طرح اپن شیک آشپزخانه های ایرانی و خارجی مناسب فضاهای کوچک

 

میز اپن نقش بسیار مهمی در راحتی و آرامش بخش بودن خانه ایفا می کند، دلیلش هم کاملا مشخص است یک طرح اپن شیک و کاربردی دسترسی به لوازم را آسان ترمی کند. همچنین از خود اپن می شود استفاده های بسیاری کرد من جمله میل غذا یا استفاده بعنوان میز کار با لپ تاپ یا انجام تکالیف. مسلما وجود یک اتاق نشیمن راحت و لوکس یا یک استخر در خانه باعث می شود علاقه و وابستگی ما نسبت به منزلمان افزایش یابد اما در کنار اینها مواردی ساده مانند اپن آشپزخانه هم می تواند احساس تعلق و رضایتمندی ما نسبت به منزلمان را افزایش دهد.

برای اپن آشپزخانه می توان کاربردهای بسیار متنوعی متصور شد. علاوه برا مواردی که در بالا گفتم، اگر منزلتان کوچک است و فضایی برای قرار دادن میز ناهارخوری حتی چهار نفره ندارید، با طراحی هوشمندانه اپن آشپزخانه می توانید جای خالی میز ناهارخوری را به بهترین شکل پر کرده و برای پذیرایی مهمانان نیز از آن استفاده کنید. بعداز اینکه چنین کاربردهایی را برای میز اپن خود در نظر گرفتید، باید بفکر طراحی یک مدل مناسب باشید. 25 طرح اپن شیک آورده شده در این مطلب ایده های مناسبی مطابق با سلیقه شما در اختیارتان قرار می دهد.

طرح-اپن-شیک (1)

طرح-اپن-شیک (2)

همانطور که در بالا گفتم، قبل از انتخاب طرح و ایده، ابتدا باید کارایی و طرز استفاده از میز اپن آشپزخانه خود را مشخص کنید. قبل از شروع پروسه خیلی بهتر است اگر به جنبه های تفریحی این قسمت نیز توجه داشته باشید. برای مثال اگر فکر می کنید از میز اپن آشپزخانه تان به صورت روزانه استفاده نمی کنید، سعی کنید شکل اپن طوری ساخته شود که برای استفاده روزمره هم مناسب باشد.

طرح-اپن-شیک (3)

طرح-اپن-شیک (4)

طرح-اپن-شیک (5)

طرح-اپن-شیک (6)

طرح-اپن-شیک (7)

مورد بعدی انتخاب جای مناسب برای قرار گیری اپن است. یک طرح اپن شیک به تنهایی نمی تواند رضایت کامل مصرف کننده را بهمراه داشته باشد مگر اینکه در مکانی درست قرار بگیرد، میزان راحتی کار با اپن آشپزخانه به نحوه قرار گیری آن بستگی دارد. مسلما عامل اصلی در مکان قرار گیری اپن، اندازه خود آشپزخانه است، برای آشپزخانه های کوچک توصیه می شود حداقل فاصله ای یک متر و بیست سانتی یا 120 سانتی متری بین میز اپن و کابینت های دیواری در نظر گرفته شود.

طرح-اپن-شیک (8)

طرح-اپن-شیک (9)

طرح-اپن-شیک (10)

طرح-اپن-شیک (11)

طرح-اپن-شیک (12)

برای انتخاب طرح اپن شیک و کاربردی، بعداز مشخص کردن کاربردهای میز، باید فضای موجود را به دقت ارزیابی کرده و برای آن نقشه ای دقیق بریزید. بعداز مشخص کردن اندازه ها، بدنبال بررسی طرح های متنوع بروید تا هماهنگ ترین طرح را با فضای موجود انتخاب کنید. طرح اپن نباید طوری باشد که فضای خانه را گرفته و شلوغ نشان دهد.

طرح-اپن-شیک (13)

طرح-اپن-شیک (14)

طرح-اپن-شیک (15)

طرح-اپن-شیک (16)

طرح-اپن-شیک (17)

جای شکی نیست که هر کسی طرح آشپزخانه اش را بر اساس بودجه اش می سازد اما همانطور که پیش تر اشاره شد، اولین عامل تعیین کننده شکل نهایی اپن، فضایی است که در اختیار دارید. هر چه فضا کوچکتر باشد، طرح های ساده و مدرن بهتر جواب خواهند داد و برای فضاهای بزرگ، می توان از طرح های انحنا دار و کلاسیک یا امروزی استفاده کرد. برای روی میز اپن آشپزخانه هم متریال های زیادی در اختیار خواهید داشت، از کانترهای چوبی گرفته تا مدل های سنگی و فلزی هر کدام ویژگی های مخصوص به خود را دارند.

طرح-اپن-شیک (18)

طرح-اپن-شیک (19)

طرح-اپن-شیک (20)

طرح-اپن-شیک (21)

طرح-اپن-شیک (22)

زمانی طرح اپن شیک حساب می شود که تمام جزئیات آن با دقت و هماهنگی کامل با دکوراسیون اطرافش طراحی شود. صندلی اپن آشپزخانه از جمله مواردی است که می تواند دیزاین اپن را چند لول بالاتر ببرد. سبک طراحی صندلی اپن باید براساس سبک طراحی آشپزخانه انتخاب شود، مثلا برای آشپزخانه های مدرن از صندلی های مدرن و ساده استفاده کرد. البته راحتی صندلی ها را هم نباید فراموش کرد، برای اضافه کردن رنگ های جذاب به دکوراسیون هم می توان از رنگ صندلی ها حداکثر استفاده را برد. برای چینش صندلی ها سعی کنید فاصله 70 سانتی بین هر کدام از آنها در نظر بگیرد.

طرح-اپن-شیک (23)

طرح-اپن-شیک (24)

طرح-اپن-شیک (25)

طرح-اپن-شیک (26)

طرح اپن شیک

طرح-اپن-شیک (27)