاغذی مکان خوبی برای استفاده از طرح های گل زنبق هستند. اگر نمی توانید از هیچکدام از این طرح ها استفاده کنید گزینه آخر می تواند خرید ست لوازم حمام و دستشویی مانند جا مایع دستشویی یا جای پودر و … باشد.

طرح-گلدار-در-دکوراسیون (19)

طرح-گلدار-در-دکوراسیون (20)

طرح-گلدار-در-دکوراسیون (21)

طرح-گلدار-در-دکوراسیون (22)

برخی لوازم دیگر مانند میل پرده ها، گیره پرده یا وسایل تزیینی و کاربردی خانه می توانند چنین طرح های زیبایی را در خود داشته باشند. حتما لازم نیست طرح گلداری که انتخاب می کنید خیلی بزرگ یا گران قیمت باشد تا در دید قرار بگیرد مثلا پهن کردن قالیچه دم درب ورودی خانه یا زیرپایی دم درب حمام و دستشویی نیز با این طرح ها خیلی زیباتر خواهند شد. در شکل های زیر مشاهده می کنید که جالباسی، زیر لیوانی، قاشق یا حتی جا حوله ای چه شکل های زیبایی را با طرح گل زنبق ایجاد کرده اند.

طرح-گلدار-در-دکوراسیون (23)

طرح-گلدار-در-دکوراسیون (24)

طرح-گلدار-در-دکوراسیون (25)

طرح-گلدار-در-دکوراسیون (26)

طرح-گلدار-در-دکوراسیون (27)

طرح-گلدار-در-دکوراسیون (16)

طرح-گلدار-در-دکوراسیون (18)

طرح-گلدار-در-دکوراسیون (31)

طرح-گلدار-در-دکوراسیون (29)

طرح-گلدار-در-دکوراسیون (30)

طرح های گلدار در دکوراسیون

طرح-گلدار-در-دکوراسیون (28)