انواع طرح و مدل کتابخانه دیواری + عکس شلف دیواری چوبی و ام دی اف

در عصر حاضر که عصر تکنولوژی های دیجیتال است با گسترش کتاب و مقالات دیجتالی در صنعت نوشتاری دنیا دیگر مانند گذشته افراد نیاز چندانی به کتاب ها و کتابخانه های بزرک و جاگیر ندارند و کتابخانه های بزرگ جای خود را به انواع مدل شلف دیواری یا  مدل کتابخانه دیواری گاه کوچک و متوسط در خانه داده اند. سخت نیست که در افکار خود روزی را در آینده ببینیم که در آن کتاب های کاغذی فقط در کتابخانه ها یافت شوند، جایی که در آن کتاب های فیزیکی و کاغذی مانند اجسام درون موزه های تاریخی نگهداری می شوند و هر فردی فقط باید از پشت شیشه ها آنها را نگاه کند. شاید این تصور خیلی ناراحت کننده و غم انگیز باشد اما ما در دنیایی زندگی می کنیم که همه چیز در آن ممکن است.

حتماً همه به یاد داریم روزگاری را که در بسیاری از خانه ها، کتابخانه هایی بزرگ از کف تا سقف، کل دیوار را می پوشاند و درون طبقات فراوان آن پر بود از کتاب هایی متنوع و زیبا. اما امروزه با وجود اینترنت، انواع سی دی و حافظه های دیجیتال، می توان صدها بلکه هزاران جلد کتاب را درون آنها ذخیره و در هر جایی و با کمترین زحمت مورد مطالعه قرار داد. در چنین شرایطی دیگر نمی توان از یک مدل کتابخانه دیواری آن انتظارات سابق را داشت. امروزه فقط می توان انواع قفسه دیواری و شلف زیبا را در طرح های متنوع مشاهده کرد که البته علاوه بر استفاده برای دکوراسیون، به عنوان کتابخانه نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

این مدل های متنوع و زیبای شلف دیواری می توانند هم از نوع چوبی با چوب های طبیعی بوده و هم از جنس ام دی اف و در طرح و رنگ های بسیار مختلف. شلف دیواری چوبی می تواند در هر فضایی و با هر کارکردی، چه مسکونی، چه اداری، چه دانشگاهی و تحصیلی و… به راحتی مورد استفاده قرار گیرد. هر مدل کتابخانه دیواری هم امروزه چنین کارکردی پیدا کرده است.

صدها مدل کتابخانه دیواری را می توان نه تنها فقط در منازل و برای قرار دادن کتاب ها، بلکه به عنوان مثال در یک مکان تفریحی آرام مانند کافی شاپ هم استفاده کرد. چه جایی بهتر از کافی شاپ برای خواندن برخی کتاب های عاشقانه! همچنین دیگر مکان ها هم می توانند برای استفاده از این کتابخانه های دیواری زیبا، مناسب و جذاب باشند مانند شرکت ها، مدارس و… .

در برخی از تصاویری که در این مطلب گنجانده ایم می توان حتی طرح هایی فضایی! و آنچنان خلاقانه را مشاهده کرد که خود به تنهایی می توانند بارِ زیباسازی دکوراسیون داخلی را به دوش بکشند! برخی از طرح ها آنچنان زیبا و دوست داشتنی هستند که به سختی می توان از آنها گذشت.

حال در این شرایط عده زیادی از افراد کتابخوان و علاقمند به مجلات و ژورنال ها هم هستند که توان مالی زیادی برای خرید کتابخانه های چوبی و لوکس و بزرگ را ندارند، در این صورت خریدانواع طرح کتابخانه دیواری چوبی و ام دی اف کوچک و گاها انواع شلف دیواری چوبی بهترین گزینه هستند. کتابخانه های دیواری در هر مکانی که نصب شوند نوعی غرور و کارکتر بخصوص به فضای آن محیط می دهند و به کمک کسانی می آیند که عاشق مطالعه هستند اما نمی توانند فضای زیادی را در خانه خود به کتابخانه بزرگ و کامل تخصیص بدهند. عکسها و مدلهای کتابخانه دیواری ایی که در زیر مشاهده می کنید همگی از این اصل پیروی می کنند و با نصب شدن به دیوار فضای زیادی را بروی کف اتاق آزاد می گذراند. موادی که در این کتابخانه های دیواری استفاده شده انواع مختلفی دارند و از مواد طبیعی و ارگانیک مانند کتابخانه چوبی و ام دی اف گرفته تا مواد صنعتی و شیمیایی مانند کتابخانه خانگی پلکسی و … در آنها استفاده شده است اما همگی نوعی طرح کتابخانه خانگی مدرن و سبک دارند و از خطوط ساده تشکیل شده اند. البته از این مدل کتابخانه های دیواری علاوه بر نگهداری کتاب می توان بعنوان شلف دیواری دکوری نیز استفاده کرد و وسایل سبک دیگر مانند سی دی ها و دی وی دی ها، پخش کننده های موسیقی همراه، موبایل ها و تبلت ها و یا لوازم دکوری روی آنها قرار داد.

 

book-shelf (1)

عکس مدل کتابخانه چوبی مشکی بسیار زیبا

book-shelf (2)

طرح شلف دیواری شیک و جالب

book-shelf (3)

مدل کتابخانه دیواری سفید زیبا

book-shelf (4)

موضوعات مرتبط:

دکوراسیون و جدیدترین مدل اتاق کودک پسر و دختر / عکس

انواع طراحی و عکس مدل کتابخانه خانگی چوبی و دکوری

انواع مدل صندلی کامپیوتر جدید / دکوراسیون دفتر کار

book-shelf (5)

عکس کتابخانه و شلف دیواری زیبا

book-shelf (6)

عکس کتابخانه خانگی جالب گرد

book-shelf (7)

طرح و مدل کتابخانه دیواری و شلف چوبی شیک

1

2

مدل کتابخانه دیواری بشکل آویزی بسیار زیبا

3

4

5

موضوعات پر بازدید:

طراحی داخلی مدرن / نمونه ایی از تکامل مدرنیسم در معماری داخلی

چیدمان مدل اتاق خواب تختخواب دو نفره + عکس – دکوراسیون

دکوراسیون اتاق کودک – تخت کودک ، چیدمان اتاق بچه

6

7

عکس مدل کتابخانه دیواری و شلف دیواری مدرن و زیبای چوبی

8

شلف دیواری رنگی

9

عکس شلف دیواری تو در تو زیبا

10

11

12

13

تصاویر بیشتر:

انواع طرح و مدل کتابخانه دیواری + عکس شلف دیواری چوبی و ام دی اف

انواع طرح و مدل کتابخانه دیواری + عکس شلف دیواری چوبی و ام دی اف

انواع طرح و مدل کتابخانه دیواری + عکس شلف دیواری چوبی و ام دی اف

انواع طرح و مدل کتابخانه دیواری + عکس شلف دیواری چوبی و ام دی اف