طراحی پمپ بنزین با نوآوری و تکنولوژی پیشرفته در اسپانیا

طراحی پمپ بنزین می تواند بعنوان تنها راه ارتباط شرکت های بزرگ نفتی با مشتریان و مردم باشد. از آنجایی که در کشورمان توجه چندانی به زیبایی پمپ بنزین ها نمی شود در این مطلب سعی کرده ایم نمونه ای زیبا از پمپ بنزین یکی از شرکت های بزرگ نفتی در اسپانیا را بررسی کنیم که دقیقا تمرکز اصلی خود را بروی جلب رضایت مردم و زیبایی آن گذاشته است.

شرکت نفتی سپسا (Cepsa) چهارمین شرکت صنعتی بزرگ اسپانیا محسوب می شود که پیشینه ای نزدیک به 80 سال در این کشور دارد و در چند سال گذشته نقش پر رنگی در بازار جهانی انرژی، بخصوص در اروپا ایفا کرده است. اما جایگاه های سوخت رسانی این شرکت یک نقطه مهم بین ارتباط مردم جامعه با این برند تجاری می باشد و به همین خاطر روسای شرکت در استراتژی های تجاری خود حساب جدایی بروی این بخش باز کرده اند.

چالش ها و الویت هایی که برای طراحی این پمپ بنزین در نظر گرفته شده بود به ترتیب عبارت بودند از:

1- ایجاد تجربه ای فراموش نشدنی و کاملا در خدمت مردم.

2- کاهش هزینه های تعمیرات احتمالی بعدی در آینده بخاطر استفاده از تکنولوژی های فوق پیشرفته.

3- ساخت نمای ظاهری تاثیر گذار که نشان دهنده رویه جدید شرکت سپسا است.

در قسمت سقف یا همان سایبان این پمپ بنزین از تکنولوژی پیشرفته ETFE استفاده شده که بصورت خودکار پنل ها را تمیز می کند، بعلاوه این ماده از وزن بسیار کمی برخورداره بوده و کاملا قابل بازیافت بوده و دوستدار محیط زیست نیز محسوب می شود. از آنجایی که ETFE شفاف است نیاز به استفاده از لامپ و چراغ های روشنایی را به حداقل می رساند و به همین جهت در میزان مصرف انرژی صرفه جویی زیادی خواهد شد. بعلاوه این سقف روشن باعث ایجاد فضایی آزاد و فرح بخش در قسمت پمپ ها می شود.


petrol-station-design (2)

petrol-station-design (3)

petrol-station-design (4)

petrol-station-design (5)

petrol-station-design (6)

petrol-station-design (7)

petrol-station-design (8)

petrol-station-design (9)

petrol-station-design (10)

petrol-station-design (11)

طراحی پمپ بنزین

petrol-station-design (1)

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!